arry O 22 MEDIA CULTUUR ANGELA KIJKT TV Brieven van kijkers stromen binnen voor nieuw tv-programma Medische Detectives et meer zendtijd dan onderwerpen om die zendtijd te vullen, deed RTL Boulevard zon dagavond maar weer eens een rondje langs de vaderlandse sterren met de vraag: maak jij je zor gen om de fusie tussen RTL en Talpa/SBS? Dit keer was Gerard Joling aan de beurt. Verras sende uitkomst: hij ligt er niet wakker van, want 'er is maar één Gerard Joling'. Dat is natuurlijk een waar heid als een koe. Zolang er programma's worden ge maakt door commerciële tv-stations, zal er altijd be hoefte zijn aan Gerard Joling. Hij is het duizenddin- gendoekje van de tv-wereld. Talkshow, talentenjacht, satirisch programma, Gordon - alles knapt op met Geer erbij. Toch is er één RTL-collega die zich bij de voorgeno men fusie nóg minder zorgen hoeft te maken om zijn hachje dan Gerard Joling, bedacht ik me. En dat is na tuurlijk Harry Mens. Al stort op een dag de hele mediawereld in elkaar en kijkt er niemand meer naar lineaire tv, dan nog zit Harry op zondagmorgen te knikkebollen tegenover Wietze van de wijn en Mar- tine Hafkamp - nee, niet die feeks van GTST maar die van een of andere financiële instelling die het pro gramma al honderd jaar sponsort. Hooguit kijkt Harry dan bij elk onderwerp nóg een tikkeltje ongeïnteresseerder dan hij nu al doet en moeten de productiemeisjes hem buiten beeld wak ker porren als het tijd is om een volgende vraag te stel len. Maar zoveel verschil met hoe het er nu aan toegaat in Business Class is dat nou ook weer niet. Harry is er heer en meester in om een volstrekt hal lucinant gesprek te voeren met zijn gasten waarbij ze allebei in een ander universum lijken te bivakkeren. Wie denkt dat dat enkel geldt bij de conversaties met Willem van Hanegem over voetbal kijkt duidelijk te weinig naar Business Class. Zonde, want het is een pa rodie op een talkshow en zodoende bijna net zo grap pig als de TV Kantine. Maar belangrijker: dat rariteitenkabinet vol peper dure afslankdokters, gladde vermogensbeheerders, sterrenrestaurateurs die met droge ogen 300 euro of meer per persoon vragen voor een avondje eten én een aandachtzoekend Tweede Kamerlid van rechtse signa tuur kost de zender geen cent. Sterker nog, Harry brengt geld mee. En dat kan zelfs Gerard Joling niet zeggen. Hoe ongewis de toekomst van de tv-wereld ook is, er zullen altijd Wietzes van de wijn en Martine Haf kamps zijn die grif betalen voor zendtijd. Harry zal, in tegenstelling tot zijn collega's bij RTL Boulevard, nooit het probleem kennen van meer zendtijd dan onder werpen om die zendtijd te vullen. En dus zal er altijd een plekje voor Harry zijn, of het nu op RTL 7 is of desnoods op SBS 83. Ik zie slecht één bedreiging voor Business Class. Hoe lang lukt het Harry nog om niet hoorbaar te gaan zitten snurken terwijl zijn gasten aan het woord zijn? Quote van de dag De visite komt over vijf minuten en ik heb de onderkant van de trapleuning nog niet gedaan Matt Doyle naar UB40 Tegenslag Lowlands INTERVIEW PETER LUSSE Het personage Eddie Veenstra in Vrienden voor het Levenzal altijd aan Peter Lusse blijven kleven, maar binnenkort staat hij op het podium in een heel andere rol: die van archeoloog in de spektakelmusical One. ,,Als ik consistenter was geweest, had ik een grotere carrière en dito bankrekening gehad.'' In de grote studio's van Aalsmeer is er wonder baarlijk weinig herken ning bij Peter Lusse (62). Hier, in wat vroeger be kend stond als de Joop van den Ende-studio's, maakte hij dertig jaar geleden 65 afleveringen van komediehit Vrienden voor het Leven. ,,Het ge bouw is onherkenbaar veran derd", merkt de acteur op. „Al leen de rit hier naartoe... Nou ei genlijk had ik daarin ook weinig herkenning, want ik heb totaal geen richtingsgevoel. Wacht! De brug stond open. Ja, die brug, die stond toen ook altijd open, dat weet ik nog.'' Afijn, over Vrienden voor het Leven zo meer. Eerst even het hier en nu: Lusse heeft een nieuwe rol te pakken. Die van professor in One - de musical, vanaf eind november te zien in die bewuste Studio's Aalsmeer. Het betekent voor Lusse na acht jaar een terugkeer in de musicalwereld. ,,Dit is niet mijn corebusiness, musical'', zegt de acteur, die de afgelopen jaren vooral op het podium stond als operazanger met zijn Trio Particolare. ,,Ik werd ge vraagd om hier auditie voor te doen en het is heel cliché, maar ik kan niet wachten om te be ginnen. Als je een soppig geluid hoort, dan is dat het.'' One - de musical speelt zich af in het oude Egypte en draait om de liefde tussen tussen pirami- debouwer Amon (Soy Kroon) en Mira (Nienke Latten), de doch ter van farao Cheops (Edwin Jonker). Lusse leidt als archeo loog het verhaal in en sluit het af. Producent Roel Pieters werkt al twintig jaar aan deze voorstel- HULP PUBLIEK Een strakke spijkerbroek, koud weer of een massage maken haar klachten erger. Iris be- zocht verschillende specialis ten, maar kreeg nooit een dia gnose. In Medische Detec tives wordt een ul tieme poging ge daan om mensen met onverklaar bare klachten, zo als Iris, te helpen. Hierbij roept de AvroTros hulp in van iedereen die zich in de klachten herkent of meer weet over het ziektebeeld en een mogelijke behandeling. Alle tips worden gecheckt en be- sproken met (internationale) artsen, met het idee dat we met z'n allen slimmer zijn dan een enkele expert. De pilotaflevering, die om Iris draait, zal waarschijnlijk in het najaar op tv ko men. Antoinette Hertsenberg (foto) is de presentator. Ook in de Netflix-Serie Diagnosis werd de hulp van het publiek ingeschakeld om meer inzicht te krijgen in klachten van patiënten. dinsdag 6 juli 2021 PC - Eva Jinek vertelt over de dwangma tige gedachtes die ze kan hebben als ze moe of gestrest is, in de webserie Lekker lullen met Lize Eva. REGGAE Matt Doyle wordt de nieuwe zanger van UB40. Doyle is de zan ger van de band KIOKO. Vorige week werd be kend dat de frontman van UB40,Duncan Campbell (63), om gezond heidsredenen stopt. FESTIVAL Denzel Curry, Kaytranada, Bring Me The Horizon, Metro- nomy en Koffee komen dit jaar niet naar Low lands hoewel zij wel op het pro gramma ston den. Vanwege de coronamaat regelen hebben de artiesten af gezegd. ■u Sullige 'Eddie' wordt archeolooa n musica Marlies van Leeuwen Peter Lusse neemt in musical One de rol van archeoloog voor zijn rekening. foto pr V' '*v y Omroep AvroTros heeft tweehonderd brieven gekre gen van kijkers die willen meedenken met het nieuwe tv-programma Medische De tectives. De briefschrijvers reageerden op het verhaal van Iris (28), die een onver klaarbare, brandende pijn in haar benen heeft. Hanneke van Houwelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22