Transfer Weghorst is mogelijk Trainer Arne Slot schaaft in Oostenrijk verder aan Feyenoord 11 De spelers van Feyenoord lijken de speelwijze van Arne Slot snel op te pikken. In het Oostenrijkse Schruns schaaft de trainer deze week verder aan zijn ploeg. ,,Dit is waar ik voor sta.'' ADO heeft recht op 2 miljoen euro Arne Slot vindt het moment om te juichen nog lang niet aangebroken. Twee alleraardigste oefenwedstrij den van het nieuwe Feyenoord, het is voor hem niet meer dan een startpunt. ,,Het zou gek zijn als alles al perfect zou lopen. Ik heb ook niet de illusie dat het na tien wedstrij den wel zo is'', zegt de nieuwe trai ner van Feyenoord. In het Oostenrijkse Schruns be gint Feyenoord vandaag aan de tweede fase van de voorbereiding. Feyenoord zet de defensie van de tegenstander in een vroegtijdig sta dium onder druk. De spelers moe ten vooral de oplossing vooruit vinden in plaats van breed of terug. En het aantal loopacties van spelers in de diepte mogen na afloop nooit meer op één hand te tellen zijn. Slot zag tegen AEK Athene dat voluit aanvallen ook gevolgen kan hebben. Zo kwam hij uitgebreid te rug op de 0-1 van de Grieken waar bij Marcos Senesi er niet goed uit zag. ,,Hij moet Malacia aanspelen en hem daarna helpen. En als hij het niet meer weet, moet hij de bal gewoon achter de laatste linie gooien'', zegt Slot. ,,Maar zijn me despelers moeten hem ook meer opties geven in zo'n situatie. Jens Toornstra leed na rust ook een keer te makkelijk balverlies dwars door het midden. Dat zijn nou net de momenten waar onze tegenstan ders op loeren.'' Aandachtspunt Zorgvuldigheid dus als aandachts punt voor Schruns. Maar ook con ditioneel moet de ploeg in het Al penland stappen vooruit gaan zet ten. Slot zag tegen AEK dat zijn ploeg nog zeker niet de inhoud heeft om de speelwijze met het op jagen en de vele loopacties langdu rig uit te voeren. ,,In het kwartier na rust, ze moesten voor het eerst zestig minuten spelen, hadden mijn spelers duidelijk moeite om het vol te blijven houden.'' De zogenaamde performance af deling trapte bij Dick Advocaat nog weleens op de rem. Hard of harder trainen is bij die mensen niet altijd toegestaan. ,,Ik wil horen of ik met grote afstanden met grote aantallen moet trainen of met kleine afstan den en in kleine aantallen. Daar zoek ik mijn eigen oefeningen bij. Elke oefening moet wel in de hoog ste intensiteit. Met heel veel om- schakelmomenten. Maar om nou te zeggen dat het al zwaar was, dat vind ik niet. Maar het moet wel ge beuren. We kunnen niet beloven dat we wekelijks met 3-1 voor staan in de rust. Er zijn straks wedstrij den waarin na rust ook nog een hoop moet gebeuren. We gaan dus ook conditioneel de volgende stap zetten op trainingskamp.'' In Oostenrijk werkt Slot ook aan de onderlinge afstemming binnen de ploeg. Als voorbeeld geeft hij de manier van speler van nieuwkomer Marcus Pedersen. ,,Hij is heel aan vallend ingesteld, daar hou ik van. Het zou gek zijn als alles al perfect zou lopen. Heb ook niet de illusie dat het na tien wedstrijden wel zo is Maar hij stond soms al rechtsbui ten tegen de back van de tegenstan der. Hij moet wat langer wachten. Maar liever dit dan dat ik moet zeg gen: ga nou eens een keer naar vo ren.'' Wat Slot in Schruns tenslotte ook wil zien is dat het hoog druk zetten rendement op zal leveren. Tegen AEK veroverde Bryan Lins- sen de bal bijna in het zestienme tergebied van de Grieken en liet hij Luis Sinisterra scoren. Maar wat als de manier van speler onvoldoende oplevert? ,,Die afweging maken we. Levert het ons genoeg op en wat kost die manier van spelen ons? Te gen AEK leverde het een goal op en invaller Christian Conteh had ook nog kunnen scoren. Maar dat zal niet wekelijks zo zijn, zoals Senesi de bal op die manier ook niet weke lijks zal inleveren. Los van de goals, we willen veel de bal en als dat lukt doe je de tegenstander mentaal pijn.'' In het woordje afweging zit nog iets. Kijkt Slot of dit wel de juiste aanpak is en wil hij bijsturen als dat niet zo is? Gaat hij dat beoordelen in Schruns? En gaat Feyenoord straks eventueel toch voorzichtiger te werk? Slot schudt het hoofd. ,,Als het niet genoeg oplevert, dan gaan we er nog beter aan werken om te laten zien dat het wel meer op zal leveren. Dit is waar ik voor sta. Dit is waar ik voor ben gehaald'', aldus de oefenmeester. De Nederlandse spits hoeft ech ter niet weg van hem. ,,Maar als er een bod komt waar alle par tijen mee kunnen leven, veran deren de zaken'',, vertelde de manager van Wolfsburg aan sportblad Kicker. Weghorst maakte het afgelopen seizoen twintig doelpunten voor VfL Wolfsburg in de Bundesliga. Hij verruilde drie jaar geleden AZ voor de Duitse club, waar hij nog twee jaar onder contract staat. De 28-jarige Weghorst ver scheen aan de aftrap voor het Nederlands elftal in de eerste twee groepsduels met Oekraïne en Oostenrijk op het EK. Hij mocht invallen tegen Noord- Macedonië en Tsjechië. Bonds coach Frank de Boer koos toen voor Donyell Malen. VfL Wolfs burg staat dit seizoen onder lei ding van trainer Mark van Bom mel. Het is voor hem zijn eerste club na zijn ontslag bij PSV. Wolfsburg is zeker van de Champions League. - dinsdag 6 juli 2021 De nieuwe Feyenoord-coach Arne Slot druk coachend langs de lijn. foto pro shots 'Veel de bal, dat is wat we willen' Mikos Gouka Rotterdam - Arne Slot (42) Wout Weghorst viert een treffer. foto afp ROTTERDAM Directeur Jörg Schmadtke van VfL Wolfsburg sluit niet uit dat Wout Weg- horst nog voor het begin van het nieuwe seizoen vertrekt bij de Duitse club. DEN HAAG De Chinese ei genaar United Vansen Sports (UVS) moet ADO Den Haag 2 miljoen euro betalen. Het bedrijf is ver geefs in beroep gegaan tegen een uitspraak van de voorzieningenrechter op 26 april. De rechter bepaalde toen dat grootaandeelhouder UVS een bedrag van 2 mil joen euro moet betalen aan de voetbalclub, die wegens het uitblijven van afgespro ken betalingen van de eige naar inmiddels in financiële problemen verkeert. ADO is druk op zoek naar een nieuwe eigenaar. Eerdere gesprekken met oud-spe ler Martin Jol liepen op niets uit. ,-iv -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55