s? Pak voordeeltjes van de fiscus aan Rijk en provincie maken draaiboek voor tolvrij maken van tunnel Vroeg 2 Ook in menig Zeeuwse jongenskamer wordt gedroomd van een carrière als die van Max Verstappen, die dit Formule 1- seizoen hard op weg is naar de wereldtitel. Bij Indoor Karting Middelburg merken ze dat. KARTEN RACEN IMMENS POPULAIR^ Commentaar Het kan nog elk kwartaal gekker. De huizenmarkt kookt over. De gemiddelde verkoopprijs van een Nederlandse woning steeg het afgelopen kwartaal naar 441.000 euro, een stijging van 20 procent vergeleken met een jaar terug, nog nooit vertoond. Zeeland blaast zijn partijtje mee. Met een ge middelde van 334.000 euro boven de Westerschelde en 241.000 euro in Zeeuws-Vlaanderen liggen de prijzen welis waar lager, maar voor Zeeland zijn het records. Relatief gezien schoot de prijs op de Zeeuwse eilanden nog harder omhoog dan landelijk, namelijk met 22,6 procent. Dat komt ongetwijfeld doordat huizenkopers uit de Randstad sinds de coronacrisis op zoek naar een stulpje nog verder om zich heen kijken. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar zijn er minder huizen verkocht, landelijk én in Zeeland, omdat ze er domweg niet zijn. Dat is één oorzaak van de prijsstijgingen, de oude wet van vraag aan aanbod. Een andere is de lage rente. Lenen kost bijna niks. Natuurlijk moet er in hoog tempo worden bijgebouwd, zoals de makelaars bepleiten, maar voor een gezondere woning markt is meer nodig. Zolang huiseigenaren de hypotheekrente mogen aftrekken van de belastingen en de fiscus zich niet be moeit met schenkingen tot een ton voor de aankoop van een woning, wakkert de regering het vuur dat moet worden geblust alleen maar aan. Zulke impopulaire maatregelen vergen moed, maar gebeurt het niet, dan blijven starters en mensen met een krappe beurs kansloos op de woningmarkt. Relatief gezien schoot de prijs op de Zeeuwse eilanden nog harder omhoog dan landelijk Dat heeft minister Cora van Nieu- wenhuizen (VVD) de Tweede Ka mer laten weten. De bedoeling is dat er een draai boek komt te liggen zodat een nieuw kabinet snel in actie kan komen, als het de tunnel tolvrij wil maken. Er zullen onder meer nieuwe afspraken moeten komen over het beheer van de tunnel en ALMANAK Haar leidinggevende belde haar een dag eerder of ze een klus wilde doen die 'best wel vroeg' was. Daar was ze wel voor in. Ze legde de avond van tevoren alvast haar schrijfblokje met pen klaar, pakte schone kleding en zette haar wekker op vijf uur. een wijziging van de Tunnelwet, waarin nu nog staat dat tot 2033 tol wordt geheven. Het draaiboek wordt dit najaar opgesteld. Schrappen Het maken van zo'n draaiboek is een wens van alle partijen in de Tweede Kamer. Een meerderheid wil ook dat Van Nieuwenhuizen op zoek gaat naar geld om de tun nel zo snel mogelijk tolvrij te ma ken. Wellicht zou er iets overblij ven bij andere wegenprojecten of zou ze andere projecten zelfs kun nen schrappen. Het tolvrij maken kost 340 mil joen euro. Dat geld is er niet en de minister meldt dat ze geen streep door een ander project gaat zet ten. Alles geregeld, dacht ze. Toen uiteindelijk de wekker afging, sprong ze gelijk uit bed. Ze schrok van haar slaperige spie gelbeeld. ,,Waarom sta ik hier eigenlijk zo vroeg?", dacht ze. Toen wist ze: vergeten een briefje neer te leggen wat ze moest gaan doen. Duo krijgt celstraf voor dwang tot prostitutie Kettingbotsinkje op Zandkreeksluis AXEL Wandelen voor kankeronderzoek Joop Stolk, één van de eigenaren van Indoor Karting Middelburg op industrieterrein Arnestein, weet zeker dat er een Max Verstappen effect is in Zeeland. „Absoluut! Voor de beginnersgroep die in sep tember bij ons van start gaat, be doeld voor kinderen van acht tot twaalf jaar, heb ik nu al 25 aanmel dingen. Dat is een verdubbeling ten opzichte van voorgaande jaren. Racen is ontzettend populair aan het worden. Jongens, want dat zijn het bijna alleen maar, kiezen niet alleen meer voor voetbal." Het suc ces van Max Verstappen, die net als veel andere autocoureurs eerst naam maakte in het karten, heeft dat allemaal veroorzaakt. Max Verstappen is immens po pulair. Dat is natuurlijk ook niet zo vreemd. De Limburgse Formule 1- coureur is halverwege het jaar hard op weg naar de wereldtitel, als eer ste Nederlander ooit. De voor sprong op zijn eeuwige rivaal Lewis Hamilton is door drie Grand Prix- overwinningen op rij opgelopen tot 32 punten, wat betekent dat hij zich in de rest van het seizoen nog wat foutjes kan permitteren. Inspiratie Youri Bonte (14) uit Vrouwenpol der is al geen beginneling meer. Als er iemand in Zeeland geïnspireerd is door Verstappen en hem zo ver mogelijk achterna wil, dan is hij het. Negen was de Walchenaar toen hij in 2016 Max Verstappen zijn eer ste Grand Prix zag winnen. ,,Dat was die in Barcelona", zegt hij glun derend. ,,Ik volgde het op televisie en vond het zó gaaf. Toen zei mijn vader: 'Misschien moet je eens gaan indoor karten in Middelburg'. Na de eerste keer ben ik dat blijven doen." Outdoor Daarna ging het hard met Bonte. Hij stapte over van het indoor kar- ten, waarin de wagentjes zo'n 50 ki lometer per uur kunnen, naar het outdoor karten, waar op de rechte stukken snelheden gehaald worden van 120 kilometer per uur. In 2018 werd hij al Nederlands kampioen in de X30 Cadet-klasse ('Ik verloor geen wedstrijd') en anno 2021 gaat Het mooie aan het racen is die snelheid hij aan kop in de Nederlandse titel strijd voor junioren ('Ik heb 40 punten voorsprong op de nummer twee') en staat hij zesde van de 72 in het kampioenschap van de Bene lux. Hij kent de kartcircuits van Genk, Eindhoven, Assen, Spa-Fran- corchamps en Le Mans op z'n duimpje. Elk weekend is hij wel er gens met zijn vader te vinden, die hem overal heen rijdt en samen met hem aan de kart sleutelt. ,,Als er geen wedstrijden zijn, ga je wel ergens trainen ,,Het mooie is dat Youri hier wel vrijdag 9 juli 2021 Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en de provincie gaan samen in kaart brengen welke stappen moeten worden genomen als het nieuwe kabinet besluit de Westerscheldetunnel tolvrij te maken. Ernst Jan Rozendaal Den Haag Tip? redactie@pzc.nl BREDA De 34-jarige E. N. uit Zie- rikzee en zijn toenmalige vriendin C. da S. R. (19) uit Rotterdam zijn veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar. Ze werden in oktober 2019 aangehouden in een hotel in Middelburg, omdat ze een meisje van 17 jaar dwongen tot prostitutie. De man kreeg van de rechtbank in Breda ook een taakstraf van 150 uur opgelegd, de vrouw een taakstraf van 100 uur. Omdat de twee al in voor arrest hebben gezeten, hoeven ze niet terug naar de gevangenis. WILHELMINADORP Drie auto's zijn gisteroch tend op elkaar gebotst bij de Zandkreeksluis, op de Deltaweg ten noorden van Wilhelminadorp. Er raakte niemand gewond. Het ongeluk gebeurde rond half elf. Er was sprake van een kleine ket tingbotsing. Voor de ze kerheid werd een ambu lance opgeroepen, maar er hoefde niemand mee. Wel moesten twee auto's door een berger worden opgehaald. Het ongeluk gebeurde op de 'bypass', terwijl de hoofdbrug open stond. Het verkeer kon al snel weer over die brug, waardoor dat nauwelijks hinder ondervond. Axel is zaterdag een van de vertrekpunten van de landelijke Walk to Fight Cancer over 12,5 of 25 kilometer ten bate van kankeronderzoek. De start is van 9.00 tot 10.15 uur in restaurant Family aan het Szyd- lowskiplein. Onderweg dient de Axelse waterto ren als rustpunt, waar onder meer een roofvo gelshow is. Van deelne mers wordt gevraagd zich te laten sponsoren. Vorig jaar bracht de eer ste Walk to Fight Cancer op tien locaties ruim 90.000 euro op, de teller staat nu al op bijna 66.000 euro. Absoluut Roeland van Vliet Middelburg - Youri Bonte, karter Joop Stolk, mede-eigenaar van Indoor Karting Middelburg, kreeg nog nooit zo veel aanmeldingen voor de beginnersgroep als in 2021.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26