Emma Heesters en Lee Towers op feestje van 50-jarig Kapelle hdllQ 0?d v, 4 Eis: Celstraf voor bewaren van drugs Eén ding is zeker: over tweehonderd jaar lezen ze met tranen in hun ogen het ontroerende verhaal van Corrie. En wat Gijs heeft geschreven, komt ook hard aan. Al heb je kans dat ze wel even moeten opzoeken wat 'irritant' betekent. Maar hoe ze dan ook praten of leven, ze krijgen wel een idee wat doodnormale Zeeuwen meemaakten in de coronacrisis. |fCWn</ het Jf}'# Koffen k'omen |obt>il/ie n,Vr (foP( Jeei yntkfów.lK Voett&Hen. Strips De 30-jarige P. S. uit Sluiskil moet nog twee weken wachten om te horen wat zijn vonnis is, maar hoopgevend was de eis van de officier van justitie voor hem in ieder geval niet. Een celstraf van 28 maanden, waarvan 8 voorwaardelijk. Volgt de recht bank die eis, dan zou dat beteke nen dat hij zowel zijn woning als zijn baan gedag kan zeggen. De zaak tegen S. diende giste ren voor de rechtbank in Middel burg. S. kwam in beeld als on derdeel van een groter onder zoek naar grootscheepse drugs handel in Sluiskil in de periode van februari 2019 tot en met midden mei 2020. Hoofdver dachte in die zaak was de beste vriend van S., de 27-jarige R. de C. Die werd al eerder voor zijn handel en wandel veroordeeld tot zes jaar cel. Tegen dit vonnis is hij in beroep gegaan. Na het nodige onderzoek volgde er op 20 mei vorig jaar een inval in de woning van S. en daar, in een verborgen ruimte onder het bad, vond de politie cocaïne, amfetamine, LSD en nog veel meer 'snoepgoed'. In totaal zo'n tien kilo aan harddrugs, plus wa pens en hennep. S. 'bewaarde' de spullen vor De C., verklaarde hij. Emma Heesters komt definitief optreden op het grote feest ter ere van het 50-jarig bestaan van de gemeente Kapelle. Ook Lee Towers is gestrikt om naar We- meldinge te komen. ,,Verder hebben we artiesten uit bijna alle dorpen van de gemeente'', zegt wethouder Jon Herselman. Het muzikale feest zou eigen lijk vorig jaar al worden gehou den, de huidige gemeente Ka- pelle ontstond immers in 1970. Maar corona gooide roet in het eten. Het plan was toen om het evenement te houden op 10 juli van dit jaar, maar ook dat bleek niet haalbaar. In Kapelle hopen ze nu dat driemaal scheepsrecht is. Het feest staat nu gepland voor 11 september. De jachthaven van Wemeldinge vormt het decor. ,,Samen met de Oosterschelde en de molens gaat dat een schitte rend plaatje opleveren'', zegt Herselman, de initiator van het evenement. Het evenement is gratis toe gankelijk. Er wordt wel gewerkt met toegangskaarten. Wij zitten er nog middenin. Zij kij ken in 2221 terug en denken vast: maar goed dat ze toen nog niet wisten wat er boven hun hoofd hing. Wie zal het zeg gen. Corrie en Gijs zullen er geen van tweeën over hebben nage dacht. Misschien maar goed ook. Wel fijn dat ze hun ervaringen hebben opgeschreven en naar het Zeeuws Archief hebben gestuurd. Want die verzamelt ervaringen van gewone Zeeuwen in corona- tijd. Zoals die van Corrie uit Middel- burg. Haar man overleed vorig jaar op 30 maart aan de gevolgen van corona. Ze schrijft er heel open hartig en uitvoerig over. 'Op zon dag 22 maart krijgt Klaas koorts en de volgende dag wordt een long ontsteking geconstateerd. De huisarts doet een test en dan op 26 maart verandert alles. Tot ie ders verbazing blijkt Klaas besmet te zijn met het coronavirus.' Hartverscheurend Hartverscheurend schrijft Corrie over de dagen die volgen. Over hoe ze in quarantaine moet, en van afstand moet toezien dat ze haar man aan het verliezen is. 'Het lijkt wel alsof ik in een sciencefic tionfilm speel. Twee keer per dag komt er op mijn kamer een perso neelslid, een soort marsmannetje, om mij te verzorgen, maar door de beschermende kleding zie ik niet wie het is.' Je moet bijna van beton zijn om zonder tranen in je ogen te lezen hoe ze vanaf haar balkon naar de voorbijrijdende rouwauto kijkt. Hoe ze niet bij de uitvaart van haar echtgenoot kan zijn. 'En zo verdwijnt Klaas, mijn man, na ruim 55 jaar samenzijn, uit mijn leven.' Wat een schril contrast met de ervaringen van de 8-jarige Gijs. Hij schrijft zijn opa en oma en zegt dat hij het jammer vindt dat hij niet langs kon komen. 'Ik vind het coronavirus irritant', schrijft hij hen. 'Ik mis heel veel mensen. Ik mis school... Maar gelukkig heb ik Tim nog. Met hem kan ik elke dag voetballen.' Gedichten Zomaar twee willekeurige inzen dingen die ieder op hun eigen ma nier een beeld geven van de tijd waarin wij nu leven. Al zo'n tach tig Zeeuwen hebben hun ervarin gen opgestuurd naar het Zeeuws Archief. ,,Er is van alles binnenge komen", vertelt archivaris Kees de Ridder. ,,Van foto's en filmpjes tot aan gedichten en zelfs dag boeken." zaterdag 3 juli 2021 Ad Roos Middelburg Uitspraak over twee weken. Rob Paardekam Wemeldinge Vanaf het balkon moest Corrie afscheid nemen Jeffrey Kutterink Middelburg Kaart van Gijs aan zijn opa en oma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 28