mn volledig in de ban van de opmars van de Engelse ploeg EUR02020 5 i BBMMBB w%- H 1 Makkelie leidt halve finale Tottenham wil Kane niet kwijt De Vrij brengt nummer uit TOT EN MET 11 JULI TVNPO 1 -n aa De wereldstad die al zo lang ge bukt gaat onder coronamaatrege len, veel besmettingen en zeer strenge inreismogelijkheden, bloeit ook dankzij het voetbalsuc ces langzaam op. De stad lijkt zich nog steeds in een soort slow mo tion-stand te bevinden. Het is nog lang niet zo dynamisch en druk als gebruikelijk, maar de treurigste dagen zijn achter de rug. De lon kende EK-finale helpt ook zeker een handje. Premier Boris Johnson stelde het volledig opheffen van de lock- down onlangs nog een maand uit, mede door de oprukkende delta variant. De zogenoemde Freedom Day is nu officieel op 19 juli ge pland door Johnson en zijn rege ring, maar mocht Engeland de fi nale halen, dan barst er komende zondag al onherroepelijk een volksfeest los. Op Wembley kun nen deze week 60.000 mensen te recht. Kaartjes worden op de zwarte markt al aangeboden voor duizenden ponden. Buitenlucht Maar ook op tal van andere plek ken in Londen kun je dezer dagen voetbal kijken, vaak in de buiten lucht. Grote fanpleinen en over volle pubs zijn verboden, maar terrassen en zogenoemde beer gar dens zijn wel volop toegankelijk. Buitenlandse fans kunnen er door de geldende quarantaineregels niet bij zijn, maar in Londen wo nen nog altijd tienduizenden Spanjaarden, Italianen en Denen. Als er ergens een EK-sfeer heerst, dan is het hier. De 4-0 winst op Oekraïne in de kwartfinale heeft het Engelse ver- trouwen een grote impuls gege ven bovendien. Om over de histo rische 2-0 overwinning op aartsri vaal Duitsland nog maar te zwij gen. Het fatalisme dat vaak als een deken over de Engelse nationale ploeg ligt, verliest steeds meer ter rein. Bondscoach Southgate waakt voor teveel optimisme: drie jaar geleden in Rusland ging het ook in de halve finale mis, destijds te gen Kroatië. De druk zal op Wem bley vooral bij de thuisploeg lig gen, veel meer dan bij de onbe vangen Denen. ,,We moeten al zo lang wachten op succes, dat ik nog nergens op durf te rekenen'', zegt Dowse, zit tend in zijn kleine voortuintje. ,,Maar het zou wel fantastisch zijn. De laatste vijftien maanden heb ben er echt in gehakt hier, hoor. Je merkt het aan de mensen in het woonblok: ze bloeien helemaal op. Barbecues worden aangesto ken, de kinderen voetballen lekker buiten, iedereen leeft mee en praat met elkaar. Dit plezier, deze vrolijkheid hadden we echt even nodig.'' Topscorers Assists dinsdag 6 juli 2021 GO zó lang op succes' -jdéj '-4-siWHLKv, Uiteraard wordt er ook op Kirby Estate gevoetbald, in een decor met één Palestijnse vlag tussen de St. George-kruizen. foto ap Scheidsrechter Danny Makkelie leidt morgen de halve finale tussen Enge land en Denemarken op het EK, zo heeft de UEFA bevestigd. De Nederlandse arbiter staat voor zijn vierde optreden op de Europese eindronde. De EK-debutant leidde eerder de duels Rusland-Finland, Italië-Turkije en Engeland- Duitsland. Directeur Fabio Paratici wil Harry Kane niet kwijt bij Tottenham Hotspur. ,,Dat is niet alleen mijn doel'', zegt hij, „maar het doel van ie dereen bij deze club.'' Kane (27) staat nog drie jaar onder contract bij Spurs, maar de spits wil om de prijzen spelen. Tottenham Hotspur eindigde afgelo pen seizoen als zevende in de Premier League. Stefan de Vrij heeft na het EK met Oranje een andere hobby opgepakt. Op 9 juli komt het nummer Hey Bro ther uit, dat de verdediger van Inter opnam met de Italiaanse rockband Kee- mosabe. De Vrij betrad al eens het podium bij de band om een stukje piano mee te spelen. „Verschil lende achtergronden, zelfde passie. Hij is onze broer. Onze reis is pas net begonnen. Ga je mee?'', zo kondigt de band het lied aan op Instagram. 1. Schick (Tsjechië) 5 Ronaldo (Portugal) 5 3. Benzema (Frankrijk) 4 Lukaku (België) 4 Forsberg (Zweden) 4 6. 7 spelers met 3 1. Zuber (Zwitserland) 4 2. Shaw (Engeland) 3 H0jbjerg (Denemarken) 3 4. 22 spelers met 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49