dit is uw tv-gids voor de komende weken Ongehoord Nederland en Omroep Zwart aspirant-omroep 21 Camping Coppens Vaak genoeg keek Staf Coppens hoofdschuddend naar Ik vertrek en dacht 'hoe kun je nu nog geen vergunning hebben'. Maar ook de Vlaming heeft niet alles tiptop op orde wanneer hij met zijn gezin het roer omgooit en een camping in Zweden begint. Angela: 'Dit is duidelijk niet de nieuwe familie Meiland.' Met het bijna voorbije EK voetbal en de Tour de France en de Olympische Spelen op komst is het doorbijten voor de sporthater. Is er dan echt helemaal niets anders op de buis? Deze krant maakte een alternatieve tv-gids, voor op uw koelkast en TV- recensent Angela de Jong geeft haar oordeel. Max Vakantieman Vakantie zou ontspannen moe ten zijn, zéker na dit coronajaar, maar niets is minder waar. De MAX Vakantieman ('gezellig hè') heeft het weer razend druk met het oplossen van reizigersproble men. 'Mijn favoriete rubriek is de mystery guest die zoekt naar beschim melde doucheputjes. Die rol wil ik graag.' We zijn er bijna Eigenlijk zouden de opnames in Noorwegen zijn, maar het werd Nederland vanwege corona. In We zijn er bijna volgen we een groep van reislustige vijftigplussers die met hun caravan of camper kriskras door het land trekken. Angela: 'Ik heb de senioren in hun caravans echt gemist vorige zomer. Ze zijn het ultieme voorbeeld hoe je kunt gelukkig kan zijn op een Hartman tuinstoel, onder de luifel met een van thuis meegenomen kopje filterkoffie.' B&B vol liefde Bert (59) heeft een bed and breakfast en is op zoek naar de liefde. Programma met love doctor Art Rooijakkers. 'Ik weet niet of Art in de schoenen kan staan van Robert ten Brink'. Swanenburg Hoe ver ga je voor je familie als blijkt dat je meest dierbaren je verraden? Swanenburg is een serie vol intriges en verraad. RDjtDjBb 'Ik ga het een kans geven.' The Promise Voor de sporthater zendt KRO-NCRV deze zomer elke vrijdag, zaterdag en zondag de tectives uit op NPO 2 en 3. The Promise gaat over het leven van inspecteur Pierre Cas- taing, dat wordt beheerst door de verdwij ning van een meisje. 'Hoe meer detectives, hoe beter, hoe beter.' Beide omroepen voldoen aan de wettelijke ei sen om tot het publieke bestel toe te treden. Zo hebben zij voor eind vorig jaar minimaal 50.000 leden aan zich weten te binden. Adviseurs van de minister, zoals het Commissariaat voor de Media (CvdM), hadden wel kritische opmer kingen over de nieuwe aspiranten. Zo conclu deren ze dat de structurele diskwalificatie van de NOS als onafhankelijke nieuwsvoorziening door Ongehoord Nederland (ON) het publieke bestel 'grote schade' kan toebrengen. Slob kan zich vinden in die zorgen. ,,De pu blieke omroep is er voor iedereen. Met ruimte voor nieuwe omroepen blijft ons bestel open en divers en veel verschillende doelgroepen aan spreken. Maar er zijn ook grenzen. Binnen de publieke omroep is geen plaats voor het ver spreiden van onbetrouwbaar nieuws en desin formatie. Iedere omroep binnen dit bestel is medeverantwoordelijk om dit unieke bestel in stand te houden. Dit geldt ook voor de nieuwe toetreders. Hier zal ik scherp op toezien.'' Hij heeft zowel Ongehoord Nederland als Omroep Zwart naar hun ideeën hierover ge vraagd. Beide nieuwkomers zeggen dat ze zich zullen houden aan de Mediawet en de gedrags normen van de NPO. Wie die aan zijn laars lapt, kan de omroepstatus verliezen. Omstreden Zowel Ongehoord Nederland als Omroep Zwart zijn niet onomstreden. Rapper Akwasi, lange tijd het boegbeeld van Omroep Zwart, raakte in opspraak om zijn uitspraken over Zwarte Piet bij een demonstratie. Ook liep hij in december weg bij een radio-interview en nam daarbij de laptops van de EO-presentator mee. Vervolgens eiste hij dat het interview ge wist zou worden, anders zou hij de laptops niet teruggeven. Later bood hij voor zijn gedrag zijn excuses aan, waarop de EO besloot geen aan gifte te doen en het OM niet tot vervolging overging. Binnen de top van Ongehoord Nederland, opgericht door oud-oorlogsverslaggever Arnold Karskens, heeft het flink gerommeld. Zo moest regisseur Haye van der Heyden het veld ruimen vanwege Holocaust-uitspraken. Ook program mamaker Ybeltje Berckmoes vertrok, omdat er 'te weinig ruimte was voor spirituele en ander soortige ervaringen'. Zij kreeg veel kritiek op een 'interview met Pim Fortuyn' via medium Robbert van den Broeke in de online uitzendin gen die ON al een tijdje maakt. Daarin vroeg ze aan de vermoorde politicus via het medium 'Pim, mag ik je tutoyeren?' Huidige aspiranten WNL, Human en Pow- Ned treden formeel toe tot het publieke bestel. Zij moeten wel gaan samenwerken: Human met VPRO, WNL met Omroep Max en PowNed met AvroTros. vrijdag 9 juli 2021 GO Dinsdag 13 juli, 20.30 uur, SBS6 I Sporthaters, Hanneke van Houwelingen Maandag 12 juli, 20.30 uur, NPO1 Zaterdag 10 augustus, 20.30 uur, NPO1 Maandag 12 juli, 20.30 uur, RTL 4 Maandag 19 juli, 21.30 uur op NPO 1 Woensdag 21 augustus, 20.25 uur, NPO 3 Akwasi van Omroep Zwart. foto anp Ongehoord Nederland en Omroep Zwart mogen beide als aspirant-omroep program ma's gaan uitzenden bij de publieke omroep. Demissionair minister Arie Slob (Media) waarschuwt Ongehoord Nederland wel. ,,Er is geen plaats voor het verspreiden van on betrouwbaar nieuws en desinformatie.'' Marlies van Leeuwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21