Vrije pers in de knel Adrz verzorgt nog drie coronapatiënten Gitarist Leo van de Ketterij overleden Voetballanden Zeker honderd Zeeuwse boeren trekken morgen naar Den Haag. Ze komen in actie voor hun collega's in Midden-Nederland. Die dreigen de hele stikstoflast te moeten gaan dragen. 2 PROTEST BOEREN STIKSTOFADVIES Commentaar Een verslaggever van Omroep Zeeland die van de snelweg wordt gereden. Het is een van de incidenten in een lange huiveringwekkende lijst die de regionale omroepen heb ben opgesteld. Verbaal en fysiek geweld tegen verslaggevers, fotografen en cameramensen lijkt tegenwoordig bij het vak te horen. Hetzelfde overkomt agenten, zorgmedewerkers, leraren, politici, hulpverleners, ambtenaren en al die anderen die niet weg kunnen duiken als ze gewoon hun werk doen. Er is een groeiende groep mensen die het kennelijk normaal vindt om met geweld en intimidatie zijn zin te krijgen. Tot veel strafzaken leidt dit allemaal niet. Beschermd in de groep weten de meesten te ontkomen aan arrestatie en vervolging. Veel van de genoemde incidenten betreffen intimidatie op straat en tijdens demonstraties. Het begint met het creëren van een sfeer waarin het wel oké is om journalisten te treiteren en te bedreigen. Een sticker met 'fake news', het omschrijven van journalisten als 'tuig van de richel'. En dan zijn er van die schijn heilige types die braaf zeggen 'natuurlijk geweld af te keuren', maar wel begrijpen waarom mensen zich uitleven op journalis ten die naar eer en geweten hun werk doen. Wie het goed meent met onafhankelijke verslaggeving en een vrije pers, kan en mag geweld en intimidatie nooit begrij pen. Beschermd in de groep weten de meesten te ontkomen aan arrestatie en vervolging Bij Adrz liggen twee patiënten op de intensive care en wordt één pa tiënt op de verpleegafdeling be handeld. Ze komen alle drie uit Zeeland. Dat zijn net zoveel Zeeuwse patiënten als vorige week. Toen werden er in Goes ook twee Zuid-Hollanders behandeld op de ic. Nu liggen geen patiënten meer van buiten de provincie in het Adrz. In ziekenhuis ZorgSaam in Ter- neuzen was gisteren geen enkele coronapatiënt meer opgenomen. Een week eerder lag nog één pa- ALMANAK tiënt met corona op de verpleegaf- deling. Aparte ruimtes De speciale afdelingen voor coro napatiënten zijn vorige maand op geheven in de twee Zeeuwse zie kenhuizen. Mensen met Covid worden wel in aparte ruimtes ver zorgd. Dat neemt niet weg dat beide ziekenhuizen waakzaam blijven. ZorgSaam had gisteren geen enkele coronapatiënt meer opgenomen Zou het aantal coronapatiënten weer toenemen, dan kunnen Adrz en ZorgSaam snel weer speciale af delingen inrichten. Tip? redactie@pzc.nl Er wordt bij de familie in West- kapelle momenteel veel gespro ken over voetbal. Ook nu het Nederlands elftal is uitgescha keld blijft het het onderwerp van de dag. En daarbij passeren natuurlijk de namen van heel veel landen, al uitgeschakeld of nog steeds in de race voor de felbegeerde be ker. De jonge Rens vindt het heel boeiend om al die gesprek ken te volgen. Maar als zijn opa samen met zijn ooms weer ver wikkeld is in een analyse trekt hij hem aan zijn mouw en vraagt: ,,En hoe doet Legoland het?" Dode man is vermiste zwemmer Van der Maas weer lijsttrekker bij SGP Noord-Beveland Adrie van der Maas voert bij de gemeenteraadsver kiezingen volgend jaar opnieuw de lijst aan van de SGP op Noord-Beve land. Van der Maas is in middels een oudge diende in de Noord-Beve- landse politiek. Hij begon in 1990 als raadslid. In 2002 stapte hij over naar het wethouderschap. Dat is een parttime functie. Van der Maas was eerder lijsttrekker in 2010, 2014 en 2018. Van der Maas is naast zijn politieke werk ook eigenaar van een fruitkwekerij. HULST Drankrijder moet rijbewijs inleveren Zierikzee De Zeeuwse boeren doen morgen mee aan een actie op het Malie veld in Den Haag. Ze protesteren tegen het advies van het Plan Bureau voor de Leefomgeving om agrarisch Mid den-Nederland leeg te ruimen, zo dat Nederland aan zijn klimaat-en stikstofregels kan voldoen. ,,De ac- tiebereid is groot", zegt mede-coör dinator Kees Hanse uit Zierikzee. ,,Zeeland is solidair met boeren in Gelderland, Noord-Brabant en Overijssel." Hanse denkt voorlopig twee bus sen met boze boeren te kunnen vul len. Mogelijk zelfs een derde bus. Een aantal boeren is van plan met de tractor naar Den Haag te rijden. Hanse: ,,Hoeveel dat er zijn, kan ik niet voorspellen. Dat hangt af van het weer. Mogelijk wachten boeren tot het laatste moment om deel te nemen. In elk geval is de woede groot. Ze zijn het zat dat stikstofre- gels alleen op de landbouw worden afgewenteld." De bus met Zeeuws-Vlaamse agrariërs is zo goed als vol. Die ver trekt morgen om 07.00 uur vanuit Terneuzen. Een tweede bus gaat om 07.45 uur op pad vanaf mechanisa- tiebedrijf Gebroeders Weststrate in Goes. Afhankelijk van het aantal aanmeldingen wordt eventueel een derde bus gecharterd. Schouwen- Duivelandse boeren kunnen tegen 08.00 uur opstappen bij de carpool plaats in Zierikzee. Tractoren uit Zeeland verzamelen bij Pannenkoekenhuys De Molen in Scharendijke. Om 06.15 uur vertrek ken ze naar Stellendam, waar ze zich aansluiten bij een groep tracto ren uit Goeree-Overflakkee. Samen rijden ze naar Den Haag. Die rit duurt ongeveer 2,5 uur. De protestactie op het Haagse Malieveld wordt op touw gezet door de boerenbelangenorganisatie Agractie. Ook Farmers Defence Force komt in het geweer, met be zoeken aan de provinciehuizen in Assen, Zwolle, Arnhem en Den Bosch. Inmiddels lijkt ook LTO Neder land, de koepelorganisatie van de De boeren zijn het zat dat stikstofregels alleen op de landbouw worden afgewenteld landbouwers, zich te keren tegen de adviezen van het planbureau en een brede coalitie van natuurorganisa ties, boeren, bedrijven en weten schappers die wordt geleid door oud-landbouwminister Cees Veer man. Volgens LTO-voorzitter Sjaak van der Tak 'wil niemand een kaal slag van de land- en tuinbouw in complete gebieden als Midden-Ne derland'. Van der Tak zal morgen de boeren op het Malieveld toespreken. Van de Ketterij speelde in een reeks van Zeeuwse bands, zoals eind jaren zestig The Sky Rockets en The Flying Arrows en aan het begin van deze eeuw in Passe Par- tout en The Cave. In 1970 trad hij toe tot Shocking Blue, en daarna speelde hij in Minisink Town house. Met zijn in 2002 overleden vrouw Cindy Tamo was hij de spil van de gospelgroep L&C Band. Met zanger Huub van der Lubbe van De Dijk schreef hij het liedje Mijn hart kan dat niet aan, aanvan kelijk bedoeld voor Bl0f, maar in 1998 door Frédérique Spigt uitge voerd tijdens het Nationale Song festival. Veel Zeeuwse gitaristen hebben les gehad van Van de Ketterij. Ook zijn kinderen gingen de muziek in. Zo maakten zijn dochters Lisa Jane en Julia onder meer deel uit van Passe Partout en The Cave en maakte zoon Jesse naam in de dance- en housescene. dinsdag 6 juli 2021 II Er liggen nog drie mensen die lij den aan Covid in ziekenhuis Adrz in Goes. ZorgSaam in Ter- neuzen is opnieuw coronavrij. Vorige week telden de twee Zeeuwse ziekenhuizen in totaal zes coronapatiënten. Theo Giele Goes/Terneuzen BRESKENS Het lichaam dat gisteroch tend bij Breskens werd gevonden, is van de 24-ja- rige Duitse zwemmer die vermist was geraakt. Dat meldt de politie. Zondag nacht rond 02.15 uur kre gen de reddingsdiensten een alarmering binnen dat een 24-jarige zwemmer vermist zou zijn. Hierop volgde een zoekachtie met onder meer boten van de KNRM en Rijkswa terstaat en een helikopter. Rond 7.00 uur gisteroch tend werd het lichaam van de man gevonden. Het blijkt te gaan om een 24- jarige Duitse toerist. Een misdrijf wordt door de po litie uitgesloten. Het on derzoek is afgerond. Zie ook pzc.nl/video WISSENKERKE Het rijbewijs van een 38-jarige Belg is zon dagavond in Hulst door agenten ingenomen nadat uit een ademana lysetest bleek dat de man drie keer te veel had gedronken. De politie hield zondag avond een alcoholcon trole op de Dubbele Poort. Bij de veertiende auto gaf de blaastest aan dat er alcohol in het spel was. Daarop is be sloten om op het bureau een ademanalysetest bij de Belg uit te voeren. Die wees uit dat hij bijna drie keer te veel alcohol had gedronken om nog te mogen rijden. Woedende Frank Balkenende - Kees Hanse, coördinator In Vlissingen is gistermiddag gi tarist Leo van de Ketterij op 70- jarige leeftijd overleden. Hij was al geruime tijd ziek. Begin jaren zeventig maakte hij deel uit van de Haagse popgroep Shocking Blue, bekend van de wereldhit Venus. Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30