Nieuwkomer maakt eigenzinnige musical bolderman nl Boek uw vakantie met ons Garantiepakket!* bolderman.nl 21 velend als je een nummer wilt opne men en Jeroen van Inkel er doorheen zit te kletsen. Dat heb ik hem nog eens gezegd, toen we collega's wer den: je praatte dwars door Major Tom heen, je hebt mijn bandje verpest!'' Schollaardt werd twee keer uitge loot voor de opleiding journalistiek en ging naar de pabo. ,,Een keuze zonder ruggengraat, ik had niet per se de ambitie om juf te worden. Maar ik kwam uit een omgeving waar je ging studeren. Punt.'' Ze liep stage op Curasao, waar ze als bijbaan radiocommercials opnam. ,,Ik ben goed in accenten imiteren, van heel bekakt tot vet Amsterdams. Dat werd opgemerkt.'' Voor een winkel in wit goed schreef ze een sketch over een rijk stel dat ruzie kreeg of hun hondje wel of niet in de magnetron paste. ,,Die ontplofte natuurlijk, waarop we de krachtige magnetrons van de winkel aanprezen. De oprichter van Dolfijn FM hoorde dat en vroeg of ik bij de radio wilde werken. Toen kwam een oude droom naar boven.'' Loeihard werken Bij terugkomst in Nederland, vijfjaar later, ging ze aan de slag bij 3FM. „Eigenlijk ben ik het vleesgeworden NPO-model'', grapt ze. „Begonnen bij 3FM, daarna naar Radio 2 en straks, als ik oud en bejaard ben, ga ik naar Radio 5.'' Bij NPO Radio 2 is ze de enige vrouw in de middag. Ook zo'n onderwerp waar ze altijd mee wordt geconfronteerd. ,,Als je twintig jaar dag in dag uit loeihard werkt, kan ik daar wel geïrriteerd door raken, ja. Ik denk dat mensen nu eindelijk doorhebben dat ik hier niet zit omdat ik vrouw ben, of erger nog: een excuuspositie heb.'' Dat neemt niet weg dat ze de komst van meer vrouwelijke collega's toejuicht. ,,Als ik meiden op de een of andere ma nier kan inspireren om radio te ma ken, zou dat heel tof zijn.'' Tijdens de pandemie werkte ze ge woon in de studio, achter haar eigen microfoonkap en een spatscherm. Ze koos vaak voor opzwepende muziek, die we wel konden gebruiken in het afgelopen jaar. En af en toe - 'je moet er niet te veel achter elkaar geven' - kreeg de luisteraar een nerdfeitje. Zoals over de zweepslag in Sugar Me van Lynsey de Paul. Dat is dus ook geen echte tik. ,,In die tijd was er nog geen doosje met geluidseffecten, dus legden ze in de studio een vel papier op een stoel, waarop ze met een stok sloegen. Dat vind ik dus leuk.'' Stenders aan dat hij zou vertrekken bij NPO Radio 2. Schollaardt zou zijn plek innemen. Hij bleef, wat leidde tot conflicten en rechtszaken tussen de NPO, BNNVara en AvroTros (de omroep van Schollaardt). Nu Sten ders alsnog naar Veronica is, heeft Schollaardt alsnog haar dagelijkse middagprogramma. Vier jaar lang hield ze haar mond. ,,Het waren con flicten over zendtijd en regelgeving tussen verschillende omroepen en de NPO. Daar had ik niets mee te ma ken, maar bij elk krantenartikel ston den mijn naam en foto. Ik dacht: ik sta daarboven.'' Snelle mening Het frustreert haar nog altijd. ,,Ik kwam er al snel achter dat mensen heel snel een mening vormen. Zo werd gezegd - en daar werd ik wel heel naar van - dat ik niet goed genoeg zou zijn voor een middag programma. Onzin natuurlijk, maar dSt is wat mensen gaan geloven.'' Fel: ,,Natuurlijk is dat kwetsend, maar ik wil praten over een nieuw pro gramma en lekker radio maken, zoals ik al twintig jaar doe. En geen oude koeien uit de sloot trekken. Die heb ik er niet ingeduwd, hè jongens.'' Als ik meiden op de een of andere manier kan inspireren om radio te maken, zou dat heel tof zijn Schollaardt praat liever over haar vak. Radio maken is haar grootste passie. Als klein meisje kreeg ze van Sinter klaas een cassetterecorder, mét mi crofoon. ,,Ik leerde al snel dat je als diskjockey niet door platen heen moet praten. Het is ongelooflijk ver- HUGO DE GROOT Een musical over het leven van Hugo de Groot zónder de befaamde boekenkistscène. Dan durf je, als producent. Zeker, er wordt op gehint door de acteurs in Hugo de Groot - de musical: de boekenkist waarmee de rechtsgeleerde in 1621 -op de kop af vier eeuwen ge leden - vanuit Slot Loeve- stein naar Gorinchem vluchtte. In die stad, in schouwburg De Nieuwe Doelen, wordt zijn levens verhaal nagespeeld. De beroemde passage uit het leven van De Groot (1583-1645) is vierhonderd jaar later zo ongeveer nog de enige herinnering aan de bijzondere man die nog breed leeft in Neder land. Goedemorgen Thea terproducties, een rela tieve nieuwkomer aan het musicalfront, toont zich bij zijn eerste grote pro ductie eigenzinnig door zijn vriendschappen met Johan van Oldenbarnevelt en prins Maurits te belich ten, en hoe die onder druk kwamen te staan. Maar ook zijn tijd in Parijs, zijn vlucht naar Zweden en zijn dood in Rostock. Het duurt even voordat het personage van Hugo de Groot (gespeeld door Lars Mak) aan gelaagdheid wint. Sterk is de vertel vorm door De Groots dienstmeid Elsje van Houweningen (de uit blinkende Linda Verstra ten). Ook Zoï Duister, die De Groots echtgenote Ma ria speelt, komt zeer over tuigend en inlevend over. Dialoog Het hoogtepunt van de musical speelt zich wel af op Slot Loevestein, in een dialoog tussen De Groot en Elsje. ,,Ik ben vergif voor alle mensen om me heen'', bijt De Groot zijn meid toe. En, als verkla ring voor zijn niet te tem men schrijflust: ,,Mijn woorden kunnen dit kas teel nog wel uit.'' Het team van Goede morgen Theaterproduc ties volgt in de muziek he laas wel de musicalwet- ten. Veel liedjes, hard, bombastisch, ook als de sfeer in het verhaal om iets ingetogeners vraagt. Afgezien daarvan is het een meer dan fijne ken nismaking met een artis tieke aanwinst. ffffcfff.fff Celd-terug-garantie V Repatriëringsgarantie V Zekerheid via SCR 5/8 dagen Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein, Passau 8 dagen Krakow en omgeving 8 dagen Kirchberg in Tirol 10 dagen Eilanden en kust van Dalmatië Bij Bolderman j aanbetalen niet verplicht! sgr 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore zaterdag 3 juli 2021 Ze moest er even op wachten maar nu heeft Annemieke Schollaardt haar middagprogramma. fotomaruriwksels MUSICAL - Jeroen Schmale Hugo de Groot - de musi cal is tot en met 18 juli te zien in De Nieuwe Doelen in Gorinchem. Hugo de Groot heeft vierhonderd jaar na zijn ontsnapping een eigen musical. foto bart van rongen Vertrekdata: 19,24 juli/2,16,21, 30aug/13,18sept/2 oktetc. Vertrekdata: 19 juli /2,16, 23,30 aug/13,27 sept etc. Vertrekdata: 17,24,31 juli 77,14, 21,28 aug/4,11,18 sept! 9 okt etc. Vertrekdata: 16,30 aug 13,27 sept/11 oktetc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. Vertrekdata: 26 juli !2, 9,16,23,30 aug/6,13,20,27sept/4,11 oktetc Vertrekdata: 2,23 aug 6,20 sept/ll. 23 okt. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exci Calamiteitenfonds, reserveringskosten b SGR-bijdage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21