2007: KIMI RAIKKONEN 6 Verstappens prestatie vergeleken met die van de laatste vijf 2009: JENSON BUTTON 2008: LEWIS HAMILTON Bizot richting Griekenland Scherpen kiest voor Engeland Booy getroffen door infarct Djokovic door, Zverev is klaar Hij staat fier aan de leiding van het WK, na 9 van de 23 races. Maar hoe verhoudt Max Verstappens poging tot een putsch zich tot de laatste vijf machtsovernames in de Fl-historie? Tekst Arjan Schouten dinsdag 6 juli 2021 GO VOETBAL AZ lijkt op zoek te moeten naar een nieuwe doelman nu Olym- piakos Piraeus verre gaande belangstelling heeft in Marco Bizot. De doelman, die afgelopen EK nog onderdeel uitmaakte van de selectie van het Ne derlands elftal, heeft al enige tijd oren naar een buitenlands avontuur. Vo rige zomer was er belang stelling voor hem van Spaanse clubs. De 30-jarige Bizot staat nog een jaar onder con tract bij AZ. Hij was vier seizoenen de onbetwiste eerste doelman van de club nadat AZ hem over nam van het Belgische RC Genk. Met Hobie Verhulst heeft AZ een in de eredivi sie onervaren keeper ach ter de hand. Met Olympia- kos zou Bizot in de Cham pions League uit kunnen komen, de club is kampi oen van Griekenland. VOETBAI Kjell Scherpen (21) staat op het punt Ajax in te ruilen voor Brighton. De doelman gaat een con tract voor vier jaar onder tekenen. Scherpen reisde gisteren niet met Ajax mee naar het trainingskamp in De Lutte om zijn transfer af te ronden. VOETBAI Technisch ma nager Foeke Booy van Cambuur is getroffen door een herseninfarct. De club leiding van de eredivisionist uit Leeuwarden laat weten dat het naar omstandighe den redelijk gaat met de oud-voetballer. Booy (59) wordt nader onderzocht in het ziekenhuis. Over zijn herstel is nog niets bekend. TENNIS Novak Djokovic bereikte op Wimbledon de kwartfinales. De Servische nummer 1 van de wereld liet de Chileen Cristian Garin kansloos: 6-2 6-4 6 2. Ook Roger Federer ging door, hij versloeg de Itali aan Lorenzo Sonego ge makkelijk in drie sets (7-5 6-4 6-2). Een voorsprong van 32 punten, wat is dat waard? - J* a Kwam de titel van Kimi Raikkönen onverwacht? Misschien wel een beetje. Met Fernando Alonso leek net een nieuwe heerser opgestaan, na de ver- lammende Schuma- cher-jaren. Met jgM grote verwachtin gen verkaste de jonge Spanjaard na twee titels bij Renault naar top- 4 team McLaren, waar hij werd ge koppeld aan de beju belde debutant Lewis Hamilton. Maar wie won in Melbourne? Kimi Raik könen, die bij Ferrari het stoeltje van de gestopte Schumacher vulde. De Fin was al 27 jaar, had zes sei zoenen ervaring en namens McLaren al negen races ge wonnen. Bij Ferrari benutte hij meteen zijn titelkans, in een seizoen zonder heersers waar na vijf races al vier cou reurs gewonnen hadden. De ontknoping volgde pas in Brazilië, waar Raikkönen de l titel greep met slechts één punt voorsprong op Hamilton en Alonso. J Hij was al 29, stond voor zijn tiende seizoen in de koningsklasse en had pas één race gewonnen. Niemand verwachtte een coup van Jenson Button, die zijn grootste succes te dan ken had aan een geniale meestervondst van werkge ver Brawn GP. De dubbele diffuser, die extra neer waartse druk creëerde onder de auto. Met zes zeges in de eerste zeven races leek het al snel duide lijk welke kant het op zou gaan. Na de zevende race in Istanboel leidde Button fier het kampioenschap met 61 punten, ver voor teamgenoot Rubens Barrichello (35 pun ten). Toen alle andere teams het foefje eenmaal hadden geadopteerd, was het snel gedaan met de overmacht. De laatste tien races won Button niet meer, maar zijn vliegende start bleek vol doende voor het kampioen schap. Natuurlijk begon Lewis Hamilton na zijn flitsende openingsjaar op zijn 23ste al als titelfavoriet. 'Kopman' Alonso was alweer vertrokken naar Renault, Ha milton moest namens McLa ren in zijn eentje de Ferrari's stoppen. Na de vroege winst in Melbourne nam Ferrari echter het momentum over. Hamilton won nog in Monaco, maar de achterstand van 10 WK-punten op Felipe Massa voelde na acht races gigan tisch omdat een zege toen slechts 10 punten waard was. Vanaf de zomer kwam Hamil ton pas goed op stoom. Zeges in Duitsland, Engeland en China brachten hem op pole voor de titel. Al werd het nog heel spannend in Brazilië, waar Massa zich al kampioen waande. Tot Hamilton in de slotronde alsnog Timo Glock passeerde voor P5 en zo het kampioenschap veiligstelde met slechts één puntje ver schil. WK-stand (na 9 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 182 2. Hamilton 150 2. Mercedes 242 3. McLaren 141 4. Norris 101 4. Ferrari 122 5. Bottas 92 5. AlphaTauri 48 6. Leclerc 62 6. Aston M. 44 8. Ricciardo 40 8. Alfa Romeo 2 9. Williams 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50