Guusje Steenhuis in quarantaine Tokio-concurrenten Hassan geselecteerd Corona grootste gevaar voor zeilers in Japan Beliën slaat het EK over Miljoenenboete voor NFL-club Washington 11 onmogelijke waar en mag ze naar Tokio SPELEN De nationale ploeg reist over ruim twee weken naar Tokio, waar over exact drie weken de openingsce remonie van de Spelen plaats vindt. ,,Het is overkomelijk", zegt Steenhuis. ,,Als je nu gaat stressen over het missen van twee trainin gen, zou dat betekenen dat je voorbereiding niet goed was. Het gaat er niet om wat je nu in de laatste weken nog doet, maar om hoe je kop staat." Steenhuis is een van de medaillekandidaten in Tokio. Ze werd in 2018 tweede op de WK en won vier zilveren EK-medail- les, waaronder eind april bij de EK in Lissabon. Vorige maand won ze brons bij de WK in Boe- dapest. ,,Ik heb geen klachten, ben twee keer gevaccineerd en eigen lijk vind ik het een wonder dat ik er nog niet eerder uit lag voor een korte periode. Ik hoefde nog nooit in quarantaine." Judoka's trainen dagelijks samen. Elke maandag en donderdag wordt de nationale trai ningsgroep ge test middels een snel- test. Steen huis deed gisteren zelf een sneltest, die was nega tief. Gidey loopt in Tokio alleen de 10.000 meter. Zij verbeterde vo rige maand het wereldrecord dat Hassan twee dagen daarvoor bij de FBK Games had neergezet. Hassan liep in Hengelo bijna solo naar 29.06,82, Gidey scherpte het op dezelfde baan aan tot 29.01,03. Tsegay wordt ingezet op de 5000 meter, de afstand waarop ze met 14.13,32 de beste tijd van dit jaar liep. De zeilbond neemt drie bege leiders mee die alle zaken rond de wedstrijden regelen, zodat de zei lers zich alleen hoeven te focussen op hun prestaties op het water. ,,We lopen één groot risico en dat is dat dit de Spelen van de bij zaken worden'', zei Zielhuis bij de teampresentatie in Scheveningen. ,,De coronaregels, alle restricties die er zijn, de apps die je moet downloaden, kunnen benauwen en afleiden van wat deze mannen en vrouwen heel goed kunnen: zeilen.'' Sportarts Francoise Broekhof draagt zorg voor de na leving van alle strenge coronare- gels. Zielhuis: ,,De sporters wor den elke dag getest. Het moet zo simpel mogelijk zijn voor ze.'' ell. De eigenaar van de club, Dan Snyder en het hogere manage ment besteedden volgens het on derzoeksrapport amper aandacht aan de heersende problematiek. Het onderzoek naar de wantoe standen bij de American football- club uit Washington werd vorig jaar geopend nadat vijftien voor malige werknemers hun beklag hadden gedaan over onder meer seksuele intimidaties bij de NFL- organisatie. De boete van 8,5 mil joen euro zal worden gebruikt om organisaties financieel te onder steunen die zich inzetten voor een beter werkklimaat, vooral voor vrouwen en achtergestelde bevol kingsgroepen. zaterdag 3 juli 2021 GO ir Ze kan haar rechterknie niet volledig buigen en haar rechter voet niet strek ken, maar Tessie Savelkouls staat wel maar mooi op de Olympische Spelen. foto pim ras Olympisch judoka Guusje Steenhuis (28) is in quaran taine na een positief corona- geval binnen de nationale trai ningsgroep op Papendal, bij een judoka - niet geselecteerd voor de Spelen in Tokio - met wie Steenhuis dinsdag trainde. Steenhuis is actief in de klasse tot 78 kilogram. Lisette van der Geest Papendal Guusje Steenhuis. FOTO EPA ADDIS ABEBA De twee Ethiopi sche atletes die Sifan Hassan (foto) van het goud kunnen af houden op de 5000 en 10.000 meter, zijn er in elk geval bij op de Olympische Spelen in Tokio. Letesenbet Gidey en Gudaf Tse- gay zijn opgenomen in de olym pische selectie. De Ethiopische atletiekploeg bestaat uit 34 atle ten. ZEILEN Niet de concurrentie uit andere landen maar het corona virus vormt volgens hoofdcoach Jaap Zielhuis het grootste risico voor de Nederlandse zeilers op de Olympische Spelen. VOLLEYBAL Bondscoach Avi- tal Selinger kan volgende maand bij het EK niet be schikken over Yvon Beliën. De middenaanvalster richt zich op het nieuwe seizoen met haar club Il Bisonte Firenze en stelt zich dit toernooi niet be schikbaar voor Oranje. De 27- jarige Beliën werd in februari geopereerd aan een stress fractuur in haar linkerscheen been. Op Papendal werkte ze aan haar herstel. ,,Ik voel me in middels fysiek goed, maar op dit moment kies ik ervoor mij niet beschikbaar te stellen voor het EK'', zegt ze. ,,Ik wil fysiek en mentaal zo sterk mogelijk aan het nieuwe clubseizoen beginnen in Italië. Volgend jaar staat er een prachtig WK in eigen land op het programma, waar ik zeker open voor sta om mee te doen.'' Nederland speelt op het EK, van 18 augustus tot en met 4 september, in de groepsfase tegen Roemenië, Turkije, Fin land, Oekraïne en Zweden. ROTTERDAM De directie van de National Football League (NFL) heeft Washington Foot ball Team na een grondig onder zoek een boete opgelegd van 8,5 miljoen euro wegens een 'vijandige clubcultuur'. Volgens NFL-commissaris Roger Goodell zijn onafhankelijke onderzoekers tot de conclusie gekomen dat het werkklimaat bij de vroegere 'Redskins' zeer onprofessioneel was, vooral voor vrouwelijke me dewerkers onder wie de cheerlea ders. „Pesterijen vonden veelvul dig plaats en vele vrouwen spra ken over een cultuur van angst en seksuele intimidatie. Er heerste een gebrek aan respect'', zei Good-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 79