'WE BESPAREN OOK OP Vier grote eters, maar de boodschappen kosten Johanna en Patrick slechts 50 euro per week. Patrick 'Toen de theetuin vanwege corona dicht moest, heeft Johanna haar bespaartips opgeschreven in een boek. Daarmee heeft ze veel anderen geholpen en geld verdiend. Daar bewonder ik haar enorm voor.' Johanna 'Ik vind het mijn hele leven al een uitdaging voordelig boodschappen te doen. Met een gezin van vier grote eters kunnen wij met 50 euro per week aan boodschappen toe.' Patrick 'De filosofie van ons leven is creatief om te gaan met geld. Wonen doen we landelijk.' Johanna 'Toch heb ik geen groentetuin: te veel werk. De besparingen komen echt door slimmer boodschappen doen. En we eten best luxe. Biefstuk koop ik bijvoorbeeld als het in de aanbieding is en doe ik gelijk in de vriezer.' Patrick 'Vertel eens over de zeeppompjes.' Johanna 'Als je er water bij doet, bespaar je 50 procent zeep. Je kunt ook heel veel dingen gratis krijgen als je oplet.' Patrick 'Johanna doet zo slim boodschappen, dat ik zelf bijna nooit in een winkel kom.' Johanna 'Onze kinderen doen ook mee. Ze drinken water en denken na over aankopen.' Patrick 'We hebben ze al jong meegenomen in onze filosofie. Ze moeten er netjes bijlopen, maar merkkleding vinden we niet nodig.' Johanna 'Patrick heeft wel pakken en over hemden voor zijn werk.' Patrick 'Ik reisde jarenlang voor mijn werk bij Coca-Cola bijna dagelijks naar Rotterdam of België. Ik hield dan kantoor in de trein.' Johanna 'Je ging wel met de auto naar het station.' Patrick 'Twee auto's hebben we wel nodig.' Johanna 'Ik heb een Daihatsu Cuore, van zo'n tien jaar oud. Die kostte indertijd 8000 euro, en rijdt 1 op 20.' Patrick 'Ik rijd een Mercedes, die kochten we tweedehands voor 30.000 euro. Rijdt 1 op 24: superzuinig.' Johanna 'Een spaarpot voor zulke uitgaves hebben we omdat we, vergeleken met andere huishoudens, zeker 6.000 euro per jaar op boodschappen besparen.' Patrick 'Dit jaar gaven we het meeste geld uit aan racefietsen. Ronan heeft twee fietsen gekregen omdat hij op wielrennen ging. Zelf heb ik ook een nieuwe gekocht. Bij elkaar hebben we dit jaar 8.000 euro aan fietsen uitgegeven.' Johanna 'We zouden in de zomer naar Amerika. Omdat het niet doorging, hadden we budget voor die fietsen.' Patrick 'Die behouden hun waarde.' MEZZA19 Johanna Scholten (46), eigenaar thee tuin en bespaarexpert. Patrick Scholten (45) werkt als manager van een inkoopteam. Johanna en Patrick wonen in Dalerpeel in een vrijstaand huis met Lynette (15) en Ronan (11). Beste koop Johanna 'Het huis. In 2005 gekocht als opknapper voor 210.000 euro.' Patrick 'De trampoline. Veel lol voor 200 euro.' Grootste miskoop Patrick 'Bongo's van de Lidl. Nooit uit de verpakking gehaald.' Johanna De camper. Gekocht voor 26.000 euro, na vier weken verkocht voor 15.000. Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99