JOL Gisteravond maakte de Amster damse hoofdcommissaris Frank Paauw bekend dat er drie aanhou dingen zijn verricht. Twee mannen werden op de A4 bij Leidschendam aangehouden. Vermoedelijk is een van die twee de schutter. De derde verdachte werd in Amsterdam aan gehouden. Over daders of opdrachtgevers is nog weinig bekend. Maar sinds De Vries dertien maanden geleden be kend maakte dat hij kroongetuige Nabil B. ging bijstaan in het mon sterproces tegen de beruchtste cri mineel van Nederland, Ridouan Taghi, wist hij dat hij een risico nam. De broer (2018) en advocaat Derk Wiersum (2019) van kroonge tuige Nabil B. waren al vermoord. Peter R. de Vries maakte in 2019 zelf bekend op een dodenlijst van Taghi te staan. De brief die De Vries later kreeg van de gevreesde crimi neel 'dat hij niks te vrezen had' was nog van vóór de tijd dat hij Nabil B. als vertrouwenspersoon ging on dersteunen. De Vries stond in het recente verleden ook Astrid Hollee der bij in het proces tegen die an dere beruchte crimineel van Ne derland: Willem Holleeder. De schietpartij vond rond 19.30 uur plaats in de Lange Leidsedwars straat, in de buurt van het Leidse- plein. Daar zit de studio van RTL Boulevard. De 64-jarige De Vries was er te gast bij het RTL-pro- gramma om te praten over de zaak Seif Ahmed, een kapper die in 2019 in zijn auto werd doodgeschoten. Er zouden van dichtbij minstens vijf schoten op De Vries zijn gelost, kort nadat hij de studio had verla ten. Liquidatieproces In het voorjaar van 2020 bedeelde De Vries zich een rol toe in het ge ruchtmakende liquidatieproces Marengo, waarin Ridouan Taghi de grote spil is. Kroongetuige Nabil B. die tegen Taghi verklaarde in de zaak, wilde De Vries als vertrou wenspersoon toevoegen aan zijn verdedigingsteam. Aanvankelijk verzette het Openbaar Ministerie zich lang tegen die stap, omdat De Vries geen advocaat was. Na enkele juridische gevechten kreeg de kroongetuige toch zijn zin, en vormde De Vries samen met advo caten Peter Schouten en Onno de Jong het verdedigingsteam van de kroongetuige. Waar Schouten en De Jong sinds dien zwaar beveiligd worden, gold dat echter niet voor De Vries. Hij wilde geen beveiliging, bevestigen meerdere bronnen. De Vries was kritisch op de manier waarop die beveiliging werd georganiseerd, en wilde ook zijn agenda niet delen. Vorige maand werd De Vries geïn terviewd door Vrij Nederland. Daarin vertelde hij dat hij niet bang is aangelegd, maar dat 'de broer van Nabil en zijn vroegere advocaat al zijn vermoord'. Vriend en collega misdaadjour nalist Kees van der Spek, die lang met De Vries samenwerkte, re ageerde gisteren telefonisch in het tv-programma van Humberto Tan: ,,Ik kan het niet geloven, ik moet constant aan zijn vrouw en kinde ren denken. Peter was iemand die de waarheid boven water wilde ha len. 'Liever rechtop sterven dan op zijn knieën leven' was zijn motto. Dat stond op zijn kuit getatoeëerd." Nieuwsmedia Nederland is opnieuw opge schrikt door een gruwelijke moordaanslag. Misdaadjourna list Peter R. de Vries is gister avond neergeschoten op de Lange Leidsedwarsstraat in Amsterdam. Gisteravond werd al gevreesd voor zijn leven. De mogelijke schutter is opgepakt. Victor Schildkamp Yelle Tieleman Amsterdam Rustig zomerweer pzc.nl Ook voor het laatste Zeeuwse nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1