Kabelradio bijna verleden tijd 20 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV GTST ZWANGERSCHAPSSCÈNE Slechts 15 jaar is Noa Zwan, maar haar zwangerschapsscène was ongetwijfeld het hoogtepunt van het 31ste seizoen van Goede Tijden, Slechte Tijden dat morgenavond ten einde komt. Tussen bekende acteurs ontpopte ze zich tot een van de belangrijke personages in het soapdorpje Meerdijk. iviamDa, aie in Hè ja, daar was hij weer, kinderarts en OMT- lid Kdroly Illy. Bij Opi. Wat zou hij van avond komen vertellen? Dat de scholen open moeten? Of nee wacht, dat ze toch dicht moeten blijven, maar open moeten als het tón? Dat jongeren niet ziek worden van corona? Of weet hij inmiddels ook dat dat niet klopt? Gaat hij weer roepen dat het vaccineren van de jongeren een te zwaar middel is? Nee, laat me raden, we zijn weer een week verder en hij is inmiddels toch vóór. Welke draai Illy ook maakt, één ding is zeker: zelfs als de coronacrisis al jaren achter ons ligt, zit hij nog aan talkshowtafels vastgeklonken. Ik heb zelden iemand zo zien genieten van de spotlights. Sommige OMT-besluiten waren amper genomen, of Illy zat alweer ergens op om te verklaren dat hij het er 'eigenlijk' niet mee eens was. Want het ging hem natuurlijk niet gebeuren om in het belang van eenduidige communicatie door het OMT een avondje bij Beau, Eva of Jort te laten schieten. Maandagavond zat hij bij Op1. Om aan tafel te 'bemiddelen' tussen Yentl (17) die graag een coro- naprik wil en haar moeder Beate die fel tegen is. Moeder was er eentje uit het antivaxerskamp, die had gelezen dat haar dochter onvruchtbaar kon worden van de prik. Ik zal haar hier niet te hard aanpakken, want zij is ook maar een moeder die bezorgd is om het welzijn van haar kinderen. La ten we het er maar op houden dat het een zegen is dat haar dochter de intelligentie van vaders kant heeft geërfd. Het is een ander verhaal of Opi zo'n raaskallend persoon een podium moet geven. Vooral omdat er in het geval van Yentl en haar moeder geen pro bleem is. Yentl is 17 en mag het van de wet geluk kig zelf beslissen. Maar goed, ze hebben bij Opi ge leerd van een paar ongelukken in het verleden. Er zat tenminste een deskundige aan tafel om alle bullshit van de moeder de kop in te drukken. Illy dus. Het OMT-lid dat niet wist dat de nachtclubs weer open waren, maar dat terzijde. Maar toen Illy eindelijk eens écht het verschil kon maken aan een talkshowtafel, verzuimde hij. Hij wilde 'geen welles-nietesdiscussie' met de moeder aan tafel. Ze moest hem achter de scher men maar vertellen waar ze haar informatie van daan had, dan zou hij vertellen waar hij de zijne haalt en dan zouden ze er samen wel uitkomen. Presentator Hugo Logtenberg moest Illy ongeveer het mes op de keel zetten om een ontkennend ant woord te krijgen op de vraag of de bewering van de moeder hout sneed. En dat is dan het OMT-lid dat zegt het belang van onze jongeren zo hoog in het vaandel te hebben. Toch jammer dat de coronacrisis net te lang duurt voor de geloofwaardigheid van sommige OMT-leden. Swingen in de Melkweg Lof voor Quo vadis, Aida Quote van de dag Ik mag elke aflevering een vaginagerelateerd item testen, daar verheug ik me nu al op Mark den Blanken ranen vloeiden dit seizoen bij de kij kers van GTST, dat sinds 1990 de huis kamers binnen komt. De piepjonge Demi Verduyn, een rol van Noa Zwan, raakt zwanger in de serie. Na veel wikken en wegen besluit ze de baby weg te geven. Na de bevalling gaat het kindje, dat de naam Tom heeft gekregen, van hand tot hand in de familie Verduyn. Opa Henk (Johnny Kraaijkamp jr.), papa Julian (Cas Jansen) en mama Saskia (Tamara Brinkman) nemen afscheid van de pasgeboren baby. Noa is in het echte leven middel baar scholier, thuiswonend bij haar ouders in Medemblik en zeker geen tienermoeder. Ze was verbaasd toen ze hoorde welke scènes voor haar waren geschreven. ,,De verhaallijnen draaiden in het gezin vooral rond Ta mara en Cas. Toen kreeg ik te horen dat ik er een grote rol in mocht spe len en ik dacht alleen maar: hè ik?! Ik was bang dat ik het niet zou kun nen, maar Cas en Tamara hebben mij heel erg geholpen. Ik schrok wel even van het script. Maar dacht vooral: Oh my god! Ik mag dit gaan spelen!" Vooral de bevallingsscène, waarbij Demi puffend op een ziekenhuisbed lag en in de hand van haar moeder kneep, was bij zonder. Daarbij kreeg Noa hulp van regisseur Michiel de Jong. „Ik vond het in het begin een beetje ongemakkelijk natuurlijk. Je moet hard schreeuwen en je bent ook niet op je mooist. Michiel pakte mijn hand, we zijn samen gaan schreeuwen. Toen was de onge makkelijkheid er gelijk vanaf." Heftig De tranen die Demi huilde, wa ren niet nep. „Iedereen was heel gefocust. Toen de baby kwam... Het was echt alsof het mijn baby was. Dat kwam ook doordat het een hele heftige draaidag was." Noa kwam in 2019 als Demi samen met de familie Verduyn het Aan het einde van het jaar kan er nergens in het land meer kabel radio worden geluisterd. Een klein aantal abonnees, zo'n 396.000 mensen, luistert nog ra dio via de kabel, zegt Vodafone- Ziggo. Deze klanten kunnen een gra tis FM-antenne bestellen of moeten een digitale radio-ont- vanger kopen voor vijftig euro. De omschakeling naar digitale radio is volgens Ziggo nodig om ruimte op hun netwerk vrij te maken, waardoor de snelheid van het internet kan worden verhoogd. Daarnaast is het ge luid van digitale radio beter, stelt Geen last meer van ruis, waardoor het digitale geluid altijd kraakhelder is een woordvoerder. ,,Je hebt nooit meer last van ruis, waardoor het geluid altijd kraakhelder is.'' In de afgelopen jaren trokken meer kabelbedrijven de stekker uit de analoge radio. Vodafone- Ziggo is de laatste in rij en heft het signaal in etappes op. Gisteren was de regio Rotter dam aan de beurt, begin augus tus zal het analoge radiosignaal vervolgens verdwijnen in de re gio Noord-Holland/ Velsen. Abonnees kunnen overigens ook naar de radio luisteren via hun digitale televisie, maar het tv-scherm verbruikt - zo klinkt de kritiek van analoge fans - meer stroom dan het radiotoe stel. woensdag 7 juli 2021 PC 'Het was echt a mei meedeed Arts |||y weer alsof het miin h h ia. daar was hij weer. kinderarts en OMT- Melkwea in Am- babywas' MUZIEK De Portugese Dand The Black Mamba, die in mei meedeed aan het Eurovi sie Songfestival, komt op 17 ja nuari naar de Melkweg in Am sterdam. De Dand Dehaalde op het songfes tival de twaalfde plek met Love Is On My Side. FILM Srebrenica-film Quo Vadis, Aida? is door het Ameri kaanse blad The Hollywood Reporter uitge roepen tot een van de belang rijkste films van het afgelopen halfjaar. Deze krant kende de film in april vier sterren toe. - Actrice Anne-Marie Jung waagt zich voor Libelle aan de nieuwe podcast De Vaginadialogen. Vodafone-Ziggo-abonnees in Rotterdam en omgeving die nog radio luisterden via de kabel, hebben sinds gisteren geen ontvangst meer. De pro vider heeft het analoge radio signaal afgesloten. Hanneke van Houwelingen - Woordvoerder Ziggo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20