9. SPECIAAL 3pSl Het is weer drukker in de trein VOOR JOU ^04#;* Ontdek de mooiste campings in Italië en Spanje deze zomer! NIEUWS 15 Belarus haalt site uit de lucht Boek nu op pzc.nl/campingvakantie UTRECHT Meer dan de helft van de reizigers van de NS is terug in de trein. Door de coronapandemie nam het aantal mensen dat de trein nam in Nederland sterk af, maar sinds de versoepeling van het reis advies in mei is er weer een gestage stijging in het aantal reizigers waar neembaar. Het aantal mensen dat de trein nam, lag vorige week op 53 procent van het aantal NS-reizigers in dezelfde week twee jaar geleden. Vooral in het weekend komt het aantal reizigers het dichtst bij het oude niveau. Dan zit driekwart van het aantal NS-reizigers uit 2019 weer in de trein. Door de versoepe ling van de regels met betrekking tot thuiswerken neemt doorde weeks ook het aantal forenzen weer iets toe. Volgens de NS zitten er dan vooral scholieren, studenten en dagjesmensen in de trein. Omdat de NS de komende tijd nog weer meer reizigers verwacht, is de dienstregeling de afgelopen weken bijna volledig teruggebracht tot het niveau van voor de corona crisis. Alleen de extra forenzentrei- nen rijden nog niet. De nachttrei nen inmiddels wel. MINSK Belarus heeft op nieuw een onafhankelijke nieuwssite offline gehaald. Het medium Nasha Niva wordt ervan beschuldigd ille gale berichten te hebben ge publiceerd. De politie zou de redactie zijn binnengevallen en meerdere mensen hebben gearresteerd, onder wie de hoofdredacteur. De toegang tot de onafhankelijke nieuwssite Tut.by werd dit voorjaar om dezelfde reden geblokkeerd. De autoriteiten treden al maanden hardhan dig op tegen critici van het re gime in Minsk. Nasha Niva deed vorig jaar verslag van de massaprotesten tegen presi dent Loekasjenko. De politieke toekomst van Donald Trump wordt bepaald in de rechtbank. Hij wil er zijn accounts op sociale media terugwinnen, maar dreigt ook zelf in het beklaagdenbankje te moeten verschijnen. ls Trump in 2024 weer wil meedoen aan de Amerikaanse presidentsverkiezin gen, zoals hij zegt te overwegen, kan hij niet zonder zijn accounts op Twitter, Face- book en YouTube. De techgigan- ten hebben Trump geblokkeerd sinds hij de bestorming van het Capitool op 6 januari aanwak kerde en verheerlijkte. Trump stapt nu naar de rechter, kondigt hij aan, om mede namens andere geblokkeerde gebruikers die 'cen suur' aan te vechten. Trump en zijn aanhangers be schuldigen de socialemediabe- drijven er al langer van dat ze con servatieven monddood zouden maken. In de rechtbank hebben mensen met zulke klachten nooit gelijk gekregen, zeggen experts, die de kansen van Trump en zijn team nu ook weinig succesvol in schatten. Geld Voor Trump is zo'n rechtszaak ook een campagne-instrument. Direct na de aankondiging begon nen zijn teams e-mails en sms'jes te versturen met het verzoek geld te doneren om hem te steunen in zijn juridische strijd tegen Big Tech. Om zich met enige kans op succes kandidaat te kunnen stel len in de presidentsverkiezingen van 2024 zal hij veel hulp van ad vocaten nodig hebben. Trumps vastgoedbedrijf, de Trump Organization, bleek vorige week verdacht in een strafzaak die ook Trump zelf kan bedrei gen. Justitie in New York vervolgt een topman van de Trump Orga nization, financieel directeur Al len Weisselberg (73), voor belas tingfraude. Die zou 1,7 miljoen dollar aan inkomen weloverwo gen buiten het zicht van de belas tingdienst hebben gehouden. In plaats van een salaris kreeg hij ja renlang auto's, appartementen of peperduur collegegeld om de op leiding van familieleden te beta len. De Amerikaanse schatkist liep honderdduizenden dollars mis. Dat kan Weisselberg in het slechtste geval op een gevange nisstraf komen te staan. De grote vraag is wat Trump zelf wist van belastingfraude in zijn bedrijf. Hij stond er lang om bekend een 'micromanager' te zijn die zich met elk detail van de firma bemoeide. De voormalige schoondochter van Weisselberg, Jennifer Weisselberg, getuigde al dat ze bij gesprekken is geweest waarin Trump besprak hoe hij zijn financiële man zwart zou be lonen. Trump zelf ondertekende volgens justitie cheques om het schoolgeld voor de kleinkinderen van Weisselberg te betalen. Het is waarschijnlijk dat klan ten en investeerders de Trump Organization de rug zullen toeke ren nu het bedrijf betrokken is in een strafproces. Dat kan tot grote financiële problemen leiden voor Trump. Of hij zelf vervolging moet vrezen, is onduidelijk. Het onderzoek loopt door en het is goed mogelijk dat meer aanklach ten volgen. Justitie bekijkt of de Trump Organization gelogen heeft over de waarde van vastgoed om leningen los te krijgen. Weisselberg kent alle financiële lijken in de kast van Trump. Trump zelf zei eens dat zijn fi- nancieel directeur bereid was 'al les te doen wat nodig was' om de winst veilig te stellen. In het Amerikaanse systeem is het mo gelijk dat justitie een deal sluit met Weisselberg: in ruil voor een lagere straf kan hij getuigen tegen eventuele andere verdachten, zo als in theorie Trump zelf. Trump stelde in een reactie dat het om een manier van boekhou den gaat die 'standaard' zou zijn in de zakenwereld, 'en op geen enkele manier crimineel'. Hij stelt dat de onderzoeken politiek ge motiveerd zijn. Zijn fanatiekste aanhangers zullen dat met hem - eens zijn, maar serieuze ver denkingen van gesjoemel f-** kan hem meer gematigde kie zers kosten. Dagtaak Trump heeft als ex-president al haast een dagtaak aan alle rechts zaken waarin hij verwikkeld is. In Georgia onderzoekt justitie of hij de wet heeft overtreden toen hij vorig jaar een lokale verkiezings beambte vroeg om stemmen voor hem te 'vinden'. Trump is ook on derwerp van meerdere civiele rechtszaken naar aanleiding van de bestorming van het Capitool. Onder anderen aangevallen poli tieagenten stapten naar de rechter om een schadevergoeding van Trump te eisen. Zijn nichtje Mary Trump sleept hem voor de rech ter omdat ze vermoedt dat hij zich de erfenis van haar vader heeft toegeëigend. Twee vrouwen die zeggen dat ze door hem sek sueel zijn misbruikt, klaagden hem aan voor laster. Die zaken lo pen ook nog. ,,Dit is het topje van de ijsberg'', denkt Michael Cohen, Trumps voormalige pitbull-advocaat die na een celstraf voor financiële misdrijven Trumps aartsvijand werd. Hij helpt nu justitie in de belastingfraudezaak en denkt dat meer financiële malversaties aan het licht komen. ,,Documenten en cijfers liegen niet - Donald Trump wel.'' VAN DE PZC jij er ook zo naar uit om weer richting de Zuid-Europese zon te gaan? Wanneer je jouw volgende campingvakantie naar Italië of Spanje boekt met Vacanceselect, profiteer je van een exclusieve korting van 70,- per week! Keuze uit 84 campings in Italië en Spanje Luxe accommodatie met eigen sanitair en keuken Inclusief gratis annuleringsverzekering mét Covid-dekking t/m 30 juni Geld-terug-garantie Bekijk alle deelnemende campings in onze shop! vrijdag 9 juli 2021 PC Trump naar de rechter om toegang tot Twitter Karlijn van Houwelingen Washington A Trump heeft bijna een dagtaak aan alle rechtszaken. foto getty Een topman van de Trump Organization zou 1,7 miljoen dollar aan inkomsten niet hebben opgegeven aan de belastingdienst. KORTING PERWEEK enjoy outdoors. De korting is geldig op nieuwe boekingen gemaakt tijdens de actieperiode van 22 juni tot en met 13 juli.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15