4 Vlissingse verhalen geven lokale kleur aan Onderstroom komend weekend PAAUWE IN DE WERELD VAN PAAUWE Vlissingse verhalen van de (Schelde)straat, maar ook over het leven aan boord van de Willem Ruys of het werk bij de Schelde ko men vanaf vrijdag voor het voet licht tijdens de 39-ste editie van fes tival Onderstroom in Vlissingen. Zonder festivalhart vol straatthea ter dit jaar, maar wel vol voorstel lingen van jonge en oude rotten in het theatervak. Twee ervan speciaal gemaakt voor Vlissingen. ,,We moesten voorkomen dat te veel mensen door elkaar krioelen, dus zochten we een andere opzet. Met kaartverkoop vooraf voor alle voorstellingen. Dus wel een vorm van straattheater vol afwisseling met Bonanza en de variant Kinder Bonanza bij de Dokbrug, maar dan te bekijken vanaf een tribune. Met een lekker bandje tot slapstick met een feministisch tintje en heerlijke liedjes.'' ,,Het was een uitdaging om een festival neer te zetten waarvan we zeker wisten dat het ook kon. Dat heeft dit jaar ook twee heel mooie voorstellingen opgeleverd waarin Vlissingen centraal staat'', vertelt Sonja Barentsen van de festivalor ganisatie. ,,Zo heeft Theatergezel schap Prins te Paard een audio- cruise over het legendarische schip de Willem Ruys gemaakt. Prachtig toch in dit jubileumjaar. Het pu bliek loopt over het terrein van de voormalige Scheldewerf en hoort verhalen en leeft mee in scènes over het leven aan boord en het werk bij de Schelde.'' Drie jonge theatermakers (Gio vanni Brand, Beaudil Elzenga en Lynn Schutter) doken in de Schel destraat voor de voorstelling Home is where the Scheldestraat is. Regis seur Lynn Schutter: ,,We hebben interviews gehouden met bewo ners en ondernemers. Verhalen van een hangjongere, maar ook over een verzetsheld die er gewoond heeft, het perspectief van een dak loze of het verhaal van een demen terende oude vrouw. Dat is alle maal verwerkt in de audioverras- singstocht door de straat. ,,De tocht loop je alleen. Tijdens de wandeling hoor en voel je de straat. En er kan ook van alles gebeuren zoals een onverwachte ontmoeting. Ik ben opgegroeid in Goes, maar mijn va der stond altijd met groenten op de markt in Vlissingen. Beaudil komt uit Middelburg. We kenden de straat een beetje, maar die is nu echt gaan leven voor ons.'' Door de grote belangstelling kan de tocht tot en met 18 juli gelopen worden. Schoolvoorstellingen Barentsen: ,,We hebben nu ook ne gen schoolvoorstellingen van Boost die gisteren zijn begonnen in Vlis- singen. Een toffe voorstelling met een slangenmens, een acrobaat en een muzikant in een knalroze, flexibel net.'' Boost speelt de voor stelling Webbing Dress tot en met vrijdag behalve in Vlissingen ook nog in Arnemuiden, Oostkapelle en Middelburg. Op het festivalprogramma verder een muziektheatervoorstelling van Bot in de Machinefabriek (donder dag premièreavond), Neo-fanfare 9x13 met muziekvoorstelling Halt, en Sta stil aan de Jan Weugkade en Theatercollectief Zureck met Op de verjaardag van de tijd. Festival On derstroom Vlissingen: vrijdag, za terdag en zondag (donderdag pre mièreavond). Informatie en ticket- verkoopfestivalonderstroom.nl. SHOP NU UW VOORDEEL VOOR UW THUIS INTERIEUR-PAAUWE. NL dinsdag 6 juli 2021 Festival in nieuw jasje gestoken M Schoolvoor stelling Web bing Dress van Boost in de Ich- tusschool Vlis- singen. De voor stelling wordt opgevoerd tot en met vrijdag in Vlissingen, Arnemuiden, Oostkapelle en Middelburg. FOTO LEX DE MEESTER ,,Er kan van alles gebeuren tij dens de audiowandeling door de Vlissingse Scheldestraat'', lacht regisseur Lynn Schutter. ,,Of misschien ook niet.'' Home is where the Scheldestraat is maakt deel uit van festival On derstroom in Vlissingen. Een festival in een nieuwe jasje. Annemarie Zevenbergen Vlissingen N T E R I E U R ZONNEMAIRE tnr A Wij kunnen ons goed voorstellen dat door het vele thuiszitten, u wel eens verlangt naar een nieuwe bank, kast, stoel of bed! Wacht daarom niet langer en kom naar onze showroom om de stralende zomersaie te bekijken. U vindt mooie designartikelen, voor zowel binnen als buiten, met hoge kortingen tot wel 70%. Wees er snel bij, want op=op.* 'Vraag naar de voorwaarden in de winkel. Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire T (0111) 40 13 18 E info@interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32