'Minimaal twee jaar in de file is absurd' 8 ZEELAND Kinderverjaardagen uitgesteld wegens corona Bente en Milou (10) De zusjes Bente en Milou werden 10 jaar op 13 januari. Een kinder feestje zat er toen niet in voor de tweeling uit Terneuzen. Milou: ,,Het was gek, we hebben met onze klas via de computer onze verjaar dag gevierd." Bente: ,,We zijn ver der gewoon thuis gebleven en we kregen taartjes. Er was nog wel wat visite, maar geen kinderfeestje." Bente: ,,Pas toen de school weer openging konden we trakteren. We hadden bekertjes snoep en chips. Er waren toen veel kinderen die trak teerden." De meiden vinden het leuk 'op nieuw' jarig te zijn. Vandaag is het feest en halen ze hun kinderfeestje in bij Camping De Vogel in Hengst dijk. Milou: ,,Negen kinderen heb ben we uitgenodigd en we gaan zwemmen, midgetgolfen en in de speeltuin spelen." Het is een leuke tijd, vinden de zussen. Bente: ,,Er zijn de komende tijd nog heel veel feestjes." Sepp (8) Sepp werd 8 jaar op 1 januari. Ook zijn feestje werd uitgesteld. Oma's en opa's kwamen om en om langs, zijn kinderfeestje vierde de jonge Terneuzenaar toen niet. ,,Normaal steken we vuurwerk af als ik jarig ben, mijn vader bewaart altijd wat van oudjaar. Voor en na het eten gaan we schieten en iedereen komt langs." Dit jaar was het rustig. Hij kreeg al wel cadeaus, zoals een Nerf speelpistool en Lego. Vrijdag 9 juli viert Sepp zijn uit gestelde kinderfeestje. Hij had een bijzondere 'verlanglijst' gemaakt. ,,Bij Intertoys mocht ik een box vol stoppen met speelgoed dat ik graag wil hebben." Hij is even vergeten wat er precies in de box zat. Hij heeft vooral zin in een feestje. ,,Ik heb zeven vriendjes uitgenodigd. Ik wilde het liefst bui ten zwemmen, want dat kan anders nooit op mijn verjaardag." Sepp verheugt zich op zijn zwemfeestje in Openluchtbad Zaamslag. Ramses (9) en Thijsje (7) Ramses uit Vlissingen roept: ,,Ik ben al bijna 10, dat is al over een half jaar!" Het kinderfeestje voor zijn negende verjaardag viert hij van daag pas. Zijn echte verjaardag, af gelopen januari, was een rondrij- verjaardag. ,,We reden met de auto langs familie. Ik mocht cadeautjes ophalen en ik kreeg taart." Ramses had zijn kinderfeest 'heel erg ge mist'. Maar vandaag is het zover. ,,Ik ga met vriendjes naar het Klimbos in Burgh Haamstede, ik heb geen hoogtevrees." Ramses' zus Thijsje was jarig op 9 april, ze viert haar feestje 'over 14 nachtjes'. ,,Mijn vorige verjaardag en dit jaar reden wij ook langs fami lie. ,,Een oom en tante hadden bal- lonnenslingers opgehangen. En opa en oma hadden een bellenblaasma- chine." Haar kinderfeestje is op 17 juli. ,,Als het goed weer is gaan we zwemmen bij de Stelleplas. Ze heb ben een buitenzwembad met een glijbaan en we gaan friet lunchen!" Door het instellen van een maxi mumsnelheid van 50 kilometer per uur en het afsluiten van een rijbaan in elke rijrichting wordt de brug binnenkort een flessenhals in de voor veel Zeeuwen snelste route naar Rotterdam. De vertraging kan oplopen tot een half uur, verwacht Rijkswaterstaat. Het zal ook druk ker worden op alternatieve routes (via de dammen of de Moerdijk- brug). Een rijbaan dicht Minister Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur en Waterstaat) grijpt in omdat de Haringvlietbrug in slechte staat verkeert. Het rijdek bestaat uit 210 aluminium platen die met 70 klemmen aan de klep van de brug zijn bevestigd. De klemmen trillen los door het ver keer dat over de brug rijdt. Als (vracht)auto's rustiger over de brug rijden is het risico dat delen van de brug loslaten kleiner. Door één van de twee rijbanen in elke richting af te sluiten, wordt het verkeer ge dwongen zich aan de maximum snelheid van 50 kilometer te hou den. Vervangen van het rijdek kan We houden de vinger aan de pols, want deze maatregelen geven ook flinke hinder voor weggebruikers van en naar Zeeland pas eind 2023. Daarna worden de wegen naar de brug onder handen genomen. De provincie Zeeland werd deze week verrast door het bericht van de minister, laat dagelijks provin ciebestuurder Harry van der Maas weten. ,,We houden de vinger aan de pols, want deze maatregelen ge ven ook flinke hinder voor wegge bruikers van en naar Zeeland. Hin der bij werkzaamheden is niet al tijd te vermijden, maar je moet als wegbeheerder wel streven naar zo min mogelijk overlast. Wij vinden dat voldoende maatregelen geno men moeten worden om doorstro ming te garanderen. Daarover zul len we in gesprek moeten gaan met Rijkswaterstaat." De Zuid-Hollandse gemeenten Goeree-Overflakkee en de Hoek- sche Waard hebben de langdurige verkeersbeperkingen zelfs 'onaan vaardbaar' genoemd. ,,De bereik baarheid van de eilanden wordt hierdoor te sterk aangetast en de economische schade zal enorm zijn." Cruciale verbindingen Transportondernemers vrezen door omrijden en files een strop van 53 miljoen euro. ,,Het is absurd dat dit zo lang moet duren en dat transporteurs minimaal twee jaar lang consequent in de file moeten staan", zegt voorzitter Elisabeth Post op de website van Transport en Logistiek Nederland. De A29 en A16 zijn volgens haar cruciale ver bindingen. zaterdag 3 juli 2021 Voor één keer een zomerfeestje Milou (links) en Bente zijn al bijna een halfjaar tien en vieren nu alsnog hun feestje. foto camile schelstraete Thijsje en Ramses hadden een 'rondrij-verjaardag' en vieren van daag en over twee weken weken hun feestje. foto lex de meester Voor een kind is zijn verjaardag natuurlijk een hoogtepunt in het jaar. Als je dan ook nog een feest mag geven, is het hele maal super. Maar door corona gingen veel kinderpartijtjes niet door. Nu regent het feestjes! Je verjaardag voor één keer in de zomer te vieren: Bente, Milou, Sepp, Ramses en Thijsje zien er naar uit. Arie Westeneng Terneuzen/Vlissingen Sepp profiteert van het sei zoen en gaat met zijn feestje buiten zwemmen. foto bianca BOEKHOUT De provincie Zeeland wil dat Rijkswaterstaat garandeert dat het verkeer richting Rotterdam kan blijven doorstromen on danks de problemen met de Ha ringvlietbrug. Tot eind 2023 dreigt de autorit vanuit grote delen van Zeeland naar de Randstad veel langer te duren door beperkende maatregelen op de brug in de A29 bij Willem stad. Theo Giele Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 32