Nieuw festival PopMonument in razend tempo uitverkocht Gemeentesecretaris verlaat Vlissingen im (j| 6 Maatregel inwoners Veere li BI WkU versluis willeboer Tot grote verbazing van die drie partijen wilde DTV echter geen motie van de oppositie steunen om dat gratis parkeren per 2022 nu al vast te leggen. Sparreboom zei dat ze dat in november, als het beleid voor 2022 definitief wordt bepaald door de raad, samen met de andere voorstanders wil regelen. Wethouder Pieter Wisse (CDA, verkeer) waarschuwde dat het gra tis parkeren direct gevolgen heeft voor de inkomsten van de ge meente, ,,Maar ook voor de parkeer druk en verkeersintensiteit in onze kernen." Hij benadrukte ook dat zijn juristen zeggen dat zo'n maat regel, waarbij de eigen inwoners worden bevoordeeld, waarschijn lijk geen stand houdt bij de rechter. ,,Je mag je eigen inwoners namelijk niet bevoordelen." Marin van den Berge (VVD) wees de wethouder erop dat er gemeen ten zijn die er wel in geslaagd zijn het gratis of goedkoper parkeren voor de eigen inwoners te regelen. Ze noemde als voorbeeld Schou- wen-Duiveland. Volgens Wisse is de situatie daar iets anders dan in Veere. ,,Schouwen-Duiveland is één eiland, hier delen we onze stranden met de inwoners van Middelburg en Vlissingen." Hij vroeg de raadsleden ook hoe ze het zouden vinden als zij moeten beta len voor het parkeren bij de schouwburg in Middelburg en in woners van die gemeente niet. ,,Dat zou u toch ook niet leuk vinden?" Sparreboom ziet dat het nieuwe parkeerbeleid grote gevolgen heeft voor de eigen inwoners. ,,Mensen die bijvoorbeeld net buiten Zoute- lande wonen, moeten nu betalen om in en bij die kern te parkeren." De oppositiepartijen waarschuw den daar al eerder voor. Leen Meijers (CDA) liet merken dat zijn partij op het gebied van par keren ook in 2022 wijzigingen wil doorvoeren. De goedkopere par- DTV vindt ook dat inwoners van Veere in de gemeente gratis moeten kunnen parkeren, maar wil dat nog niet vastleggen keerterrein langs de kust en langs het kanaal in Veere moeten na 19.00 uur gratis zijn. ,,Want wij vinden dat inwoners die 's avonds gaan zwemmen of wandelen daar gratis moeten kunnen staan." Wisse beloofde navraag te doen bij Schouwen-Duiveland. Ook wil hij dit najaar de gemeenteraad pre cies voorrekenen wat de gevolgen zijn van gratis of goedkoper parke ren. ,,Zowel financieel, juridisch als verkeerstechnisch." PopMonument is een bekend fes tival in Bergen op Zoom, dat nu de stap naar Zeeland zet. Met grote namen aan het begin en het einde van de avond was het festival na tuurlijk wel verzekerd van vol doende belangstelling. Daan en Blaudzun vullen in hun eentje de grootste zalen in Nederland en België. In Veere moet het zaterdag juist klein. Weliswaar treden de topacts op in de Grote Kerk, maar ook daar is ruimte voor 'maar' 275 mensen. Die beperking heeft te maken met de opzet van het festival. De bezoe kers gaan namelijk op een muzi kale ontdekkingstocht langs kleine monumentale gebouwen in het historische Veere. Meskerem Mees treedt op in de Vierschaar van het stadhuis. ,,Zij komt uit Gent en wordt al snel heel groot in België", zegt Joep Gudde van PopMonument. De singer/songwriter stond met haar nummer Joe wekenlang op num mer 1 in de Afrekening van Studio Brussel. Om het contrast tijdens het festival te onderstrepen: Amy Root brengt elektronische dance- muziek naar de historische beel denzaal in museum Schotse Hui- Als het festival aan slaat, ligt het voor de hand om het volgend jaar in Middelburg te houden zen. De kelder van het stadhuis wordt gevuld met synthesizer pop van Karel. De Kleine Kerk ont vangt de alt-pop van The Indien. En in de toren van de Grote Kerk is plaats gemaakt voor een solo-op treden van frontman Floris van Luijtelaar van The Vices. Elk optreden in de Kleine Kerk en de Vierschaar wordt voorafge gaan door een voordracht van dichter Anna de Bruyckere. En wie van de ene naar de andere locatie loopt voor een volgend concert, kan ook nog genieten van een dansoptreden van acht getalen teerde studenten van MBO DANS Goes. Kaarten vlogen deur uit Ondanks de samenwerking met poppodium de Spot nam PopMo nument Veere toch een gok met een nieuw festival net na de coro nacrisis. Maar de eerste 175 kaarten vlogen de deur uit, en daarna ook de honderd extra kaarten die na de versoepelingen nog in de verkoop kwamen. Bezoekers moeten een vaccinatiebewijs laten zien of een negatieve coronatest. Hebben ze dat, dan hoeven ze onderling geen afstand te houden. ,,Maar we heb ben per locatie wel voldoende ruimte voor die anderhalve me ter", zegt Gudde. Muziekcultuur verbinden met cultureel erfgoed - dat is het con cept van PopMonument. Het vin den van goede locaties voor inte ressante concerten is in Veere goed gelukt, vindt Gudde. En dat is goed nieuws voor volgend jaar. Want als het festival goed aanslaat, voor spelde Gudde al bij de presentatie van het festival in april, ligt het voor de hand om PopMonument volgend jaar in Middelburg te hou den. Van Vliet kwam 6,5 jaar geleden naar Vlissingen, dat toen net de ar tikel 12-status had aangevraagd, om de ambtelijke organisatie te reorga niseren en de financiële schulden last terug te dringen. ,,Die opdracht is grotendeels afgerond en de zaken staan op de rit", stelt Van Vliet. ,,Toen ik hier kwam, was het Schel- dekwartier en omgeving een kale vlakte. Nu verrijzen in snel tempo levendige, prachtige woonwijken rond Het Dok. En het achterstallig onderhoud in de openbare ruimte is weggewerkt. Die mooie resulta ten zijn mede geboekt door de me- dewerkers op het stadhuis, die een rol vervullen die hen en de organi satie het best past." Stevig bezuinigen Van Vliet verheelt niet dat onder deel van de opdracht in 2015 ook was om de gemeentelijke organisa tie af te slanken. De 'personeelsre ductie' vond Vlissingen vooral in het afstoten van het gemeentelijk archief en de bibliotheek. Ook in Bergen op Zoom krijgt Van Vliet weer de opdracht stevig te bezuini gen. Zonder de artikel 12-spelregels waar inspecteurs streng de hand aan houden. In Bergen op Zoom ligt er een Focusakkoord, een door het gemeentebestuur opgesteld 'spoor boekje' dat dient als leidraad om uit het financiële dal te klimmen. En net als in Vlissingen geeft het ge meentebestuur Van Vliet de op dracht om, wat zijn voorgangers de afgelopen jaren niet echt lukte, 'de bestaande cultuur te veranderen en de kwaliteit van de organisatie te verbeteren', schreef BN De Stem. Van Vliet (53) ziet in de opdrach ten 'flinke uitdagingen' en staat te trappelen om 'uiterlijk 1 oktober' te beginnen in Bergen op Zoom. Hij neemt naar verwachting in de loop van september afscheid van Vlis- singen. Nu ook spouwmuurisolatie! vrijdag 9 juli 2021 Kans op gratis parkeren WA Blaudzun speelde eerder dit jaar al in De Spot en sluit zaterdag PopMonument af. foto dirkjan gjeltema De kans bestaat dat inwoners van de gemeente Veere volgend jaar met één auto per gezin overal gratis kunnen parkeren in de eigen gemeente. Fractievoor zitter Sylvia Sparreboom van co alitiepartij DTV liet gisteren eerst via een persbericht en daarna ook tijdens de raadsvergadering weten dat haar fractie daar nu ook voor is. Omdat de oppositie partijen HVV, SGP/CU en VVD daar al langer op aandringen, is daar met steun van beide DTV'ers een meerderheid voor. Emile Calon Domburg In razend tempo was het nieuwe muziekfestival PopMo nument uitverkocht. Zaterdag kunnen de gelukkigen in Veere tussen opener Daan en afslui ter Blaudzun op ontdekkings tocht langs nieuwe bands in oude monumenten. Maurits Sep Veere Gemeentesecretaris annex al gemeen directeur Martin van Vliet verlaat Vlissingen om de zelfde functie te gaan uitoefe nen in Bergen op Zoom. In de West-Brabantse gemeente denkt Van Vliet 'nieuwe uitdagin gen' te vinden. René Hoonhorst Vlissingen ÏÏÜIfli I k lm V Martin van Vliet. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30