69.9 10 NIEUWS garaHIMlM Ml mrnmrmm CORONA UITGAAN I Zeshonderd stappers kwamen er vorig weekend naar discotheek Aspen Valley in Enschede, alle maal moesten ze (in theorie) een negatieve coronatest laten zien voordat ze binnen mochten. Ruim een week later blijken zeker 180 van de feestvierders besmet met het coronavirus. In Enschede gin gen de geruchten al snel rond: on- geteste jongeren hadden gebruikt gemaakt van QR-codes van ande ren om de discotheek toch binnen te komen. Of dat klopt is nog on duidelijk. Ook in het tweede weekend dat het Nederlandse uitgaansleven weer helemaal open was, zouden er dergelijke incidenten zijn ge weest. Bij de ingang van een eve nement waar de 1,5 meterregel niet wordt gehanteerd, moet wor- den gecontroleerd of iemand een geldige QR-code heeft en of de initialen en geboortedatum die daarbij staan overeen komen met het id-bewijs van die persoon. De vraag is of dat overal zo precies ge beurt. „Sjoemelen met testbewijzen is ongelooflijk onverstandig", zei mi nister van Justitie Fred Grapper- haus vlak voordat hij het Torentje in ging voor weer een coronaover- leg. ,,We moeten blijven zeggen: houd je nou aan regels.'' Maar stelde hij ook: incidenten met be smettingshaarden in het her opende uitgaansleven zijn nog geen reden voor landelijk optre den. ,,Het is aan de burgemeesters om ter plekke op te treden.'' Het Veiligheidsberaad, waarin van elke veiligheidsregio een bur gemeester is vertegenwoordigd, stelt 'dat de horeca zelf verant woordelijk is voor de controle'. ,,Wel kan een individuele veilig heidsregio zelf ingrijpen.'' Koninklijke Horeca Nederland stelt 'over het algemeen tevreden te zijn' over het tweede vrije weekend. ,,Ondernemers hebben nauwelijks mensen aan de deur hoeven te weigeren omdat ze geen testbewijs hadden'', stelt een woordvoerder. ,,Wij, en collega- ondernemers, roepen onze leden op om aan de deur extra goed te controleren op QR-code in combi natie met een geldig ID-bewijs.'' Het gaat dan ook om veel tes ten. Omdat veel jongeren nog niet volledig zijn gevaccineerd liep het afgelopen weekend storm bij Tes ten voor Toegang, het gratis test systeem dat in opdracht van de overheid is opgezet. ,,Er zijn van donderdag tot en met zondag 400.000 testafspraken gemaakt'', laat een woordvoerder weten. Hoeveel mensen er positief testen en daarmee dus geen discotheek in mochten, is nog niet bekend. In juni bleek 0,14 procent van de Tes ten voor Toegang-tests positief. Het ging afgelopen weekend in ieder geval één keer mis. Een 21-ja- rige Amsterdammer kreeg een ne gatieve testuitslag, ging daarop een nacht lang stappen in een bomvolle bar, maar kreeg de vol gende ochtend een telefoontje dat hij wel degelijk positief had getest op corona. De uitslag was verkeerd doorgegeven door Covidia, een van de commerciële bedrijven die door Testen voor Toegang zijn in gehuurd. ,,Het gaat voor zover ons bekend om één persoon. We zul len daarom zorgvuldig uitzoeken hoe dit kon gebeuren om herha ling te voorkomen'', zegt de woordvoerder van Testen voor Toegang. Er zijn inmiddels zeker 220 com merciële aanbieders van PCR- of sneltesten in Nederland, laat de Inspectie voor de Gezondheids zorg weten. Elke aanbieder heeft vaak meerdere locaties. Bij de in spectie zijn tot nu toe ruim 200 meldingen binnengekomen over (vermeende) misstanden bij test locaties. ,,We hebben inmiddels meer dan 150 commerciële test straten bezochten, we leggen meerdere bezoeken per week af'', stelt een woordvoerder van de in spectie. Het leidde afgelopen maanden enkele keren tot maatre gelen. Zo was er bij het bedrijf Q-Comed onder meer niet vol doende medisch toezicht. Omdat het bedrijf toch doorging met het afnemen van testen werd er in april een dwangsom van 25.000 euro opgelegd voor iedere keer dat het bedrijf nog een coronatest uit zou voeren. Full HD (1080p) Dashcam Een must-have voor de autovakantie! Comfort 2.0 Boxspring met 100 Nachten Proef- slapen Profiteer: alle maten nu dezelfde prijs! Canon brother Elektrische Step van Denver Kan tot 20 km per uur en laad snel op DUTCH Inktpatronen voor Printers van HP, Brother, Epson Canon Bezoekers van een festival in Amsterdam tonen bij de entree hun coronatestbewijs. foto robin utrecht dinsdag 6 juli 2021 GO Wie controleert de controleurs? Het aantal feestvierders dat co rona opliep in een discotheek in Enschede is gestegen tot 180. En een Amsterdammer kreeg na een avond stappen in een feest- café een telefoontje dat zijn ne gatieve coronatest tóch positief was. Wie controleert eigenlijk de controleurs? Cyril Rosman Amsterdam €17 KORTING €80 KORTING a €1300 KORTING V Waterdicht Heuptasje Outdoor Zeer veel opbergruimte! Van waterdicht nylon Adviesprijs: -€24£T s,"chts Matrassen van 7-zone pocketvering voor optimale ondersteuning Ind. onderboxen, pocketveringmatrassen, topper en hoofdbord €67 KORTING GESCHIKT VOOR: EPSON €130 KORT NG x%n 20km/h Bereik volle 300W Moter accu 12km Mobiele 2-in-1 Aircoolers met Luchtbevochtiger In verschillende capaciteiten Ventileert en bevochtigt Werkt oscillerend; draait automatisch van links naar rechts Koelt warme lucht af dankzij revolutionaire waterbehandeling ORIGINALS p? gs> <rïr} Ci> SsS Adviesprijs: €499^9 Vanaf: Adviesprijs: €79^ Vanaf^ 1 2." Adviesprijs: €599*0 sN,uechts: 1 99

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10