C' 6 Hoofdrolspelers Froome, Porte en Mollema blikken terug op die krankzinnige 'Een van mijn beste dagen' WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 Kruijswijk hoopt op betere benen Chris Froome in zijn gele trui rennend op de flanken van de Mont Ventoux, het is één van de meest krankzinnige momenten uit de Tourgeschiedenis. Vandaag keert de Tour terug naar de mythische berg, waar Froome, Richie Porte en Bauke Mollema in de Tour van 2016 op een motor klapten. De hoofdrolspelers van toen blikken terug. BAUKE MOLLEMA (RIJDT IN 2016 VOOR TREK) 11e etappe woensdag 7 juli 2021 GO De topsnelheid van lead-out-man Morkov (64,4 km/u) was in de laatste 500 meter nóg iets hoger dan die van Cavendish (63,5). De etappe van vandaag over de Mont Ventoux is een van ritten die Steven Kruijswijk vooraf verkend heeft. „Deze etappe biedt kansen en ik wil graag elke kans grijpen, al zal het een felle strijd worden om mee te schuiven in de vroege vlucht'', zei de klimmer van de onthoofde Jumbo-Visma-ploeg. ,,Ik zal wel over betere benen moeten beschikken dan afgelopen weekend. Toen draaide het echt voor geen meter." Klaar voor de Mont Ventoux, loopschoenen mee in de aut Tekst Daan Hakkenberg ,,Ik heb wel veel gekke dagen meegemaakt in de Tour. De waaierrit in de Tour van 2013 of extreme valpartijen zoals in 2012, toen het hele peloton op de grond lag. Maar dit was ook een memorabele dag. Zeker voor mij, omdat ik daar een beetje benadeeld werd. Tegelij kertijd was het voor mij één van de beste dagen ooit op de fiets. Van het groepje Froome, Porte en Mollema weet alleen de laatste on danks de crash voor de andere klasse mentsrenners te ein digen. Froome en Porte finishen achter de andere favorieten, maar krijgen uiteindelijk de zelfde tijd als Mollema. ,,Als ze de echte tijdsverschillen hadden aangehouden, had ik een se conde of 9 achter Adam Yates gestaan. Hij had dan het geel gekregen. Dan was ik het dichtst bij een gele trui tot nu toe ge weest. ,,Ik reed als laatste in dat groepje, Richie voorop, daarach ter Froome. Het was nog twee kilometer tot de finish ofzo. Na die crash lag ik gelukkig bo venop. Ik heb mijn fiets gepakt en ben volle bak doorgereden naar de finish. Porte en Froome hadden allebei een kapotte fiets en stonden langer stil. Ik ben die dag niet bang geweest, maar in die bocht was het wel heel erg qua publiek. De bejegening van Froome door het Franse publiek in die jaren, daar ben ik ook niet zo'n fan van. De dag zelf was niet zo gek, het is vooral M. dat ene moment. En dat Froome daar ge woon ging rennen. Al heb ik dat pas ach teraf gezien op televi sie. De Mont Ventoux is een bijzondere klim. Ik ben er drie keer omhoog gereden. Twee keer in de Tour, in 2013 en 2016 dus. En dit jaar nog in de Tour de Provence. Alle keren reed ik in de top 10. Dan was het wel altijd finish bovenop. Nu rij den we hem twee keer en die eerste kant heb ik nooit gedaan. En ook de afdaling zoals we die nu rijden niet. Maar het gaat een mooie rit worden. Ook weer met veel publiek.'' 7 juli - 198,9 km FRANKRIJK Mont Ventoux Malaucene 122+177km 198.9km Sorgues Pernes-les- Fontaines Liguiere 16km 84km 10km 11 Les Imberts 40km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad Fontaine- Liguière Mont Mont SS de-Vaucluse998m Ve!ït°ux V^o" 1910m 1910m a> (IS i> 197m 1 Gordes 2> I 344m o co s 198,9km BRON: A.S.O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50