Expositie over Schouwen dicht gat in collectie Bevrijdingsmuseum Goes koopt grond voor nieuw wijkje GOUD VERKOPEN IN GOES r goud wisselkantoor Wissenkerke krijgt jeu-de-boulesbaan 7 Goes Het gaat om een stuk grond van 18.000 vierkante meter aan de zuid westkant van het dorp. De ge meente en de maatschap kwamen meer dan tien jaar geleden al over een dat daar woningen kunnen ko men, maar de maatschap wilde dat plan niet zelf ontwikkelen en is daarom op zoek gegaan naar een nieuwe eigenaar voor de grond. Als de gemeenteraad akkoord gaat, wordt dat dus de gemeente. 'Door deze ontwikkeling zelf ter hand te nemen, kunnen we naar verwachting binnen enkele jaren bouwgrond beschikbaar hebben in een geliefd dorp', schrijven B en W in een voorstel aan de raad. Die wordt gevraagd 1,2 miljoen euro uit te trekken om de grond te kunnen aankopen en de eerste stappen te zetten om het woningbouwplan te ontwikkelen. Van dat bedrag is pak weg een miljoen bedoeld voor het kopen van de grond. B en W spreken de wens uit bin nen anderhalfjaar nadat de grond is aangekocht met een concreet plan voor de invulling te komen. Tegen die tijd zal de behoefte aan bouwka- vels dan wel woningen wellicht ook weer groot zijn in het dorp, want het nieuwbouwplan rondom het voor malige proefstation is inmiddels voltooid. Hoeveel woningen in het nieuwe wijkje kunnen komen, is nog niet duidelijk, maar wel zegt het college uit te gaan van een wijkje met verschillende type woningen. De afloop van de Tweede Wereld oorlog in het noordelijkste deel van Zeeland vormt een nog ont brekende schakel in die presenta tie. Anders dan de rest van de pro vincie na de Slag om de Schelde in 1944, duurde de bezetting van Schouwen-Duiveland voort tot 7 mei. De Vereniging Musea Schou wen-Duiveland (VMSD) had vo- Het is Cisca Oosterloo-Hendrix (75) gelukt. De gemeente Noord- Beveland wil een grasveld aan de Beatrixstraat veranderen in een jeu-de-boulesbaan met twee ba nen. Vanaf de Beatrixstraat kijk je naar de achterkant van het appartemen tencomplex Amaliahof. En tussen dat gebouw en de Beatrixstraat ligt rig jaar in de vijf kleinere musea wisseltentoonstellingen ingericht naar aanleiding van 75 jaar bevrij ding. Dat viel door de corona maatregelen en de noodgedwon gen sluiting gedeeltelijk in het water. Daarom werd afgelopen maand al het materiaal verzameld in een overzichtstentoonstelling in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Ook waren de vijftig beste oor logsfoto's van Zeeland te zien. In de negen openingsmiddagen trok deze expositie 1021 bezoekers. Breed publiek ,,Het is fantastisch dat we alles van de vijf musea met hulp van veel vrijwilligers nog één keer bij el kaar hebben gebracht", aldus een groot grasveld waar ooit kleine seniorenwoningen stonden. Cisca Oosterloo-Hendrix kwam met het idee om daar jeu-de-boulesbanen te maken. De gemeente vindt het een goed idee en heeft 7250 euro subsidie over voor de aanleg. De ba nen zouden voor september klaar moeten zijn. ,,De ontmoetingszaal hier in de Amaliahofis al een tijdje dicht. Het leuk me fijn elkaar buiten te kun nen treffen", vertelt Cisca. Beveland mede-initiatiefnemer Luitzen Bijlsma. ,,De expositie in de Nieuwe Kerk is aan een heel breed publiek getoond en dat geeft enorm veel voldoening. We mer ken dat de bijzondere oorlogsver halen over Schouwen-Duiveland mensen raken en ontroeren. En echt niet alleen oudere mensen". Het aantal ooggetuigen uit de Tweede Wereldoorlog neemt snel af. Daarom maakte filmmaker Tjeerd Muller in opdracht van de VMSD een documentaire met ooggetuigenverslagen. ,,Niemand kan het verhaal immers beter ver tellen dan zij die het zelf mee maakten", stelt Bijlsma. Hun ver halen werden op een groot scherm getoond. Wonen zou bereid zijn een pick nicktafel te plaatsen. ,,Er wonen hier heel wat oudere mensen en straks hebben we meteen een ge zellig hoekje." Buurtbewoners had den van tevoren flyers in de bus ge kregen met de vraag of ze vóór of tegen de aanleg van een jeu-de- boulesbaan waren. ,,Veel bewoners reageerden enthousiast", zegt Cisca. ,,Enkele bewoners meldden zich meteen om te helpen als de baan er is en om te komen spelen." dinsdag 6 juli 2021 Wilhelminadorp krijgt er in de na bije toekomst waarschijnlijk weer heel wat woningen bij. De ge meente Goes wil daarvoor een kavel kopen van de Koninklijke Maatschap de Wilhelminapolder. Rob Paardekam Wilhelmina De wijk komt op de kavel die geel is omrand Een deel van de expositie Schouwen-Duiveland Bevrijd! krijgt een permanente plek in het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp. Marcel Modde Nieuwdorp Arie Westeneng Wissenkerke DAT IS VX)UD WAARD PIET HE NSTRAAT WIJ ZIJN OPEN OP Maandag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur Zaterdag: 9.30-17.00 uur bWuMmbntw' «.Ï7 W 1 raw mm Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. www.goudwisselkantoor.nl goes@goudwisselkantoor.nl 0113 - 21 76 66 INKOOP VERKOOP KLUISVERHUUR GELD WISSELEN BELEGGEN TAXATIE VERPANDEN VEILEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60