Westdorpe krijgt zo goed als nieuw schoolgebouw met kinderopvang Oppositie raad Terneuzen wil verhuur strakker regelen 7 DANCEFESTIVAL 'INTIEM FEESTJE' IN TERNEUZEN EIND DEZE ZOMER Werkend voor Pukkelpop en Weitjerock droomden Merijn Plasschaert en Werner Coppieters van een eigen festival. Op 28 augustus komt de jongensdroom uit en maakt Terneuzen kennis met AreaX. Het is niet de eerste editie van AreaX, of ja eigenlijk wel. Uit co rona-nood week het festival vorig jaar sep tember uit naar het parkeerterrein naast de skihal. Een voorproefje van AreaX, zij het als een Terrace- editie. Veel kleiner dan wat de or ganisatoren eigenlijk voorstond. Fantastische plek ,,Nu doen we het normaal, zoals het de bedoeling is", zegt Merijn Plasschaert, die samen met Wer- Nu houden we het festival normaal, zoals het de bedoeling is ner Coppieters het festival op po ten zet. Niet op het parkeerterrein maar op een veld, aan de Lange Blikstraat in de Koegors, niet ver van de vorige locatie. ,,Een fantas tische plek, bomen rondom, op gras, het heeft echt veel meer sfeer. Ik snap eigenlijk niet dat die plek niet eerder voor festivals gebruikt is. Niemand die daar last van je heeft." Plasschaert en Coppieters heb ben in het verleden dingen gedaan voor festivals als Pukkelpop en Weitjerock. AreaX is nu echt hun eigen kindje. ,,Omdat we eens echt zelf een festival wilden organise ren en omdat er in Zeeuws-Vlaan- deren behoefte is aan een echt dancefestival, die zijn er amper." Goede maat Idee is een intiem feestje, zoals Plasschaert het omschrijft. Zij het een feestje voor vijftienhonderd bezoekers. Niet veel, vindt hij. Het decor wordt heel belangrijk, je loopt straks echt een andere wereld in ,,We hadden er ook voor kunnen kiezen een festival voor vijfdui zend bezoekers te organiseren maar met vijftienhonderd hou je de sfeer die we zoeken. Niet te grootschalig, precies de goede maat. Bij ons wordt het decor echt heel belangrijk. Je loopt straks echt een andere wereld in. Zonder dat we er veel reclame voor hebben gemaakt hebben we nu al zo'n vijfhonderd tickets verkocht. Ik verwacht dat veel kaarten kort voor aanvang worden verkocht. Zo gaat het meestal, jongeren wach ten tot het laatst." Voorbereid 28 augustus, ze hebben nog even de tijd. Bang dat corona alsnog een spaak in de wielen steekt is Plas schaert niet echt. Hij is goed voor bereid. ,,We overleggen iedere week met de gemeente Terneuzen en de veiligheidsregio. Bezoekers worden getest of moeten aantonen dat ze gevaccineerd zijn of van co rona genezen zijn." Plasschaert moet het organise ren van een festival combineren met zijn werk als waterklerk en zijn andere grote hobby, bierbrou- wen. Hoewel, die laatste best te combineren valt met AreaX. Plas- schaert had het zelf ook al bedacht. ,,Ja natuurlijk zal Tony ook ver krijgbaar zijn op ons festival." Voorzitter Egbert Vervaet van de medezeggenschapsraad (mr) van De Kreeke is blij met het besluit dat het Terneuzense college recent hierover nam. Vorig jaar riep hij met dorpsraadlid Tommy van Overmeeren en mr-lid Martijn Heller de gemeente dringend op Westdorpe niet te vergeten. ,,Het is goed dat er nu een besluit is, al hou ik gezonde argwaan", zegt Vervaet. Een 'dingetje' is nog dat is uitge gaan van tachtig scholieren. De Kreeke telt er al jaren ruim negen tig. ,,De langetermijnprognose zit op tachtig leerlingen, daarop moe ten we ons baseren", aldus direc teur-bestuurder Gerard Langeraert van scholengroep Perspecto waar onder De Kreeke valt. Meer vierkante meters Met een eventueel hoger aantal leerlingen is rekening gehouden, stelt onderwijswethouder Sonja Suij. Bij vernieuwbouw is het mo gelijk meer vierkante meters te rea liseren dan bij nieuwbouw. De hui dige hoofdlocatie wordt groten deels gesloopt. De vroegere kleuter school vlakbij de Molenkreek ver dwijnt. Een idee was ook andere voorzieningen bij de school onder te brengen, zoals logopedie en fy siotherapie. Daar is vanaf gezien om vertraging te voorkomen. Na de zomer beslist de Terneu- zense gemeenteraad over het plan. Een bouwtermijn is nog niet be kend. Het wordt niet voor 2024, denkt Langeraert. Een nieuwe school voor De Steiger in de Ter- neuzense Rivierenbuurt is al dat jaar gepland. Nieuwbouw in Hoek, eerst ook in 2024 voorzien, is alvast doorgeschoven naar 2025. TERNEUZEN De verhuur van woningen en kamers moet in Terneuzen veel strakker wor den geregeld om misstanden te voorkomen en huurders te beschermen. Zeven oppositiepartijen in de Terneuzense gemeente raad, PvdA, GroenLinks, PVV, Terneuzen Sterk, SGP, SP en D66, willen dit bereiken door een meldplicht in te voeren bij de verhuur van een woning of kamer. Ze willen verhuurders ook opleggen dat zij met een puntensysteem werken, wat hen moet dwingen een eer lijke huurprijs te vragen. En er moet een vergunningstelsel komen met een beperkt aantal vergunningen per postcodege- bied. Zo'n stevige ingreep in de woningmarkt is nodig, volgens de zeven, omdat 'er in Terneu- zen op grote schaal sprake is van onwenselijke verhuur van kamers en woningen'. Het woongenot van Terneuzena- ren staat onder druk, stellen zij, en de veiligheid zou ook in het geding zijn. Het voorstel van de zeven, samen goed voor twaalf van 31 raadszetels, komt vanavond aan de orde in de ge meenteraad. dinsdag 6 juli 2021 VL Jongensdroom komt uit met AreaX Guido van der Heijden Terneuzen -Merijn Plasschaert, Dancefestival AreaX -Merijn Plasschaert De kogel is door de kerk voor basisschool De Kreeke in West- dorpe. Op de plek van de hui dige hoofdlocatie komt een zo goed als nieuw schoolgebouw met daarin ook kinderopvang 't Kreekeltje. Harmen van der Werf Westdorpe Merijn Plasschaert (links) en Werner Coppieters op het terrein waar op 28 augustus AreaX plaats zal vinden. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 62