II Aanvoerder Dusan Tadic duidelijk over zijn toekomst na interesse van Milan K0K 'QD j 9 Dusan Tadic (32) liet zich gisteren voor het eerst uit over de interesse die AC Milan heeft in hem. De Serviër is duidelijk. ,,Ajax is mijn droomclub" Barty-Kerber in de halve finale NIK Onomwonden zegt Dusan Tadic nog tijdens de tweede oefenwed strijd die Ajax deze voorbereiding speelt dat het voor hem een droom is om voor die club te spelen. On danks de interesse van de Itali aanse nummer drie van het afgelo pen seizoen Milan. „Normaal ge sproken blijf ik bij Ajax", zegt hij. Uit de antwoorden van de Ser viër is op te maken dat de interesse van AC Milan serieus was. ,,Ze hebben contact gehad met mijn zaakwaarnemer. Niet met mij, ik wil me alleen focussen op voetbal. Het is mooi dat zo'n club mij wil hebben natuurlijk. Het is een grote club met veel historie. Die belang stelling streelt me. Maar Ajax is óók een mooie club met veel his torie." Technisch directeur Marc Over- mars stak al in een vroeg stadium een stokje voor een toekomstige transfer. Tadic, die afgelopen sei zoen veertien goals maakte, speelt een belangrijke rol in de toekomst plannen van de club en van Over- mars mag hij dan ook niet vertrek ken. ,,Marc heeft me gezegd dat ik hier moet blijven", zegt de aanval ler zelf. ,,Ik heb best veel contact met hem. Het is mooi om te zien dat Ajax op mij vertrouwt en het is voor mij een motivatie om iets te- rug te geven aan de club. En ook alles te geven wat ik in me heb. Ik ben zeker niet teleurgesteld dat de transfer niet door gaat. Waarom zou ik, als ik voor mijn droomclub speel?" Dat laatste herhaalt de aanvoer der meerdere malen. ,,Ajax is mijn Het is mooi om te zien dat Ajax op mij vertrouwt en het is voor mij een motivatie om iets terug te geven aan de club droomclub en ik ben trots dat ik dit shirt mag dragen. Ik heb teveel plezier om bij deze geweldige club weg te gaan. Een van de beste clubs ter wereld. Ik snap dat fans het moeilijk vinden om te moeten lezen dat er interesse is voor mij. Ik heb veel respect voor de club en voor de supporters. We moeten nóg een keer kampioen worden en goed presteren in Europa." Grote stappen Hij verwacht dat Ajax komend sei zoen weer grote stappen gaat ma ken. ,,De selectie is goed, al zijn nieuwe spelers altijd welkom." Zelf trainde trainingsbeest Tadic ge woon door tijdens zijn vakantie in Griekenland. ,,Dat is normaal vind ik, hoe mooi de vakantie ook was met mijn familie. Ik heb niet stilge zeten. Als de vakantie voorbij is moet je er klaar voor zijn." Als 32-jarige is hij een van de weinige routiniers die mee is op het trainingskamp in De Lutte deze week. Veel basisspelers ge nieten nog van hun vakantie na het EK (Maarten Stekelenburg, Jurriën Timber, Ryan Gravenberch en Daley Blind) terwijl Lisandro Martinez en Nicolas Tagliafico nog actief zijn op de Copa América. Mede daarom kwamen er giste ren veel spelers van Jong Ajax in actie tijdens de tweede oefenwed strijd in deze voorbereiding. Tegen tweedeklasser Quick'20 kwam Ajax niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Voor Ajax maakte Moham med Kudus het openingsdoelpunt, maar de opponent kwam vlak voor tijd terug tot 1-1. Jong Ajax-speler Eric Llansana werd met een ogen schijnlijk zware hoofdblessure af gevoerd. Trainer Ten Hag kan de ko mende weken hoogstwaarschijn lijk rustig toewerken naar het be gin van het seizoen. In tegenstel ling tot eerdere jaren en bijvoor beeld concurrent PSV speelt Ajax geen wedstrijden in voorrondes. Pas op 7 augustus speelt de lands kampioen de eerste wedstrijd van waarde. Dat is de Johan Cruijff Schaal waarin het speelt tegen PSV. Op transfergebied hoeft Ajax niet te vrezen voor een exodus. Helemaal nu Tadic heeft gezegd dat hij bij zijn droomclub wil blij ven. Oud-kampioene Angelique Ker- ber heeft voor de vierde keer de halve finales van Wimbledon be reikt. De Duitse versloeg de Tsje chische Karolina Muchova in twee sets, 6-2 6-3. Ze treft nu Ashleigh Barty. De als eerste ge plaatste Australische had weinig moeite met haar landgenote Ajla Tomljanovic, 6-1 6-3. Kerber won de grand slam in Londen in 2018. Ze is momenteel de nummer 28 van de wereld. Haar zege op Mu- chova betekende haar 80ste over winning op gras. De als tweede geplaatste Arina Sabalenka uit li Belarus treft in de andere halve finale Karolina Pliskova. Saba- lenka versloeg Ons Jabeur uit Tu nesië in twee sets: 6-4 6-3. De als achtste geplaatste Karolina Plis- kova won ook in twee sets van de Zwitserse tennisster Viktorija Golubic: 6-2 6-2. Wiebes wint massasprint Lorena Wiebes heeft de vijfde etappe van de Giro d'Italia Femmi- nile, de Ronde van Ita lië voor wielrensters, op haar naam ge bracht. De Neder landse van Team DSM was na de rit over 120 kilometer de snelste in de sprint. Wiebes bleef de Noorse Emma Norsgaard voor. Marianne Vos eindigde als derde. Anna van der Breggen behield de roze lei derstrui. Nieuwe zege van Femke Bol Femke Bol was op de 400 meter horden tij dens wedstrijden voor de Continental Tour Gold in het Hongaarse Szekesfehervar op nieuw de beste met 52,81 seconden. Ze bleef de Amerikaanse Shamier Little voor. Fakkeltocht op andere manier De tocht van de olym pische fakkel gaat in Tokio niet over pu blieke wegen. Dat hebben de autoritei ten besloten om ver spreiding van het co ronavirus te voorko men. De fakkelroute gaat vanaf vrijdag langs plekken waar weinig publiek kan kij ken, meldt persbureau Kyodo. De zorgen in de stad over het coro navirus zijn groot. De openingsceremonie is op 23 juli. Jaring stapt naar de rechter Julian Jaring heeft een kort geding aan gespannen tegen de Nederlandse Basket- ballbond (NBB), omdat hij ontbreekt in de selectie voor de Spelen. Het kort ge ding dient morgen in Utrecht. Jaring maakte wel deel uit van de selectie die on langs kwalificatie voor Tokio afdwong in Graz. Bondscoach Benjamin besloot Ja- ring te vervangen door Ross Bekkering. woensdag 7 juli 2021 'Ajax #@Kok_Nik Oldenzaal is mijn droomclub' M Dusan Tadic is een van de weinige routi niers die deze week mee is op het trai ningskamp van Ajax in De Lutte. Met een veredeld Jong Ajax speelde de landskam pioen gelijk tegen tweede klasser Quick '20. FOTO PRO SHOTS - Dusan Tadic (32) TENNIS Ashleigh Barty ligt op schema. foto ap WIELRENNEN ATLETIEK ZOMERSPELEN 3X3 BASKETBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53