ZEELAND 13 zaterdag 3 juli 2021 De Speels' van Zeelandia MiddPlr burg hebben het eerste deel van de voorbereiding erop zitten. Eind juli gaan ze verder. foto lex de meester Nick Corré waakt ervoor dat de verschillen binnen zijn selectie te Fysiotherapeut Ruben Deij: ,,Het is ontzettend lastig om te peilen groot worden. foto lex de meester of een speler wel wat heeft gedaan.'' foto camile schelstraete heid na een 'normaal seizoen'. ,,Dan is de rustperiode natuurlijk veel korter en is zes weken voorbe reiding genoeg om weer fit te wor den. Dan hebben ze wel die bagage van 30 wedstrijden op zak, die in houd mis je nu gewoon." Als fysiotherapeut is Deij bij Hoek verantwoordelijk voor de ver zorging, het geven van hersteltrai ning en vanaf komend seizoen ook het analyseren van de data van spe lers. Hij weet dan ook als geen an der voor welke uitdaging trainers komend seizoen komen te staan. ,,Veel clubs hebben lang niks kun nen doen en het is ontzettend lastig om te peilen of een speler wel wat heeft gedaan." Bij de derdedivisionist rolde de bal de afgelopen maanden ook niet, dat had hij persoonlijk liever anders gezien. ,,Dat is natuurlijk niet ide aal, maar dat had vooral met andere dingen te maken." Corré en Visser kiezen bewust voor een langere voorbereiding, Visser vertelt waarom. ,,Je moet nu meer dan ooit rekening houden met de minder belastbare spelers. Vaak wil je het gemiddelde nemen Er zullen erbij zijn geweest die dachten: Ik moet flink aanpoten - Nick Corré, trainer Zeelandia Middelburg als startpunt, nu zal dat echt de on derkant van de groep worden. We spelen ook bewust de eerste weken geen wedstrijden, puur om de kans op blessures te verminderen.'' Daar is Deij het roerend mee eens. „Van uit de filosofie van Raymond Ver- heijen en de periodisering staat er normaal gesproken voor een voor bereiding zes weken. Ik zou nu voor acht of negen weken gaan. Ook te vroeg wedstrijden spelen is gevaar lijk, je moet eerst die spierbelasting weer op gaan voeren." Fit en fris Maar het feit dat Visser zijn spelers tot begin augustus vakantie heeft gegeven, wil niet zeggen dat ze he lemaal van hem af zijn. Al moet het vooral uit de spelers zelf komen, vindt hij. ,,We hebben een schema meegegeven, met loopoefeningen maar ook met rompstabiliteit. Je hebt niet alleen jezelf ermee, maar heel het team. Die verantwoorde lijkheid moet je als speler nemen." Jezelf doelen stellen. ,,Je bent ook geen 24 om zes kilo aan te komen, toch?" Een maand stil gaan zitten is dan ook absoluut geen optie, benadrukt Deij. ,,Je zal die jongens echt moe ten stimuleren om iets te doen. Twee keer per week een halfuurtje lopen is eigenlijk al voldoende." Be halve fit, hoopt Visser ook dat zijn spelers fris aan de aftrap verschij nen. ,,Ondanks dat er weinig ge voetbald is, was dit toch een lang seizoen. De laatste weken kwamen er ook wat pijntjes, dan moet je het voetbal even loslaten. Even iets an ders aan je hoofd." Vooral het onderlinge verschil tussen spelers vormt volgens de trainers het grootste gevaar. ,,De mindere spelers zitten er veel snel ler doorheen. Het laat meteen zien: hier moeten we naartoe, hier ligt de lat", vertelt Corré. Het opdelen van de voorbereiding in twee stukken, kent volgens hem nog een voordeel. ,,Ze hebben er nu weer even aan mogen ruiken, daardoor krijg j e ook nog meer zin in het nieuwe sei zoen. De bereidheid om voor jezelf te gaan trainen, wordt daarmee ook groter." Enthousiasme Een goede voorbereiding is het halve werk, weet de fysio van dienst. Deij: ,,Als jongens in het be- gin niet mee kunnen, zullen ze dat de rest van het seizoen voelen." Be halve spierblessures, liggen ook knieblessures op de loer. ,,Je moet oppassen dat je niet het lichaam gaat afbreken in plaats van opbou wen. Spieren en pezen zijn zo adap tief, die moeten straks ineens weer die duels opvangen. Daar moet je echt heel voorzichtig mee zijn." Hij vreest echter dat het enthousiasme het wel eens kan winnen van het verstand. ,,Iedereen denkt straks natuurlijk: Yes, we mogen weer! Daar ligt het gevaar, ook omdat het voor veel mensen onbekend terrein is." Bij Hoek maken ze sinds dit sei zoen gebruik van hartslagmeters en de nodige apparatuur om alles goed te kunnen monitoren, Deij snapt dat niet elke club over die mogelijk heden beschikt. ,,Je kunt spelers al tijd vragen om een cijfer te geven. Hoe zwaar vonden ze een training? Dat geeft een indicatie van de fit heid." Ook Visser beseft dat er iets an ders van hem wordt gevraagd de komende tijd. ,,De focus ligt meer op het individu. Het onderlinge verschil in belastbaarheid zal groter zijn. Daar pas je de training op aan, meer rustmomenten bijvoor beeld." Hij zal niet alleen zijn spe lers, maar ook zichzelf zo nu en dan moeten remmen. ,,Het enthousi asme dat we weer mogen is natuur lijk enorm. Stel je ze al op als ze niet helemaal fit zijn?" En ondanks dat hij al die maan den gewoon op het veld heeft ge staan en ze eigenlijk pas net gestopt zijn, staat Visser nu alweer te trap pelen om écht te beginnen. ,,Dit was niks, die halve seizoenen. Als trainer wil je altijd ergens naartoe werken.'' GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37