10 Toptalent is door haar tijd van 52,37seconden een kanshebber voor goud BINNEN DOEN WESAMgJ Doe mee win een racefiets van Team Jumbo Visma Ga naar pzc.nl/buitenkansjes qqujCH3B)0 BOL Scandic twee genoemde Amerikaanse da mes en de Russische zijn de enige vrouwen die ooit sneller dan Bol geweest zijn. Met deze tijd heeft ze een groot deel van het gat gedicht. De race bracht meer goed nieuws. Net als bij haar succesvolle Europese kampioenschap indoor (tweemaal goud) eerder dit jaar bleek Bol bestand tegen een nieuw soort druk en toonde ze zich stoïcijns. Een moeilijk aan te leren eigenschap, van grote waarde op de belangrijkste momenten in haar nog lange carrière. Door de pandemie kwam ze tijdens haar opmars lange tijd weinig wereld toppers tegen. Het was niet vreemd geweest als het eerste duel nu enigszins verlammend had ge werkt. Als Bol licht onder de in druk was geweest en er een foutje in haar race was geslopen. Maar de hete adem van Shamier Little - in 2015 al tweede van de wereld, toen Bol nog op de middelbare school zat - stuwde haar juist vooruit. Op het laatste stuk kwam Little nog wel dichterbij. Ook dat zorgde niet voor verkramping, maar juist voor een sterke finish. Op het moment dat nieuwe records onhaalbaar leken, levert Femke Bol een prestatie van wereldformaat. Met de verbetering van een seconde hoort het toptalent nu bij de snelste vrouwen aller tijden op de 400 meter horden. PIM BIJL Dat Femke Bol zichzelf verbetert en een Nederlands record loopt, begint te wennen. Ze deed het zondag in Stockholm al voor de twaalfde keer dit seizoen: vijfmaal op de 400 meter indoor, tweemaal met het estafetteteam, tweemaal op de 400 meter en in Zweden voor de derde keer op haar favo riete onderdeel, de 400 meter horden. Toch was het nu anders. Grootser, specialer. Veelzeggend waren de grote ogen van ongeloof na haar blik op de klok. 52,37 seconden, reali seerde ze zich meteen, is een tijd die telt. Op internationaal niveau, in historisch perspectief én later deze maand in Tokio. Want daar mag ze zich nu tot de belangrijk ste uitdager van het geweld uit de Verenigde Staten rekenen. Hoewel ze al uitzicht op een medaille had, Dit kan ik bijna niet geloven. Ik denk dat het verbeteren van mijn persoonlijke records even stopt leek het gat naar de beste vrouwen uit Amerika te groot. Haar record een paar dagen eerder in Oslo - 53,33 seconden - lag immers nog ver af van de 51,90 van Sydney McLaughlin. De leeftijdsgenote van Bol uit New Jersey dook eer der die week op de Amerikaanse trials als eerste vrouw onder de 52 seconden. Tweede tijdens die race werd Dalilah Muhammad (31), regerend wereld- en olympisch kampioene, die sinds 2019 het we reldrecord in handen had (52,16). Maar Bol kondigde al aan dat ze harder kon, al was de reuzen sprong van meer dan een seconde naar 52,37 niet voorzien. Een dik persoonlijk en nationaal record dus, maar ook strandend op een zucht van het Europese record van Yuliya Pechonkina (52,34). De Toptijd De vreugde en verbazing bij Bol was groot. „Dit kan ik bijna niet geloven. Ik ben hier bijna één seconde sneller dan mijn vorige toptijd. Ik denk wel dat het ver beteren van mijn persoonlijke records nu even stopt." Dat zou kunnen, al komt Bol vandaag alweer in actie in Honga rije. Hoe dan ook zullen ook McLaughlin en Muhammad wak ker zijn geschud. Zij blijven de fa vorieten voor goud, maar weten inmiddels dat een jonge Neder landse aan een bijzondere opmars bezig is en met reuzensprongen dichterbij komt. Met de Buitenkansjes win jij tijdens de Tour de France te gekke prijzen. Deze week kun je een racefiets winnen van Team Jumbo Visma! Bij deelname ontvang je ook een e-book: De Soigneur van Geert van Diepen. Je kunt meedoen tot en met 6 juli. dinsdag 6 juli 2021 Reuzensprongen geven Bol nieuwe status in Tokio Femke Bol lijkt na de finish in Stockholm zelf niet te kunnen geloven dat ze de 400 meter horden heeft gelopen in 52,37 seconden, ruim een seconde onder haar eigen nationale record. foto afp @pimbijl Rotterdam - Femke Bol (21) Mede mogelijk gemaakt door Heineken 0.0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54