Lang verplicht naar Holocaustmuseum Topsprintster mist Tokio door cannabis uniek zijn in de geschiedenis van de Formule 1 Haase/Middelkoop reserve 3 Roscoe verkent het asfalt Opeenvolgende Formule 1-zeges XwAV Poleposition Na dat duel zong Lang met sup porters 'Liever dood dan Spor ting-Jood', verwijzend naar de te genstander, voluit Royal Sporting Club Anderlecht. Club Brugge be nadrukte eerder al dat het om 'een geuzennaam' ging en dat er 'geen enkele antisemitische ondertoon' in het gezang van Lang zat. Ook de speler zelf zei niemand hebben te willen beledigen. De Disciplinaire Raad van de Belgische voetbalbond KBVB kwam gisteren tot de conclusie dat de liederen wel kwetsend wa ren. ,,Dat blijkt onder meer uit de scherpe reacties na het versprei den van de video'', aldus de raad. Maar de instantie is er ook van overtuigd dat er geen racistisch oogmerk was in de woorden van Lang, waardoor is besloten tot een alternatieve sanctie. Kazerne Dossin in Mechelen is een voormalige deportatiekamp en huisvest nu een museum over de Holocaust tijdens de Tweede Wereldoorlog. Als Lang het mu seum niet voor 1 oktober heeft be zocht, wordt hij automatisch ge schorst voor twee wedstrijden, al dus de KBVB. Lang maakte vorig jaar zomer de overstap van Ajax naar Club Brugge, waar hij vooral op zoek ging naar speelminuten. Bij de Belgische topclub groeide de bui tenspeler uit tot een van de sensa ties van de competitie. Lang hoopte zijn topvorm door te trek ken naar het EK met Jong Oranje, maar tijdens dat toernooi kwak kelde hij met blessures. FORMULE 1 In Spielberg heeft Honda-topman Toyoharu Tanabe de ondankbare taak om uitleg te geven. Rijdt Ver stappen werkelijk met 15 pk meer rond sinds de GP van Frankrijk, zo als kwade tongen beweren? ,,Ik zou heel blij zijn als dat waar was'', ant woordt de Japanner, lachend om de zoveelste insinuatie. ,,Maar helaas, het is niet waar." Hij weet dondersgoed waar de pers naar zoekt. De doorontwikke ling van de motoren ligt volledig aan banden in dit overgangsjaar. De nieuwe motor is wat prestaties be treft dan ook gelijk aan de vorige, houdt Tanabe vol. Pas als gevraagd wordt of de nieuwe motor het po tentieel dan beter aanboort, veert Tanabe weer lachend op. ,,Zo zou je dat wel kunnen zeggen, ja." Het potentieel optimaal benut ten, exemplarisch voor de fase waarin Verstappen nu is beland. Op de oranje Red Bull Ring wil hij nóg eens een ferme tik uitdelen aan ri vaal en regerend kampioen Lewis Hamilton. En daar leveren Honda en Red Bull nu ook de geschikte wapens voor. ,,Ze blijven daar maar ontwikke len, ontwikkelen en ontwikkelen'', ziet ook Schumacher. ,,Je vraagt je bijna af of ze nog wel genoeg man kracht overhebben om te werken aan de auto van volgend jaar.'' DRIE OF MEER NEW YORK De Amerikaanse sprintster Sha'Carri Richardson heeft toegegeven dat ze mari huana heeft gebruikt en is voor een maand geschorst. De 21-ja- rige sprintsensatie, die dit jaar 10,72 liep op de 100 meter en ook de Amerikaanse trials won, zal daardoor niet op de 100 meter kun nen uitkomen op de Olympische Spelen in Tokio. De atlete testte positief na de trials, eind juni in Eugene. Ze gaf aan dat ze marihuana had genomen om het verdriet om het overlijden van haar moeder te verwerken. Richardson heeft de schorsing, die met terugwerkende kracht is ingegaan vanaf 28 juni, aanvaard. Richardsons tijd, waarmee ze zich bij de Amerikaanse kwalifi caties plaatste voor de 100 meter van Tokio, is door de diskwalifica tie ongeldig verklaard. Ze zou eventueel in Tokio nog wel kun nen uitkomen op de 4x100 meter estafette, maar dan moet de Ameri kaanse bond haar wel selecteren en het f Amerikaans olym pisch comité daar goedkeuring aan verle nen. „De regels zijn duidelijk, maar dit is in alle opzichten vrese lijk nieuws'', zei voorzitter Travis Tygart van het Amerikaanse anti- dopingbureau Usada, dat de schorsing oplegde. zaterdag 3 juli 2021 GO VANDAAG KWALIFICATIE, 15.00 UUR MORGEN RACE, 15.00 UUR TV ZIGGO SPORT De bulldog van Lewis Hamilton maakte voor de vrije trainingen een wandeling over de Red Bull Ring. Roscoe is regelmatig aan wezig in de paddock tijdens de racewee kends van zijn baasje. Max Verstappen kwa lificeerde zich zes keer als snelste voor een grand prix, waarvan driemaal dit seizoen. De tribunes van de Red Bull BRUGGE Oranje-jeugdinterna- tional Noa Lang moet van de Belgische voetbalbond een be zoek brengen aan Kazerne Dos- sin in Mechelen, een museum over de Holocaust en mensen rechten. De 22-jarige aanvaller van Club Brugge kreeg die straf naar aanleiding van incidenten na afloop van de kampioenswed strijd tegen Anderlecht (3-3) op 20 mei. Noa Lang na zijn doelpunt in het kampioensduel. foto afp TOKIO Tennissers Robin Haase en Matwé Middelkoop zijn niet recht streeks toegelaten tot het mannen- dubbelspeltoer- nooi van de Olym pische Spelen. Het Nederlandse duo staat vierde op de reservelijst en is dus afhankelijk van afmeldingen. Wesley Koolhof en Jean-Julien Rojer werden wel toege laten, evenals Kiki Bertens en Demi Schuurs in het vrouwendubbelspel. Bertens vertegen woordigt Nederland ook in het enkel spel. De Neder landse koppels voor het gemengd dubbelspel worden pas in Tokio be paald. In totaal mogen er zestien duo's deelnemen aan de mix. In het enkelspel maken Ashleigh Barty en Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld bij de vrou wen en mannen, hun opwachting. Ook de Japanse Naomi Osaka, die zich eerder terug trok van Roland Garros en afmeldde voor Wimbledon, staat op de deelne merslijst. WK-stand (na 8 van de 23 GP's) Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 156 1. Red Bull 252 2. Hamilton 138 2. Mercedes 212 3. Pérez 96 3. McLaren 120 4. Norris 86 4. Ferrari 108 5. Bottas 74 5. AlphaTauri 46 6. Leclerc 58 6. Aston M. 44 7. Sainz jr. 50 7. Alpine 31 8. Gasly 37 8. Alfa Romeo 2 9. Ricciardo 34 9. Williams 0 10. Vettel 30 10. Haas 0 Sebatian Vettel 9 races Alberto Ascari 7 Michael Schumacher 7 Nico Rosberg 7 Jack Brabham 5 Jim Clark 5 Nigel Mansell 5 Lewis Hamilton 5 Jochen Rindt 4 Ayrton Senna 4 Alain Prost 4 Damon Hill 4 Fernando Alonso 4 Jenson Button 4 Juan Manuel Fangio 3 Stirling Moss 3 Jackie Stewart 3 Niki Lauda 3 Alan Jones 3 Mika Hakkinen 3 Ring zijn ouderwets oranje tijdens de vrije training van Max Verstappen. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 71