Ten Hag: 'Bondscoach zit er nu echt niet in' jongens als Kane en Maguire nu EK-finale 5 UEFA nodigt Christian Eriksen en zijn redders uit voor de finale TOT EN MET 11 JULI TVNPO 1 Denemarken Engeland 1. Schick (Tsjechië) Dat zei de oefenmeester van Ajax gisteren voor de camera's van sportzender ESPN voor de oefen wedstrijd tegen Quick '20, waar Ajax niet verder kwam dan een 1 1 gelijkspel. ,,Het kan ook niet, want ik heb bij Ajax getekend. Het is aantrekkelijk om voor Oranje te werken, zeker ook omdat ik de se- lectie heel goed ken. Het zijn goede spelers waar je veel mee kan bereiken als je er een team van maakt. Wie zou het niet willen om bondscoach te worden?" De KNVB zal echter moeten wachten. ,,Ik heb hier bij Ajax voor een jaar getekend, dus het zit er niet in." De vacature van bondscoach van het Nederlands elftal is vacant, na dat Frank de Boer na het teleur stellend verlopen Europees kam pioenschap besloot op te stappen. Henk ten Cate bedankt inmiddels Ook Köpke stopt ermee Topscorers Alderweireld gaat door Assists VVV pronkt met 'De Boer' Dat is bij dit Engelse team al heel anders. In een tijdperk van smart- phones-met-camera kunnen ze sowieso nog amper naar de pub, maar ze groeiden ook daadwerke lijk op in een ritme van vitamines- hakes en sportmaaltijden. Dat maakt ze zeker niet heilig: ook San- cho en Foden haalden nog de voor pagina's met ouderwetse tabloid schandaaltjes. Maar de mores bij de Engelse ploeg is onmiskenbaar anders dan voorheen. Bondscoach Southgate zelf is een toonbeeld van fatsoen, die als een sociaal intelligente va der waakt over zijn spelers. In de kranten gaat het nog vooral over voetbal, dat vooralsnog erg degelijk is, maar wel succesvol. Engeland kreeg op het hele EK nog geen doelpunt tegen. Vanavond op Wembley lonkt de eerste finale sinds 1966, voor eigen publiek tegen Denemarken. Zoals het Southgate betaamt, waakt hij voor overmatig zelfvertrouwen en grote woorden. ,,Maar ik geloof wel dat we de ervaring van het WK in Rusland meenemen'', aldus de bondscoach. „Destijds waren we in de halve finale tegen Kroatië ons zelf niet. Ik ben ervan overtuigd dat we geleerd hebben. Dit team is zich op een goede manier bewust van wat we willen bereiken: de finale op Wembley.'' zou gaan van Engels talent, is deze generatie wél aangehaakt bij het in ternationale topniveau. De Engelse voetbalbond FA investeerde mil joenen in de jeugdopleidingen, clubs uit de Premier League moe ten aan steeds hogere eisen voldoen met hun academies. Een speler zoals Kalvin Phillips van Leeds United werkt al jaren met de Argentijnse voetbaldenker Marcelo Bielsa. Sterling en Foden werden gevormd door Pep Guardi- ola. Sancho genoot zijn opleiding deels bij Manchester City en deels op bij Borussia Dortmund. Kieran Trippier werd dit jaar Spaans kam pioen met Atlético Madrid. Daar komt bij dat deze generatie van jongs af aan opgroeide in veran derde omstandigheden. Spelers zo als Rooney, Gerrard en John Terry waren heus serieuze profs, maar ze waren óók nog onderdeel van de oud-Engelse Lad-culture. Hun vrien den en familie werden nog dolgraag dronken in de pub. Als het even kon, haakten de spelers als vanouds aan. W EURO2020 woensdag 7 juli 2021 Ronaldo (Portugal) 5 3. Benzema (Frankrijk) Lukaku (België) Forsberg (Zweden) 6. 7 spelers met 1. Zuber (Zwitserland) 4 2. Shaw (Engeland) H0jbjerg (Denemarken) 3 4. 22 spelers met OLDENZAAL Het lijkt Ajax-oe- fenmeester Erik ten Hag een aantrekkelijke optie om ooit bondscoach te worden van het Nederlands elftal maar hij wijst resoluut af dat hij nu al aan de slag gaat voor de KNVB. al voor de eer De Europese voetbalbond UEFA heeft Christian Eriksen Na Joachim Löw stopt ook keepers trainer Andreas Köpke bij de Duitse selectie. Köpke zit al sinds 2004 bij Die Mannschaft en had nog een doorlopend contract. Het vertrek van Köpke verrast, Löw had al lang ge leden zijn afscheid aangekondigd. Hij wordt opgevolgd door Hansi Flick. Duitsland werd dit EK in de achtste finales uitgescha keld door Engeland. De Belgen zijn na de uitschakeling op het EK dan wel teleurgesteld, Toby Alderweireld (32) denkt niet dat veel internationals afhaken. „Mijn gevoel is dat iedereen doorgaat tot het WK. Ook ik ga nog verder." VVV plaatste giste ren op Twitter eerst krantenkoppen over het mislukte EK van Frank de Boer bij Oranje met daarbij de tekst 'De Boer zoekt nieuwe uitda ging'. Een uur later verschafte Stan Valckx duidelijkheid. De technisch manager belde met 'De Boer'. Dat bleek later Kees de Boer te zijn. VVV neemt hem over van het ook gedegradeerde ADO Den Haag. uitgenodigd om de finale van het EK voetbal, zondag op Wembley, bij te wonen. De Deen kreeg op 12 juni een hartstilstand op het veld, tijdens het eerste EK-duel van Denemarken, tegen Finland. Eriksen werd op het veld gereanimeerd. Ook degenen die zijn leven redden, hebben van de UEFA een uitnodiging ontvangen. De bond heeft zes hulpverleners gevraagd. Ook de vrouw van Eriksen heeft een persoonlijke uitnodiging van UEFA-baas Aleksander Ceferin gekregen. Het is nog niet bekend of Eriksen, die zes Christian Eriksen vlak voor zijn hartstilstand. foto reuters dagen na zijn hartstilstand het ziekenhuis mocht verlaten, de invitatie zal accepteren. Vermoedelijke opstellingen 41 Arbiter: Danny Makkelie (Ned) Vandaag, vanaf 20.20u aftrap 21.00 uur NP01 Wembley Stadium, Ionden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49