NIEUWS 3 Nederland mag enthousiast juichen voor de Tour-successen van Mathieu van der Poel, hij is en blijft een zoon van de Belgische Kempen. Daar, in Kapellen, zijn ze maar wat trots op 'hun' Mathieu. Dochter Corinne Poulidor kwam al eens een hapje eten, vertelt Sydney. De bierbitterballen vielen zeer in de smaak. ,,We hopen natuurlijk dat Mathieu zelf ook een keer langskomt. Maar door corona was dat de afgelo pen tijd allemaal erg ingewikkeld." In de toekomst zal het er heus nog van komen. Bistro Poulidor wordt, als het aan Stijn en Sydney ligt, een pleisterplaats voor wielrenners die een bordje pasta naar binnen willen werken na een zware training. En mocht Mathieu niet aan het Dorpsplein neerstrijken, dan is hij al tijd welkom bij de mannen op het Als Mathieu op tv geïnterviewd wordt, dan praat hij Kapels, gelijk wij Kapels praten terras van De 7e Hemel. Voor een lek ker koud pintje bijvoorbeeld. ,,Het is gewoon een sympathieke gast, zo simpel is het", zegt Eddie. Zijn maat Kris: ,,Ik zie hem helemaal niet als een Nederlander. Als hij op tv geïn terviewd wordt, dan praat hij Kapels, gelijk wij Kapels praten." Vroeger was Kris zelf ook een fana tiek wielrenner, eentje die aan koer sen meedeed. Hoe zijn niveau zich verhield met dat van zijn wereldbe roemde streekgenoot, die tegenwoor dig in het naburige 's Gravenwezel woont met zijn vriendin Roxanne? Kris lacht. „Mathieu reed op z'n drie wieler al net zo hard als ik op mijn koersvelo!" Dat Nederland op de banken staat voor Mathieu van der Poel een jongeman die in de ruim 26 jaar dat hij op deze aardkloot rondloopt (en -fietst) nog nooit in ons land woonde, is natuurlijk een beetje opportunistisch. Wie in VDP's geboorteplaats Kapellen rondkijkt, kan namelijk niet anders dan conclu deren dat zijn thuisstreek hardcore Vlaanderen is. Het dorp ligt in het noorden van de provincie de Kempen, ingeklemd tussen de stad Antwerpen en de Ne derlandse grens. Bij café De 7e He mel, iets buiten het dorpscentrum mag 'enkel klienteel' parkeren. Op tafel ligt Het Nieuwsblad, en de man nen die hier om 13.30 uur aan een ta melijk vroege vrijdagmiddagborrel zijn begonnen bestellen 'pintjes'. Van Jupiler, uiteraard. Gisteren trok Van der Poel na een spektakelrit voor de zesde keer een gele trui aan, als leider van het alge meen klassement in de Tour de France. Is de Hollandse trots op die prestaties dan volledig onterecht? Dat ook niet, zeker niet. Opnieuw Het Nieuwsblad moest een maand ge leden in een uitgebreid profiel toege- ven dat er toch echt Nederlands (en Frans) bloed door VDP's aad'ren stroomt, en geen Belgisch. Kenmer kend voorbeeld: na zijn geboorte, op 19 januari 1995, kregen de bezoekers van de trotse ouders Adrie en Co- rinne beschuit met muisjes bij de koffie. En dat, verduidelijkt de Vlaamse krant, is onmiskenbaar 'een Nederlandse gewoonte bij een bore ling'. Zelfheeft Van der Poel er ook nooit omheen gedraaid voor welk land hij zijn prijzen pakt. Al in 2016, hij brak net door, maakte hij in het AD aan alle discussie een einde. „Als ik mij Belg voelde, zou ik niet in het Oranje gaan rijden." Doekskes Dat Mathieu zegt waar het op staat, is één van de vele redenen dat hij hier in De 7e Hemel in Kapellen ondanks zijn keuze voor de noorderburen zeer populair is. ,,Hij draait er geen doekskes om", zegt Daniël, die hier met zijn kameraden het weekend inluidt. ,,Ook na de wedstrijd niet. Als 't nie gaat, dan gaat het niet." Meer dan als een Nederlander of een Belg, zien de mensen in Kapellen Van der Poel als een jongen 'van hier'. ,,Hij heeft hier in de buurt op school gezeten hè?'', zegt Vic. „Mathieu is hier in de gemeente meermaals sportman van het jaar geworden. En vroeger, als hij terugkwam van een training at hij regelmatig wat bij het frituurke aan de Galgenstraat." Opa Even verderop, aan het Dorpsplein, heeft het verhaal over de band tussen de Van der Poels en Kapellen nog wat meer kleur gekregen. Stijn Jongene- len en Sydney Kruyniers hebben hier begin vorig jaar Bistro Poulidor ge opend. De naam is ontleend aan die van de opa van Mathieu, de eind 2019 overleden Franse wielren ner Raymond Poulidor. „We wilden een naam die paste bij de sfeer van ons res taurant", vertelt Stijn (37), een groot wielerliefheb- ber. „Poulidor was goed lachs, sociaal, toegankelijk. Dat zijn dochter en klein zoon ook uit Kapellen ko men, maakte de keuze makkelijk." Bezoekers komen op de menukaart onder meer de 'Patatas Poupou' tegen, een rechtstreekse verwij zing naar de bijnaam van Poulidor. Aan de muren hangen foto's die herinne ren aan de carrière van de man die prominent bij droeg aan de sensatio nele genenmix waar Mathieu op de fiets zo veel voordeel bij heeft. zaterdag 3 juli 2021 GO Bistro Poulidor koos voor de naam van Mathieus opa (foto links en onder). Dorpsgenoten kijken de koers. foto are kievit - Kris, dorpsgenoot van VDP Sander van Mersbergen Kapellen Mathieu reed vroe ger 'op z'n driewieler al net zo hard' als anderen op hun koersvelo. FOTO REUTERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3