O 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Even bekroop me woensdag tijdens RTL Boule vard het oude Boulevard-gevoel. Albert Ver linde, Peter van der Vorst, Marc van der Linden - alleen Beau van Erven Dorens ontbrak nog om het team van het eerste uur compleet te maken. En Peter R. de Vries natuurlijk. Het kwam niet alleen door wie er aanwezig waren, maar ook door wit er gebeurde. Terwijl de Boulevard redactie tot in het diepst van haar kern is geraakt doordat haar prominentste medewerker is neerge schoten, letterlijk om de hoek van de studio, maakte ze een van haar beste uitzendingen ooit, zo niet de beste. Maar laat ik ervoor waken om hier te pathetisch te worden. Dat deed Boulevard namelijk ook niet. Het was een hommage aan hün Peter, die recht deed aan al zijn karaktereigenschappen en de kijker een blik gaf op de mens achter de strenge misdaadverslagge ver annex opiniemaker. Dat nabestaanden van bij voorbeeld Nicky Verstappen hem op handen dragen, wist ik. Maar wie had gedacht dat hij de eerste is die een collega sterkte wenst als het met die persoon wat minder gaat? Of dat juist hij trouw naast het zieken huisbed van Nicolette Kluijver zat om de krant voor te lezen toen zij daar lag vanwege longkanker. Een de tail dat de oud-Boulevard-presentatrice 's middags deelde via sociale media. Iedereen sprak mooie woorden. Albert Verlinde, Luuk Ikink, Peter van der Vorst. Over Peter R, maar ook over de ontreddering bij de collega's die dinsdag avond aanwezig waren. Wier eerste ingeving na de schietpartij was: we moeten ernaartoe, hij mag daar niet alleen op straat liggen. Over de buurtbewoner die door haar raam getuige was van de schietpartij en naar beneden snelde om de hand van Peter vast te houden. Het zijn van die kleine grote dingen die je als buitenstaander het vertrouwen geven dat er in deze harde wereld, waar de criminaliteit het lijkt over te nemen, gelukkig ook nog genoeg goede en mooie mensen bestaan die instinctief het juiste doen. Marieke Elsinga. Hoe zij de uitzending leidde, hoe zij steeds de juiste woorden wist te vinden, ook buiten de autocue om, door uit te leggen waarom alle be trokkenen soms per ongeluk in de verleden tijd praat ten terwijl Peter nog ligt te vechten voor zijn leven - het was van overtuigende klasse. Zij is niet alleen die gezellige vriendin van de ochtendradio en het hyste rische jurylid van I Can See Your Voice, maar inmiddels ook een zeer ervaren presentatrice die we in de gaten moeten houden. En daar zit geen spoortje pathetiek bij. vrijdag 9 juli 2021 'Zus' acht komt toch Koppel blijft bij 538 Alleen op een eiland De 8o-jarige schrijver en cabaretier Hans Dorrestijn verblijft zes weken op een Waddeneiland. Prachtig, die natuur, maar het is er ook wel heel stil. Dorrestijn ontvangt gasten in zijn vogelhutje als hij zich eenzaam voelt. Angela: 'Hij durft wel om Jan Wolkers en Godfried Bomans op te volgen.' Fa/7 Nederland op film Omroep Max spitte weer door duizenden uren aan huis-tuin-en-keukenfilmpjes en maakte daar zes afleveringen van, die gaan over het gewone leven van gewone mensen. Aflevering één van vanavond gaat over het fenomeen 'weekend', dat we nog maar kor ter kennen dan de meeste mensen denken. Angela: 'Dit levert monumentjes op tv op.' Zomergasten De meest verrassende gast is bewaard tot het laatst: Hans Klok. De illusionist mag zijn eigen televisieavond samen stellen. Ongetwijfeld komt er wat circus en magie voor bij. De eerste aflevering van Zomergasten is op 18 juli met architect Floris Alkemade. Angela: 'Ik behoor niet tot de categorie mensen die Zomer gasten een must see vindt.' Angela: 'Ik ben geen dierenfan, maar deze serie is geweldig. Kom maar door met alle details van het seksleven van Bokito.' De Slimste Mens De kennisquiz beleeft alweer zijn 18de seizoen. Deze keer kraken zangeres Ellen ten Damme, presentator Dennis Weening en cabaretiers Najib Amhali en Bert Vis- scher de hersenen. En wie weetkan er nog lachje af bij jurylid Maarten van Rossem. Angela: 'Als ik als oud win naar de deelnemers één tip mag geven: niet te snel passen bij de puzzelronde.' Het echte leven in de dierentuin Met hitsige olifanten en een gepikeerde orang-oetan had de serie soms iets weg van Animal Crackers. Kijkcijferhit Het echte leven in de dierentuin is terug. Deze keer in Diergaarde Blijdorp. Met verborgen camera's volgen we zilverrug Bokito en zien we hoe tapir Tygo - oeh-la-la - voor het eerst in zijn le ven een vruchtbaar vrouwtje ontmoet. Beat me: The Five Knock-Outs Een nieuwe talentenjacht waarin kandidaten, net als in The Voice, tegenover elkaar staan in zangduels (de knockouts). Elk genre - rocker versus een volkszanger - mag elkaar uitdagen. Belangrijk verschil: er is een zak geld te winnen, oplopend tot wel 50.000 euro. Angela: 'Het klinkt als iets wat we al honderd keer hebben ge zien op televisie, maar ik ben wel benieuwd naar Frank Dane als showmaster.' Het is de tijd van de vrouwen! Quote van de dag Marieke Maar weet u van wie ik ook onder de indruk was? BOEKEN Ondanks het overlijden van auteur Luanda Riley (foto) komt er een achtste deel in haar populaire reeks Zeven Zussen. Dat heeft Xander Uitgevers be kendgemaakt. Het verhaal van Pa Salt ver schijnt voorjaar 2023. RADIO Coen Swijnen- berg en Sander Lantinga zijn ook de ko mende twee jaar op Radio 538 te horen. De dj's, die van maandag tot en met donderdag De Coen en Sander Show maken, hebben hun contract verlengd. 3 ■o GO Dinsdag 13 juli, 22.10 uur, NPO 2 Mijmerend uitkijken over de zee, met de rug naar het vogelhutje. foto omroep max Vanavond 9 juli, 19.55 uur, NPO2 Aai Zondag 22 augustus, 20.20 uur op NPO 2 i Maandag 12 juli, 20.40 uur, NPO2 Zaterdag 17 juli, 20.30 uur, NPO1 Zaterdag 10 juli, 20.30 uur, SBS6 - Jodie Foster nodigt vrouwen uit om het filmvak in te gaan. Foster is op dit moment op het Filmfestival in Cannes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20