JONG IN MIDDELBURG - Anna maakte bijna alles van leer 10 ZEELAND Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Boaz Stroo (14) uit Middelburg. *3. :M i - ,,Ja, hij luistert goed. Soms gaat hij er speciaal voor liggen. Pootjes recht vooruit, kop omhoog. Dan kijkt hij je aandachtig aan. Als hij weet dat hij na afloop een koekje krijgt, blijft hij onbeweeglijk zit ten. Een perfect model om mee te oefenen. Maar liever maak ik foto's van paarden." ,,Sinds een paar jaar. De vriendin van mijn vader rijdt dressuurwed- strijden, die hij vastlegt. Ik ga vaak mee en vroeg eens of ik ook even met zijn camera mocht. Dat was best zwaar met zo'n grote telelens eraan. Ik bewoog teveel, dus werd alles wazig. De kunst is om je goed op het onderwerp te concentreren. Ook kun je een steuntje zoeken bij een hek of balustrade. Of op de grond zitten, met het toestel op je opgetrokken knieën. Na wat oefe nen kreeg ik mooie beelden met een goede scherptediepte." „Schitterend! Dat ik zelf ook rijd, helpt wel; ik weet waar ik op moet letten. Wanneer een ruiter in draf van hand verandert wanneer hij de rijbaan diagonaal oversteekt en van hoekletter naar hoekletter gaat, zie je die mooi gestrekte be nen. Als ik die goed op de foto krijg, is dat echt gaaf." ,,Toen waren er geen wedstrijden, en heb ik wel eens in de omgeving van Oranjezon gefotografeerd. Maar dieren, en zeker paarden, zijn leuker. Half juli doet een kennis mee aan de Zeeuwse Kampioen schappen Dressuur. Ik ga kijken, en hoop dat ik de camera van mijn vader weer mag lenen. Of anders deze - van mijn moeder." Alleen als je een héél goede foto graaf bent, kun je er echt iets mee verdienen. Maar als hobby of bij baan is het prima. Verder weet ik nog niet wat ik later wil doen. Mis schien werken in de meldkamer van de politie. Of in een paarden fokkerij." ,,Voor allebei moet je kalm en stressbestendig zijn. Het lijkt me mooi mensen in levensbedrei gende situaties rustig aan te horen en te kunnen helpen. En voor paarden is het ook beter als je ste vig en evenwichtig bent." ,,Met mijn vader en zijn vriendin kom ik regelmatig in een paarden fokkerij en -pension in Heinkens- zand. In principe verzorgt ieder een daar zijn eigen dieren, maar ik help mee met stallen uitmes ten, hooinetten vullen, paarden in de wei brengen, berijden, longeren en borstelen. Ook assis teren bij een dekking is interes sant. Natuurlijk zeur ik al jaren om een eigen paard. Maar ik vind het niet erg dat het nog niet zover is." Lezers helpen lezers Anna Klink (76) werkte vroeger als verpleegkun dige. Dat mooie werk deed ze tot haar 50ste, daarna (tot haar 70ste) zette ze zich in voor het Rode Kruis in Rotterdam. ,,In die tijd had je tijdens nachtdiensten handwerkjes bij je. Je mocht niet in slaap vallen, dus bleef je bezig. Ik ben sowieso een bezig bijtje. Mijn hobby was leer verwerken. Ik maakte van stukjes leer van alles en nog wat. Muizen bijvoorbeeld. Mijn muisjes hebben nog een plekje voor een winkelraam op de Lijnbaan in Rotterdam gekregen. Ze verkochten daar lederen kle ding, dat bleek succesvol. Ik kreeg het leer gratis en maakte er als te genprestatie de muisjes voor." Niet alleen muizen, ook beren en dan vooral de leren voetzooltjes, poppenjasjes en -schoentjes en kleedjes maakte Anna. ,,Ik ge bruikte het leer overal in. Nu maak ik nog wel onder andere poppen- kleertjes, maar ik gebruik er bijna geen leer meer in." Anna woont met haar man bijna vijftig jaar in Bruinisse, op het dorp omringd door haar drie zonen. Ze heeft drie kleindochters die regelmatig langs komen. Vanwege haar leeftijd zette ze een oproep. ,,Ik had vijf dozen op zolder staan en hoopte iemand op Schouwen-Duiveland blij te kun nen maken." Dat lukte nog niet. ,,De twee geïnteresseerden kwa men niet uit Zeeland, maar uit de buurt van Leiden en nog hoger Ne derland in. Ze namen ook niet alles mee. Ik heb nog drie dozen over." woensdag 7 juli 2021 GO 'Borre is een perfect model, maar ik maak liever foto's van paarden' Jacoline Vlaander 4 ■U -i i-.s' Boaz Stroo met zijn hond Borre. foto dirkjan gjeltema Je hond Borre poseert voor een foto. Heeft hij dat vaker gedaan? Fotografeer je al lang? Hoe zijn paarden als modellen? Wat deed je tijdens de pande- mie? Lijkt het je een fijn beroep? Zijn dat geen uitersten? Wil je zelf een paard? Boaz Stroo Middelburg Geboren: 10 de cember 2006 Woont met: moe der Sylvia (46), broer Yael (20) en zus Romee (17) Huisdieren: Gol- dendoodle Borre (4) School: Nehalennia Kruisweg, 2e klas vmbo-kader Hobby's: paardrij den en fotografe ren Bijbaantje: De Faam en De Bode rondbrengen Verliefd: Nee A Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Anna Klink uit Brui- nisse die oude, maar bruik bare kinderspullen en dozen vol restjes leer weggaf. Gerrit van Loon Anna Klink: ,,Ik ben een bezig bijtje." foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38