II Conditie De Vries nog levensbedreigend Walcheren JOL Boeren zijn nog steeds boos, maar wel iets minder Heeft uw hond ook corona? Boerenprotest in Den Haag niet zo grimmig als twee jaar geleden Ze zijn er weer. De Duitsers. Campings, huisjes en hotels stromen weer vol met onze oosterburen. Ze zijn blij weer in Zeeland vakantie te kunnen vieren, maar zijn ook nog wel een beetje voorzichtig. Dat het momenteel wat minder weer is, mag de pret niet drukken. Frieda en Heinz-Jürgen Gorgs en hun kleinkinderen trekken gewoon hun jassen en regencapes aan. zeeland2 De verscherpte maatregelen zijn genomen in afwachting van het onderzoek naar de schietpartij. De Vries ligt in het ziekenhuis. Zijn situatie is levensbedreigend. Het kabinet heeft gisteren ge sproken met vertegenwoordigers uit de journalistiek, de advocatuur en de rechtspraak. Volgens Grap- perhaus was de 'veiligheid en weerbaarheid van betrokkenen' een voornaam onderwerp, meldt hij in een brief aan de Tweede Ka mer. ,,Zoals u begrijpt zijn het ver driet, de verontwaardiging en de woede groot.'' Dankzij tientallen tips van oog- getuigen en het razendsnel uitle zen van camera's in de binnenstad van Amsterdam konden dinsdag avond al een uur na de aanslag twee verdachten worden aange houden. De politie vermoedt dat één van die twee mannen de schutter is. Via beveiligingscamera's achter haalde de politie in korte tijd het kenteken van de mogelijke vlucht wagen, een Renault Kadjar. Toen dat kenteken werd ingevoerd in Zoals u begrijpt zijn het verdriet, de verontwaardiging en de woede groot het registratiesysteem dat boven veel Nederlandse snelwegen hangt, volgde een hit op de A4. Niet veel later is de wagen klemge reden. De twee inzittenden waren Ka- mil E., een 35-jarige Pool die in Maurik (Gelderland) woont, en Delano G., een 21-jarige Rotter damse rapper, die ook verbleef in Tiel. Mogelijk is die tweede de schutter geweest. Bij huiszoekin gen in Maurik, Rotterdam en Tiel is geld en munitie gevonden. Ka- mil E. blijkt vorige week ook al een keer te zijn aangehouden, toen in zijn woonplaats. Hij werd verdacht van bedreiging, mogelijk met een vuurwapen, maar kwam afgelo pen weekend vrij. Peter R. de Vries is sinds enkele maanden de vertrouwenspersoon van Nabil B., de kroongetuige in het proces tegen de criminele groepering van Ridouan Taghi. Eerder werden een broer en de ad vocaat van de kroongetuige dood geschoten. ,,We zijn blij dat we zo snel twee verdachten hebben kun nen oppakken", stelt de politie. ,,Maar er was ook veel fake news. Dat leverde ons veel extra werk op." De Vries' zoon Royce sprak in een mededeling namens de fami lie 'van onze grootste nachtmer rie'. ,,Veel is nog onzeker." Hij be dankte voor alle steunbetuigingen. »P2-7 Ben je besmet met Covid? Dan is de kans groot dat je huisdieren het virus ook krijgen donderdag 8 juli 2021 22°C Nieuwsmedia p* sr.- Beveiliging na aanslag omhoog Vanwege de aanslag op mis daadverslaggever Peter R. de Vries in Amsterdam is de bevei liging in Nederland opge schroefd. Demissionair minis ter van Justitie Ferd Grapper- haus spreekt van een 'intensi vering'. Waar en hoe wil hij niet zeggen. Victor Schildkamp Koen Voskuil Rotterdam —Minister Ferd Grapperhaus P9 Iets warmer pzc.nl Ook voor het laatste cfk Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1