O 0 O II ZEELAND 11 Arbiter uit Dordrecht floot regelmatig duels van Zeeuwse clubs Nieuwkoop El Hattach Eredivisie Vlissingen Want waar de nu 41-jarige Louwiesse met veel genoegdoening terugdenkt aan zijn kennismaking met Makkelie, doet de drie jaar oudere De Kok dat een stukje minder. De verdediger, toen spelend voor 's-Heer Arends- kerke, kreeg namelijk rood van de leidsman uit Dordrecht. ,,Die wed strijd kan ik mij nog goed herinneren, dat hij ons toen floot wist ik niet. Op een rode kaart ben je nooit trots, maar dat hij hem dan heeft gegeven, is wel een mooi verhaal. Dat maakt het mis schien iets draaglijker." Zoals gezegd zijn de herinneringen van Louwiesse, oud-spits van Terneu- zense Boys, heel wat positiever. Hij weet het dan ook nog goed, al is het alleen maar omdat hij er regelmatig aan wordt herinnerd door de tegen stander van die middag. ,,Ik wist dat hij toen floot, vooral door die mannen van Zaamslag. Als Makkelie een wed strijd fluit, word ik er op Twitter nog even op gewezen. Meestal door Bart Corstanje, die ligt nog wakker van dat moment, denk ik." Om die 'boosheid' te kunnen be grijpen, moeten we terug naar 8 maart Het hele sportpark zag dat het hands was, behalve Makkelie en de grensrechter 2003. De beladen derby tussen Zaam slag en Terneuzense Boys. Vijf minu ten voor tijd, bij een stand van 1-0 in het voordeel van de thuisploeg. ,,Er Vanavond fluit hij op een volgepakt Wembley wereldtoppers als Harry Kane en Simon Kjaer. Maar bijna twintig jaar geleden maakten Zeeuwse voetballers als Tim Louwiesse en Walter de Kok al kennis met de toen nog piepjonge Danny Makkelie. De één wat positiever dan de ander. kwam een voorzet vanaf de zijkant, totaal niet in mijn buurt, maar door dat ik een duw kreeg ving ik die bal bijna klemvast op met mijn hand. Zonder hands was het nooit een kans geweest, nu kon ik hem simpel bin- nentikken. Het hele sportpark zag dat het hands was, behalve Makkelie en de grensrechter." Een gestolen punt, maar daardoor zeker niet minder lekker, vertelt hij. ,,We wisten natuurlijk allemaal dat het geen geldig doelpunt was, daar hadden we een hoop lol om in de kleedkamer." Dat plezier was in de kantine ver te zoeken, weet hij nog. ,,De sfeer was echt grimmig, ze waren zó boos. Ik kreeg daar een schop voor mijn donder, dat zal ik nooit meer vergeten." Ook in het veld liepen de emoties hoog op. ,,Makkelie werd aan alle kanten belaagd en uitgescholden, iemand van Zaamslag kreeg nog di rect rood." continu stil werd gelegd. Dat zorgde voor best veel irritatie aan beide kan ten." Hij zag het wel vaker in die tijd. ,,Op ons niveau, tweede klasse, kreeg je vaak van die jonge gasten. Die kwa men dan met honderd regeltjes, dan was er weinig ruimte voor discussie." Makkelie was sowieso geen onbe kende op de Zeeuwse velden, want behalve deze twee mannen, kregen ook Hoek en Kloetinge in de hoofd klasse regelmatig te maken met de ar biter. Je zag toen al dat hij het in zich had, weet De Kok. ,,Borst vooruit, toch Mijn tweede gele kaart vlak voor rust was meer dan terecht. Dat was echt 'noodremwerk' Echt de wedstrijd aanvoelen Ook De Kok haalde in zijn wedstrijd tegen De Zwerver, voor promotie naar de eerste klasse, dus niet het eindsig naal. ,,Mijn tweede gele kaart vlak voor rust was meer dan terecht. Dat was echt 'noodremwerk'. Die eerste was een overtreding van niks, dat heb ik hem toen ook nog wel laten weten." Gravend in zijn geheugen, kan hij de toen twintigjarige Makkelie nog be hoorlijk voor de geest halen. ,,Hij deed alles precies volgens de regeltjes, een beetje hooghartig. Waarschijnlijk stond er een rapporteur langs de kant, echt de wedstrijd aanvoelen deed hij toen nog niet." Louwiesse had precies dezelfde er varing. ,,Hij was natuurlijk nog heel jong, dus dan fluit je een beetje voor zichtig, voor elke minimale overtre ding. Ik weet nog goed dat de wed strijd nooit echt op gang kwam en een bepaald overwicht. Hij had een soort charisma, wat je nu ook bij hem ziet. De goede scheidsrechters pik je er toch snel uit. Hij floot volgens de regels perfect, maar dat is voor ons als spelers niet altijd prettig. Helemaal niet als verdediger, haha!" Louwiesse heeft veel respect voor scheidsrechters en volgt het, mede dankzij grensrechter Angelo Boon man, iets nauwlettender dan de ge middelde voetballiefhebber. ,,Angelo is van mijn lichting, ik heb zelfs nog met hem gevoetbald. Dan is het wel leuk om het in de gaten te houden. Je moet het maar willen om scheids rechter te worden, dat vind ik wel knap." Bij de eerstvolgende handsbal, ziet hij het 'tweetje' van Corstanje al weer voorbijkomen. ,,Maradona of 'ouwe handballer' noemt hij mij dan. Inmiddels kunnen we er smakelijk om lachen!" Turkije. foto al BERTO LINGRIA/EPA woensdag 7 juli 2021 GO Bart Nieuw koop heeft zijn officieuze de buut gemaakt voor Union Sint-Gillis. De Thoolse oud- Feyenoorder kwam in het oefenduel met Deinze na 65 minuten binnen de lijnen. 2 Khalid El Hat- tach gaat op zoek naar een nieuwe club. De zaalvoetbal ler uit Vlissin- gen kwam geen contract verlenging overeen met Fortuna Düs- seldorf. Door corona speelde El Hattach twee duels in Duitse dienst. 27-1 Angela Versluis en Lieve van Vliet kunnen uitkijken naar de start van de eredivisie vrou wen. De twee Zeeuwse voet balsters spelen met Excelsior op de eerste speeldag thuis tegen Ajax. Het duel is op 27 augustus om 19.30 uur. a (0 Scheidsrechter Danny Makkelie: van Zaamslag naar Wembley -Tim Louwiesse (41) Daniel Wissel -Walter de Kok (44) Danny Makkelie helpt de Engelse aanvaller Bukayo Saka overeind. Van avond komen ze elkaar weer tegen, tijdens de halve finale. foto reuters A In gesprek met Giorgio Chiellini (links), aanvoerder van Italië, tij dens het ope ningsduel met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39