Unieke beleving cf Pü Bestel nu op pzc.nl/zodiac NU TE ZIEN p Peter Lusse met Mary-Lou van Steenis en Edmond Classen in de comedyserie Vrienden voor het leven. 1 ling waarin techniek een belang rijke rol speelt. Hij probeert 'de theaterbeleving naar een andere dimensie' te brengen. Zo bevindt het publiek zich midden in het verhaal en tussen de actie, in plaats van dat het recht vooruit naar een toneel kijkt. Het decor bestaat volledig uit bewegende delen en kan razendsnel worden aangepast tijdens de voorstelling. Naast de acteurs zor gen acrobaten en freerunners voor extra reuring. ,,Ik ben niet zo'n techneut, maar ik ben erg onder de indruk van wat ze me hebben uitgelegd'', zegt Lusse. ,,Het houdt het midden tussen een theatervoorstelling en een attractie. Ook het contact met het publiek is intenser dan bij een gewone voorstelling.'' Hij ver heugt zich op de samenwerking met de regisseur en de acteercoa- ches. ,,Dat zijn mensen met een Angelsaksische achtergrond en die hebben, anders dan Nederlan ders, echt een bepaalde musica lintelligentie die prikkelt. Ik merkte het al bij de auditie: deze mensen gaan mij beter maken. Die willen niet dat ik puur doe wat zij zeggen dat ik moet doen, die zorgen dat ik boven mezelf uitstijg.'' Automatische piloot Ook na veertig jaar op het toneel is hij nog hongerig om nieuwe dingen te leren, zegt Lusse. ,,Weet je, ik mis minimaal één talent en dat is consistentie. Als de automa tische piloot dreigt, dan haak ik af. Ik was bijvoorbeeld blij dat er na 2,5 jaar een eind kwam aan Vrien den voor het Leven, maar dat ik van het ene in het andere rol, heeft mij ook een minder grote carrière, en minder grote bankrekening, gebracht dan iemand als Simone Kleinsma.'' Hij probeert zichzelf dan ook steeds opnieuw uit te vinden. Zo deed hij vorig voorjaar mee aan SBS 6-talentenjacht We Want More - 'past eigenlijk niet bij wat ik doe, maar was een leuke erva ring' - maar lag er in de eerste ronde weer uit. En hij verdiepte zich de afgelopen anderhalf jaar in het vak van trouwambtenaar én rouwspreker. Vlak voor de coro nacrisis losbarstte, werd hij De serie is voor mij een half leven geleden. Ik ben niet zo van het jeugdsentiment —Peter Lusse beëdigd tot buitengewoon ambte naar van de burgerlijke stand. ,,Veel huwelijken zijn uitgesteld'', zegt Lusse. ,,Het is geweldig om te doen. Het is een van de meest dienstbare beroepen. Je kunt ie mand helpen, je neemt de zenu wen en spanning uit handen.'' Dat geldt helemaal voor het spreken op uitvaarten, waar je niet direct een man achter de ka theder verwacht die van huis uit cabaretier is. ,,Toch hoor ik daar helemaal thuis, op zo'n uitvaart. Het klinkt misschien macaber, maar ik heb absoluut een klik met de dood. Het interesseert me ma teloos'', zegt Lusse. ,,Ik heb allebei mijn ouders dood zien gaan en ik vond het prachtig. Het is het einde van het ene en het begin van het andere, dat we nog niet kennen. De dood voelt vertrouwd, ik kan meevoelen met de nabe staanden. Ik weet dat ik iets kan betekenen op zo'n uitvaart.'' Zo bracht hij, op zijn 27ste, de nodige lucht op het afscheid van zijn vader. ,,Hij was pas 56 en stierf na een ellendig ziekbed. De speeches waren heel zwaar, maar mijn vader was ook een lieve, kin derlijke en onbedoeld grappige man. Dat mag ook naar voren ko men op zo'n uitvaart, en dat deed ik. Hij heeft wel een leven lang ge leefd.'' Verre van perfect Zijn vader heeft het ongekende succes van Vrienden voor het Leven nooit mee mogen maken. Voor Lusse, die de sullige Eddie speelde, is de populariteit van de tv-hit nog altijd 'niet goed te ver klaren'. ,,Het was leuk, maar het was verre van perfect wat we de den. En andere rollen die ik heb gedaan, hebben net zo veel indruk op mij gemaakt, maar kennelijk minder op het publiek. Als ik dan hoor dat er mensen zijn die dage lijks nog op YouTube afleveringen terugkijkendat geeft een raar gevoel'', zegt Lusse. Lange tijd was hij wat huiverig om over de serie te praten. ,,Voor mij is dit een half leven geleden, ik ben niet zo van het jeugdsenti ment. Maar ik moet toegeven: dit gaat nooit meer over. En ik heb het gewoon nodig voor mijn pr, ha!'' dinsdag 6 juli 2021 THEATERSPEKTAKEL OP ICONISCHE LOCATIE - V DE MUSICAL" E KOEPEL BREDA 'Overdonderend, ontzettend gaaf, absoluut verbluffend' - BN DeStem ZODIAC opent als eerste grote musicalproductie de deuren voor publiek. Een innovatief theaterspektakel voor jong en oud dat verwondert en verbindt. Vol passie, humor en prachtige muziek. Het jaar 2031; Boogschutter wordt naar de aarde gestuurd om de vier elementen, Vuur - Aarde - Lucht - Water, terug te halen. Daar ontdekt hij hoe mooi het eigenlijk is om mens te zijn. Kan hij het tij nog keren? Met o.a. René van Kooten, Samir Hassan en Dominique de Bont. Slechts een paar maanden te zien, mis het niet! £4 *-■ 'km£ - - VOORDEEL *ZomervoordeeL geldig op rang 1 en rang 2 en geldig bij voorstellingen In Juli en augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23