'Ik heb een les van mijn jongere Zwolle gaat los BIJPRATEN 'Toen ik dit boek schreef, was mijn eerste boek net uit in Frankrijk. Helaas liep het niet zo goed en wilde mijn uitgever Dit leven is van jou niet uitgeven. Ik stopte het in een doos en dacht er niet meer aan, tot ik het bij het opruimen van de kelder vond. En het mooie is: nu is de perfecte tijd om het uit te geven. Het boek gaat over de vriendschap tussen Martin, een tienerjongen van goede komaf, en Celestine, een dakloze vrouw. Het is een positief verhaal, over verbinding en hoop. Juist nu zoveel mensen het zwaar hebben, raakt dit ver haal, merk ik aan de reacties. Ik heb niets van mezelf in de hoofd personages zelf gestopt, maar in Martins achtergrond zit iets per soonlijks. Hij heeft zijn moeder verloren bij een vliegtuigongeluk, ze is nooit gevonden. Ik verloor in de jaren 80 mijn oom, die ging surfen en ook nooit terugkeerde. De gevoelens die met zo'n trauma samenhangen, heb ik erin verwerkt. Het boek is licht en hoopvol, en toch met een serieus thema. Blijk baar kon ik dat, dat verbaasde me. Ik ben het meteen gaan toepassen in mijn nieuwe boek, dat te donker dreigde te worden. Mooi dat ik een les leer van mijn jongere zelf.' Ambo Anthos 21,99 MEZZA 9 Zwolle Unlimited zijn maar liefst vier festivals die tot en met 13 juli plaats vinden in, maar ook om Zwolle. Naast het Wereld beroemde Verha len Festival (thea ter en muziek), is er Festival Het Tus- senland (muziek, circus, literatuur en storytelling) en kinderen kunnen terecht op Festival Nemia (4 tot 12 jaar) of YEZZ (12 tot 18 jaar). Nieuw dit jaar zijn audiotours in Zwolle en omgeving. zwolleunlimited.nl Vóór Tatiana de Rosnay (59) Haar naam was Sarah schreef, het boek waarmee ze internationaal faam verwierf, schreef ze Dit leven is van jou. Het lag dertig jaar in de kelder en verschijnt pas nu.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89