te steken Lastig besluit voordat ze weer gaan trouwen 19 Waarvan akte De Spaarpodcast Geldzaken uitgelegd, ook voor dummies Je geld en/of je leven Geld en kwaliteit van leven zijn met elkaar verbonden Cryptocast Cryptogeld voor kenners en liefhebbers Het Crypto Kwartiertje Lekker kort en voor iedereen 1 1 Hou je Vastgoed Kakkers over beleggen in vastgoed e hebben allebei een mislukt huwelijk achter de rug, maar als de stofwolken daarvan zijn opgetrokken, ontmoeten ze elkaar en besluiten samen verder te gaan. Ze zullen een samengesteld gezin vor men, met in totaal vier bonuskinderen. Twee van hem, twee van haar. Zo naïef als ze allebei aan hun eerste huwelijk begonnen zijn ze niet meer. Voor er getrouwd kan worden, moet alles tot in de puntjes zijn geregeld. Daarom zitten ze bij mij aan tafel. Ze zijn het hart grondig eens: er moeten huwelijkse voorwaarden komen. En een testament. Verstandig, want tweede huwelijken eindigen nog vaker in een deceptie dan de eerste. Van de eerste huwelijken loopt tussen de 30 en 40 procent uit in echtscheiding, van de tweede huwelijken naar schatting 60 procent. Maar ik wil hun geluk niet bederven, zwijg over de verontrustende cijfers en complimenteer hen met hun besluit. Over de huwelijkse voorwaarden zijn ze eensgezind. Ik kan merken dat ze daar thuis al uitgebreid over hebben gesproken. Maar als we bij het testament komen, lig gen de zaken anders. ,,Ik wil dat jouw kinderen ook mijn erfge namen worden'', zegt hij. Ik zie aan hem dat hij verwacht dat zij nu zal zeggen dat zij zijn kinderen tot haar erfgenaam zal benoemen. Maar haar blik verduistert: ,,Ik wil niet dat jouw kinderen van mij erven'', zegt ze, tot zijn zichtbare ontsteltenis. 'Ik wil niet dat jouw kinderen van mij erven', zegt zij tot zijn schrik Wat?! Dit hadden ze toch besproken, werpt hij te gen. Waarom wil ze dat opeens niet meer? En waarom zegt ze dat nu pas? Zij reageert gepi keerd: dit hebben ze hele maal niet besproken. En anders heeft hij niet goed geluisterd. Dat hij haar kinderen tot erfgenaam wil benoemen, betekent toch niet dat zij dat ook bij zijn kinderen moet doen? Zijn twee jongens zijn al bijna volwassen, die kunnen zich zonder haar erfdeel prima redden. Maar ze wil niet dat haar nog jonge meiden hun erfdeel met hun stiefbroers moeten delen als zij komt te overlijden. Dit maak ik vaker mee. Zeker als het over gevoelige zaken zoals dood en erven gaat, zijn partners naar elkaar toe vaak niet open in hun wensen en ver wachtingen. Hij neemt voetstoots aan dat zij.en zij denkt dat hij bedoelt dat. Aan mijn tafel komt vervolgens onverbiddelijk datgene boven water wat thuis niet is uitgesproken. Ik doe wat ik in dit soort zaken meestal doe: met een kop koffie installeer ik de twee in een lege kamer met de opdracht: zoek samen uit wat jullie willen. Na een halfuurtje zijn ze eruit. Hij be noemt naast zijn twee zoons ook haar dochters als zijn erfgenamen, zij wijst alleen haar eigen twee kinderen aan als haar erfgenamen. Door mijn raam zie ik dat ze elkaar op straat in nig zoenen. Ach, de liefde! GO WOENSDAG 7 JULI 2021 mentator Arend Jan Kamp en aande- lenanalist Niels Koert een aantal aan delen onder de loep. Zo ben je in een halfuurtje helemaal op de hoogte van de belangrijkste beursontwikkelingen. Het is een podcast voor de belegger. Als leek op de aandelenbeurs is dit niet leuk om naar te luisteren, maar als je zelf belegt en je een beetje in aandelen hebt verdiept, is het interes sant. Het gesponsorde item aan het begin is irritant. c Elke vrijdag, 30 a 45 min. Robin Seetz begon naast zijn baan met de spaarpodcast. Zijn doel is financiële onderwerpen leuk en simpel maken. Wekelijks verschijnt er een nieuwe aflevering. De ene keer legt een expert een financieel onder werp uit. De andere keer vertelt een gast over zijn of haar persoonlijke financiën. Leningen, de aankoop van een huis, inkomen: alle persoonlijke beslommeringen met geld komen langs, ter lering en vermaak. Seetz' eigen interesses liggen op het gebied van lange termijn indexbeleg- gen en streven naar financiële onaf hankelijkheid. Dankzij interessante gasten worden deze onderwerpen duidelijk. Prettig om naar te luisteren, heel geschikt voor dummies. c Elke zondag nieuwe aflevering, van 20 tot 60 min. Michiel van Vugt probeert geld en leven bij elkaar te brengen. Geld is belangrijk in onze maatschap pij en hoe slimmer je beslissingen *5' neemt rondom geld, hoe makkelijker je leven kan worden. Daarom hoor je de ene keer alles over geldzaken zoals sparen, verzekeren, beleggen, pensioenen of hypotheken. De andere keren vertellen gasten iets over het leven. Hoe ga je om met tegenslag en hoe bereik je bepaalde doelen? Het doel van Van Vugt is om beide zaken samen te brengen, omdat het leven in zijn ogen makkelijker is als je je geldzaken goed op orde hebt. Van Vugt is commercieel directeur bij NNEK vermogensbeheer. Dat is ook de sponsor van de podcast en dat is het enige minpuntje. De informatie is niet onafhankelijk. c Elke dinsdag, ca. 30 min. (zomer stop tot september) Een bekende, journalistiek opgezette podcast over bitcoin en andere digitale valuta. Herbert Blan- kesteijn, wetenschapsjournalist ge specialiseerd in internet, presenteert het programma. Je moet wel een beetje thuis zijn in cryptovaluta om de informatie te kunnen begrijpen. Er schuift regelmatig een deskundige aan in het programma, samen met een gast. Zowel fans als haters komen aan het woord. De Podcast wordt al een tijdje ge sponsord door Amdax, handelshuis voor de grotere cryptobeleggers. Dat is jammer, want daardoor komen Amdax-mensen regelmatig aan het woord en dat zijn natuurlijk ambassa deurs van digitaal geld. c Elke donderdag nieuwe afleve ring, 75 tot wel 120 min. Twee docenten en cryp- tofans Kevin Smit en Joey Teekamp zijn nog niet zo lang geleden begonnen met het wekelijkse Crypto Kwartiertje. Kevin is docent marketing op een mbo-school, Joey is leraren opleider op een hbo-instelling. Elke week bespreken ze in ongeveer 15 minuten allerlei aspecten van crypto- valuta. Het is heel fijn dat de podcast maar een kwartier duurt. Een ander voordeel is dat de makers goed en duidelijk vertellen wat crypto inhoudt, ze zijn immers docent. Maar ook fans, dus blijf wel kritisch luisteren. c Elke maandag nieuwe aflevering, 15 min. ^S"°CAST" Een podcast van Sander Schimmelpennick (ex-Quote) en Maarten de Gruyter, mededirecteur van vastgoedbedrijf Boelens de Gruy- ter en columnist bij Quote. In deze tweewekelijkse podcast belichten de mannen alle aspecten van investeren in vastgoed. In elke aflevering nodigen ze een gast uit die zijn visie op vast goed geeft. De heren zijn kritisch en weten goed waar ze het over hebben. Alleen vraag je je bij het beluisteren van deze pod- cast wel af hoe het zit met diversiteit. Werken er geen vrouwen in het vast goed? Het irritante gesponsorde item van atelier Munro richt zich ook op de outfit van de vastgoedman. Kortom, leerzame en duidelijke informatie voor de luisteraar die bestand is tegen het oldboysnetwerk en geïnteresseerd is in vastgoed. c Om de week op zondag nieuwe aflevering, 30 a 45 min. Waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk, opgetekend door journalist Johan Nebbeling. c Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? akte@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19