Veere wil dat parkeerapp duidelijk kosten toont 7 'Van mezelf ben ik niet 'Het bevordert ook de 'Deze gezamenlijke actie zo'n grote hardloper' chemie tussen docenten' betekent veel voor ons' DOCENTEN CSW MARATHON TER NAGEDACHTENIS AAN OVERLEDEN COLLEGA'S/ Drie docenten van de CSW overleden in de afgelopen anderhalf jaar aan kanker. Op de hele school had dit grote impact, en zo ontstond het idee in oktober mee te doen aan de marathon van Amsterdam en geld in te zamelen voor KWF Kankerbestrijding. Meer dan dertig leerkrachten van CSW doen mee. Sommigen doen de halve marathon, anderen de run van 8 km. De PZC sprak drie deelnemers over hun motivatie. Volgens B en W zijn de meeste commerciële apps wel duidelijk en zien gebruikers dat ze bijvoorbeeld in de kern Zoutelande vijftig euro moeten betalen als ze daar parke ren, ook al is dat maar even. In april dit jaar voerde de gemeente Veere betaald parkeren in langs de kust, te beginnen in Domburg, Veere en Zoutelande. In die laatste kern kan alleen gratis geparkeerd worden met een bewonersvergunning. Wie die niet heeft en toch zijn auto in een van de straten zet, moet vijftig euro betalen. Ondernemers lieten onlangs weten dat ze horen dat de nodige automobilisten dat niet we ten en dat niet zien als ze gebruik maken van een parkeerapp. Borden verwijderd Het college wijst erop dat nog maar kort geleden met borden duidelijk werd aangegeven dat een dagkaart in Zoutelande vijftig euro kost. Die borden zijn echter weggehaald, be nadrukt het college, op verzoek van de dorpsraad en ondernemersver- eniging Zomid. Want bezoekers dachten na het zien van die borden, dat parkeren in Zoutelande overal vijftig euro kost. Het college blijft In april dit jaar voerde Veere langs de kust betaald parkeren in, in Domburg, Veere en Zoutelande voorstander van duidelijke com municatie over het hoge tarief van de dagkaart. Daarom wordt gedacht aan borden met de tekst: 'parkeer niet in het vergunninghoudersge- bied zonder vergunning, of accep- teer een heel dure dagkaart a €50'. B en W gaan hierover in overleg met dorpsraad en Zomid. Voortuinen bestraat SGP/CU merkte enkele weken ge leden ook op dat na de invoering van het betaald parkeren, meerdere voortuinen werden bestraat zodat daar auto's gratis kunnen staan. Het gaat vooral om tuinen van mensen die een of meerdere kamers verhu ren. Hun gasten kunnen dankzij die aanpassing gratis parkeren. Het col lege zegt dat iedereen met zijn voortuin mag doen wat men wil. Het stelt echter ook dat je niet overal met een auto over de stoep mag rijden om in de voortuin te parkeren. Dan heb je wel een inrit vergunning nodig. Op mooie stranddagen worden er veel meer auto's geparkeerd in de dorpen dicht bij de kust die geen betaald parkeren hebben, ziet de Het college wijst erop dat kort geleden met borden duidelijk werd aangegeven dat in Zoutelande een dagkaart 50 euro kost fractie van SGP/CU. Volgens het college lijkt dat tot nu toe mee te vallen omdat het vooral parkeerders zijn die een fiets bij zich hebben. zaterdag 3 juli 2021 Leerkrachten rennen tegen kanker Jos Overbeeke Middelburg Marloes de Visser, docente Frans op CSW Van de Perre en CSW Bestevaer: 'Een jaar geleden overleed Reginald Peene, mijn man en collega op CSW, aan de gevolgen van slokdarmkanker. Daarom opperde ik onlangs bij Leonard om mee te doen aan de Ren tegen kanker op de Amsterdam Mara thon. Van mezelf ben ik niet zo'n grote hardloper, toch heb ik mij opgegeven voor de halve marathon. Ik train samen met Angela, die veel meer ervaring heeft dan ik. We zitten nu in de derde week van ons oefenpro gramma en hebben nog tot oktober, dus dat moet gaan lukken. Met de sponsoractie van ons team gaat het crescendo. Ons streefbedrag van 10.000 euro hebben we nu al binnen, terwijl we de leerlingen nog niet eens hebben ingelicht. Op school hou den we twee keer per jaar een Goede-Doelendag, en die van 1 oktober willen we op alle locaties gaan wijden aan kankeron derzoek en ons loop initiatief. Het zou fan tastisch zijn als we dankzij onze leerlin gen op een nog hoger bedrag uit komen." A Marloes de Visser. Leonard Moolenbroek, afdelingsleider CSW Van der Perre: ,,Ik vind dit heel bijzonder: dat we dit zo snel voor elkaar hebben gekregen. Een paar mailtjes waren genoeg om veel collega's over de streep te trekken. Zelf heb ik niet alleen op school met kanker te maken, maar ook in de persoonlijke levenssfeer. Mijn vrouw heeft het elf jaar geleden gehad, zij is er goed overheen gekomen. Een neefje heeft er op dit moment mee te maken. Ik sport heel graag, ik heb tien hele marathons gelopen: een paar keer de Kustmarathon en ook die van Parijs, dus het lag helemaal op mijn pad om dit mee te organise ren. Natuurlijk doen we dit tegen kanker, maar het be vordert ook de chemie tussen de docenten. In oktober gaan we samen met een bus naar Amsterdam, en de deelnemers aan de ene wed strijd juichen die van de andere wedstrijd toe." A Leonard van Moolenbroek. Angela van Alphen, docente Nederlands op CSW Be- stevaer: ,,Onze school heeft drie locaties en het leuke is dat ik nu collega's ontmoet die ik nog nooit eerder heb gezien, of van wie ik niet wist dat ze hardlopen. Dit is echt een gezamenlijke actie van ons. Sommigen zijn speciaal voor dit evenement begonnen met lopen, dus je begrijpt dat dit voor ons veel betekent. Bedenk dat er niet alleen collega's zijn overleden, maar dat er ook zijn geweest die kanker hebben gekregen en ervan zijn hersteld. Zelf ben ik al langer bezig met rennen, sinds 2004. Maar aan het evenement in Amsterdam heb ik nooit meege daan. Wel aan wedstrijden in Zeeland, zoals de halve marathon van Renesse. Ei genlijk hebben de meeste van mijn col- T lega's het nu heel druk, zo aan het eind van het schooljaar. Maar het aar dige van hardlopen is dat het energie geeft, in plaats dat het ener gie kost." Angela van Alphen. Parkeerapps laten niet altijd zien wat betaald moet worden per uur of per dag. De gemeente Veere probeert daar verande ring in te brengen en gaat aan bieders van de apps vragen dat te veranderen. Dat blijkt uit een reactie van het dagelijks bestuur van de gemeente op vragen van de fractie van SGP/CU. Emile Calon Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31