OZCAN AKYOL Voor 50 euro is in Moskou een vals prikbewijs te koop ©utlst nl/crmezb voij oy^s ook op o (a) (D 088 - 70 70 600 (StlP 6 WEES ER SNEL BIJ! - DEALS- 8-daagse Outlet Cruise Zweden Estland Spectaculaire Column Om het leven weer enigszins te terug te krijgen naar het oude normaal hebben we tenschappers en de overheid het systeem van Testen voor Toegang bedacht. Wat houdt het in? Iedereen die naar een festival of café wil, of hevig verlangt naar een buitenlandse vakantie, moet zich eerst laten testen, zodat het virus niet als ongewenst gezelschap meegaat naar deze plekken. Ik kreeg zelf na mijn vaccinatie een QR-code in de CoronaCheck- app en soms moet ik alsnog een test laten doen, bijvoorbeeld als we televisieopnames hebben. maar als dat dé manier blijkt om weer de dingen van vroeger te kunnen doen, zit er niets anders op. Dat zijn de afspraken. Helaas hebben we kunnen zien dat het systeem niet waterdicht is. Afgelopen weekend vertelde jongeren stoer dat ze een kopie van een QR-code hadden gemaakt en op die manier een portier bij een discotheek wisten te foppen. Solidariteit? Het zal wel. Ze kon den eindelijk weer lekker bouncen in de club en dat is belangrijker dan de volksgezondheid, is kenne lijk de redenering. Tijdens vluchten naar andere lan den gaat het ook niet altijd goed. Toen ik vorige week even naar Frankrijk ging, had ik als braafste jongetje van de klas een PCR-test gedaan, maar op Schiphol heeft helemaal niemand ernaar ge vraagd. Het geeft de overheid een nieuwe uitdaging, samen met alle branches die te maken hebben met grote mensenstromen. We kunnen wel, ge heel volgens ons ka rakter, een beetje ruimdenkend en niet te dwingend naar Testen voor Toegang kijken, maar dat zal uiteindelijk niets goed opleveren. Iedereen weet in- middels dat de deltavariant op rukte en daarna zullen meer mu taties ontstaan die ons mogelijk weer dwingen om voor beperkin gen te kiezen. Hoon, ongeloof en frustraties zullen daarop volgen. Om dat te voorkomen, moet de overheid het vrijblijvende karak ter dat mensen aan de maatregelen geven, direct elimineren. met eigen verantwoordelijkheid. Daar zijn we te koppig en betwe terig voor. Onze infantiele hou ding ten aanzien van de eisen die gesteld worden, zullen daarom he laas ook op een kinderachtige ma nier getackeld moeten worden. Als een kroeg de regels niet kan naleven, wordt dat misschien de taak van een ambtenaar. En als op Schiphol nog steeds zoveel mis gaat, hebben ze misschien hulp van buitenaf nodig. Ik weet dat dit hard overkomt. Maar een totale lockdown is nog harder. Wij kunnen niet goed omgaan met eigen verantwoordelijkheid Sinds maandag is de QR-code no dig om een restaurant of theater te kunnen betreden. Gevacci- neerden kunnen de code ontvan gen door zich te laten registreren op de hoofdstedelijke website. Daarvoor moet de aanvrager dan wel het bewijs van vaccinatie le veren. En die zijn al enkele maan den te koop. Op het 'darknet' (zeg maar het ondergrondse internet) of de chatapp Telegram is een keur aan accounts te vinden die de be wijzen aanbieden. Deze krant stuurde een bericht aan een van hen en kreeg per ommegaande instructies. De belangstellende stuurt een scan op van zijn paspoort en an dere persoonlijke gegevens. Hij betaalt vooruit (een kleine 50 euro) en de aanbieder zorgt voor een officieel medisch document, compleet met stempels. Hij be looft het nepbewijs zelfs de vol gende dag per koerier bij de 'ge vaccineerde' af te leveren. De aanbieders werken samen met artsen en verpleegkundigen in medische instellingen. De me dische diensten melden de ver valste certificaten aan bij de ge meentelijke diensten, waardoor de 'gevaccineerden' een QR-code kunnen aanvragen. Om later niet door de mand te vallen, legen ze ook de hoeveelheid ampullen die iDe aanbieders werken samen met artsen en verplegers correspondeert met het aantal nepvaccinaties, blijkt uit onder zoek van de Russische nieuwssite Baza. De valse vaccinatiebewijzen en QR-codes zijn in ook trek, omdat burgemeester Sergej Sobjanin van Moskou twee weken geleden een inentingsplicht invoerde voor 60 procent van de ambtenaren en personeel in de dienstverle ning. De dagelijkse besmettings- cijfers zijn in Rusland de afgelo pen maand namelijk meer dan verdubbeld. V reizen nl outlet KORTING Indusief: 8-daagse cruise per luxe 4*+ MSC Seaview Verblijf aan boord o.b.v. volpension Busreis per comfortabele touringcar O.a. Visby, Nynashamn Tallinn Wekelijks vertrek van aug. t/m okt. 2021 icishamn zaterdag 3 juli 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Kinderachtia Het is omslachtig en vervelend, - -- Wij kunnen niet goed omgaan Een bewijs van inenting tegen het coronavirus met bijbeho rende QR-code in huis halen zonder een bezoek aan de vac cinatiestraat? In Moskou zijn tegen betaling valse vaccinbe- wijzen te krijgen. Joost Bosman Moskou voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6