QQ Doe mee win een racefiets van Team Jumbo Visma 8 Massa's mensen staan weer uren te wachten bij berg of finish en duiken over De editie van 2020 was de eerste 'coronatour'. De pandemie is nog niet voorbij, ook niet in de Tour de France. Veel is anders, veel ook niet. „Op de rustdag zie ik niemand." Ga naar pzc.nl/buitenkansjes WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2021 DANIËL C*3l DWARSWAARD Af Dit stuk is geschreven met mond- kap op. Af en toe stiekem met de neus erbovenuit. In de perszaal en tijdens de interviews met renners is het kapje nog steeds verplicht. Dat voelt soms wat gek als je in het Tourcircus om je heen kijkt. De Tour is steeds meer de Tour. Met massa's mensen die samenklonte ren bij de finish of op een berg. Anderhalve meter? Anderhalve centimeter misschien. Of het nu bij het Grand Départ in Brest, op een plein in Tours of gisteren in het skioord Tignes is, de wielren- We worden zo vaak getest. Ik denk dat weinig mensen binnen het peloton zich nog echt zorgen maken ners zijn weer dichtbij. Mensen kunnen na de finish bij de team bussen meekijken hoe renners el kaar van blijdschap in de armen vallen of zwijgend en volledig ge butst in stilte naar binnen gaan. Wel keurig achter de hekken op een paar meter. Mensen duiken weer ouderwets over elkaar heen als vanuit de re clamekaravaan wat nutteloze gad gets op straat worden ge gooid. In dorpen staan mensen uren te wachten om een glimp van hun fiet sende helden op te kunnen vangen. De zogenoemde Villages Départ, waar genodigden koffie drinken en een hapje eten, puilen weer ouderwets uit. J e kunt er op de foto met Thomas Voeckler, een beetje net werken en zien hoe trots Adrie van der Poel de eerste week bij de gele trui van zoon Mathieu po seert. Staaf in de neus Toch is corona natuurlijk niet ver dwenen. Voor de Tour werden de renners twee keer getest. Op dag 5 kregen ze na hun tijdrit letterlijk direct weer een staaf in hun neus. Op de eerste rustdag van gisteren precies hetzelfde. En zo zal het de volgende rustdag ook zijn. In alle officiële plekken van de Tour zijn mondkapjes verplicht. In de pers zalen knijpt de organisatie we- leens een oogje toe. Maar zeker in gesprek met renners is het uit den bozen om ongemaskerd te ver schijnen. Terwijl lang niet alle ren ners die tegenover je staan een masker dragen. Journalisten, dit jaar zo'n 1800, worden tijdens de Tour overigens maar één keer ge test, nadat de Tour aankomend weekend in Andorra even over de Franse landsgrenzen is gegaan. Zonder negatieve test of vaccina tiebewijs was je bij de start ruim Met de Buitenkansjes win jij tijdens de Tour de France te gekke prijzen. Deze week kun je een racefiets winnen van Team Jumbo Visma! Bij deelname ontvang je ook een e-book: De Soigneur van Geert van Diepen. Je kunt meedoen tot en met 6 juli. dinsdag 6 juli 2021 PC De anderhalve meter is eerder anderhalve centimeter y @DanielDwars Tignes \JL - Bauke Mollema Mede mogelijk gemaakt door Heineken 0.0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52