9 zaterdag 3 juli 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Wendy Wagenmakers, foto Lex de Meester Running Bear (73) Indiaan in Souburg Locatie: Kanaalstraat, Souburg Tijdstip: donderdag 24 juni, 14.29 uur Ik ben geboren op Surabaya, maar ik be hoor tot de Crow-indianen. Mijn groot vader was Grey Wolf, die was sjamaan. Mijn vader was Grey Eagle, maar die wilde geen sjamaan worden. Alleen opperhoofd. Maar ik ben wel weer sjamaan. Ik kan he len met mijn ogen, botten weer op hun plek zetten enzo. Ik kan zelfs in hersenen gaan. Daar sta ik wel eens mee op beurzen. Ik zat op een spirituele vereniging en daar vertelde een helderziende dat er ie mand naar me toe zou komen die Maria heet. Daarna was ik op een beurs in Sas van Gent en wie stapt daar binnen? Maria. Zij is mijn zuster. Ik heb nog een zuster, hier op Souburg, maar die hebben we ver kocht aan een andere stam. Om de vrede te bewaren, snap je. Mijn gaven zie ik als een verrijking. Iets wat je doorgeeft. Ik zie het ook bij mijn kleinkinderen. De oudste, dat is echt een engel. Toen ik de geboortefoto aan een hel derziende liet zien, zag die de vleugels er nog op zitten. Toen ik vrijheid zocht, ben ik zelf ook gaan vliegen. Gewoon, door uit je lichaam te treden. Vlieg ik zo de Schelde over. Ik heb wel eens regressie laten doen, tot zevenhonderd jaar terug. Toen had ik dus een kasteel in Portugal. Ik was heel rijk. Veel mensen die voor me werkten, een heel leger dat voor me vocht. Ik reed op een zwart paard. Alleen alle vrouwen die ik trouwde, stierven. Die ben ik later nog al lemaal tegengekomen. Jaren geleden geloofde niemand me. Dat kwam door de kerken. Nu nemen mensen meer van me aan. Ik verzin het ook niet. Tijd terug was ik op een rommelmarkt en ik stootte per ongeluk een boek op de grond. Drie keer raden wat de titel was... Portugal. Nou, dat bedoel ik dus." GO VAN DE STRAAT TURKSE SLAGEI SUAiMlU' Vroeaer aeloofde niemand me

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33