Muziek en dj's op Bloesem Festival Nu nog voldoende www.mega-schutting.nl 7 SEKSUEEL MISBRUIK LEES-EN LEERBOEK f afhalen mogelijk MAAK JE EIGEN SCHUTTING Het boek Lise gaat over een jong meisje dat opgroeit in christelijke kring en te maken krijgt met seksueel misbruik. Ze weet niet wat haar overkomt. Auteur Cora Hout uit Noordgouwe streeft met het boek naar openheid vooral in de christelijke leefwereld waartoe ze zelf met overtuiging behoort. e heeft het zorgvuldig afgewogen: Wel of niet dit boekje schrij- ven op basis van haar professionele deskun digheid en eigen ervaring met seksueel misbruik destijds. ,,Ik snap best dat het een moeilijk on derwerp is om over te praten, maar met zwijgen los je de el lende niet op'', zegt Hout. Zij er vaart binnen haar christelijke leefwereld vaak een houding van 'onder het tapijt schuiven' en 'de vuile was niet buiten hangen', maar kan daar zelf weinig begrip voor opbrengen. Hulp en troost Volgens haar kan er juist op basis van geloof de nodige hulp en troost geboden worden. ,,Ik heb ook best wel wat mensen in m'n eigen omgeving moeten overtui gen van de noodzaak die ik voelde om dit boekje uit te brengen. An derzijds kreeg ik van de meerder heid toch vooral positieve reacties op mijn initiatief.'' Hout is jeugd-en gezinsprofes sional en leidt samen met haar man een zogeheten Gezinshuis, een kleinschalige woonvorm met pleegzorg voor kinderen van o tot en met 18 jaar. Zij kent de schroom en de angst om over sek sueel misbruik te praten, maar hoopt met haar boekje die drem pel weg te nemen. Zij legde de Ik heb mensen moeten overtuigen van de noodzaak van dit boek tekst eerst voor aan christelijk ontwikkelingspsycholoog Marrie van der Feen in Middelburg, die haar adviseerde het boekje direct uit te geven. Hout koos er bewust voor haar eigen naam niet breed uit op de cover te vermelden. ,,Misschien zou dat mensen met wie ik in onze praktijk te maken heb, kunnen afschrikken. Daarom gebruik ik de schrijf naam 'Flore'.'' of met kinderen werkt. ,,Het is belangrijk dat kinderen al jong weten wat fijn aanraken en niet fijn aanraken is. Leren op dit ge bied wat hun grenzen zijn. Ik miste wat dat betreft nog wel een boekje op christelijk gebied over dit onderwerp'', vermeldt de schrijfster in het voorwoord. Zij geeft verder een helder overzicht van de gevolgen van seksueel misbruik op de korte en lange termijn voor kinderen. Ook staan er adviezen in over hoe wel en hoe juist niet te handelen als er vermoedens of aanwijzingen zijn dat een kind hiermee te maken heeft gekregen. Moeilijk gevoel Het boekje is voor het overgrote deel gericht op kinderen van 6 tot en met 1o jaar in de vorm van een verhaal over het meisje Lise. Zij is 8 jaar en zit in groep vier. Zij vindt het leuk op school en speelt graag met haar vriendinnetje Hanneke. Maar vaak ook heeft Lise een moeilijk gevoel in haar hoofd en in haar lijf. Soms denkt ze dat dit komt door wat de buur man wel-eens doet. Maar hoe moet ze dat tegen iemand zeg gen? Het verhaal is gelardeerd met tekeningen en invulop- drachtjes die kinderen vanuit hun eigen ervaringen in het dage lijks leven kunnen uitvoeren. De tekeningen zijn gemaakt door Loura Veenendaal, illustrator in opleiding. ,,Dat doen we omdat we de winke liers toch iets willen bieden'', zegt Dave Herselman van de organise rende Stichting Kapelle Promotion. ,,Zij kunnen straks een kraam hu ren die ze voor hun winkel kunnen zetten.'' Andere verkopers zijn dit jaar nog niet welkom om vanuit een kraampje hun waar te verkopen. Wel zal er een kermis zijn. Alleen staat die dit jaar niet op het plein voor de Jumbo, maar op het par keerterrein van de voetbalvereni ging. De attracties staan er al vanaf donderdag 26 augustus. Minder inkomsten Het Bloesem Festival is op 27 en 28 augustus. Op vrijdagavond en za terdagmiddag en -avond zullen verschillende artiesten en dj's op treden op een podium aan het Kerkplein. Normaal gesproken weet de organisatie voor de Kapelse Dag altijd wel een landelijk be kende zanger of zangeres te strik ken, maar volgens Herselman zit dat er dit jaar niet in. ,,Doordat we nu veel minder kramen kunnen verhuren, hebben we minder in komsten'', legt hij uit. ,,En die be kende artiesten vragen aardig wat geld.'' Daar komt bij dat organisato ren van allerlei evenementen die weer kunnen doorgaan nu azen op artiesten. De organisatoren van het Bloe sem Festival zijn nog druk bezig om het muzikale programma rond te krijgen. De Zeeuwse zanger Alwin is al geboekt. Jubileumeditie De Kapelse Dag is het grootste eve nement van het dorp. Het trekt ook altijd publiek van buiten Kapelle. Vorig jaar zou de veertigste editie al worden gehouden, maar die moest toen ook al worden afgelast van wege het coronavirus. De organisa tie zegt er nu voor te gaan om in 2o22 de jubileumeditie te houden. Mogelijk zullen bezoekers van het vervangende Bloesem Festival in augustus zich moeten laten tes ten of een vaccinatiebewijs moeten tonen. De organisatie bekijkt tegen die tijd wat de dan geldende regels zijn. ook op zaterdag Zoek uit in onze SHOWROOM of check onze WEBSITE. woensdag 7 juli 2021 BE 'Met zwijgen los je de ellende niet op' Ali Pankow Noordgouwe - Cora Hout Lise is bedoeld voor (pleeg)ou ders en (pleeg)kinderen en voor iedereen die voor kinderen zorgt Cora Hout: Lise. Uitgegeven in eigen beheer, 14,95 euro, te be stellen via floreschrijft.nl. De veertigste editie van de Ka- pelse Dag moet voor de tweede keer worden uitgesteld. De ge meente en de organisatie vinden de omstandigheden rondom co rona nog niet goed genoeg voor zo'n groot evenement. Maar dit jaar komt er wel iets voor in de plaats: het Bloesem Festival. Rob Paardekam Kapelle Cora Hout met het door haar geschreven lees- en leerboekje Lise over seksueel misbruik bij jonge kinderen. De cover van het boekje is ontworpen door Loura Veenendaal. foto sandra schimmelpennink Noordland 17 4451 RP Heinkenszand +31 (0)113 405131

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60