Financiële hulp voor zwembad Reynaertland is discussiepunt Zomertruck bij open dagen Ketchupfabriek 6 Marina Beach valt tijdens grootscheepse controle door de mand Guido van der Heijden Hoek Belastingdienst, Veiligheidsregio Zeeland, politie, Inspectie Sociale Zaken en Werkgelegenheid en ge meente Terneuzen voerden geza menlijk de controle uit. Behalve be woning door arbeidsmigranten, constateerden de diensten onrecht matige huisvesting, overtreding van de brandveiligheidsvoorschrif ten en werden er aanwijzingen ge vonden dat de Wet minimumloon werd overtreden. Daarnaast heb ben verscheidene diensten situaties aangetroffen die nog nader onder zocht moeten worden. Volgens Susan Janssen, woord voerder van de gemeente Terneu- zen zou het vele tientallen gevallen van onrechtmatige huisvesting be- In totaal betrof het tegen de honderd overtredingen, waaronder aanwezigheid van enkele tientallen arbeidsmigranten treffen. „Onrechtmatige huisves ting en het huisvesten van arbeids migranten overlapt elkaar voor een deel. In totaal betrof het tegen de honderd overtredingen, waaronder aanwezigheid van enkele tientallen arbeidsmigranten. De overtreding van de brandveiligheidsvoorschrif ten was niet spoedeisend. Het be trof daar meer het niet goed onder- houden van gebouwen en installa ties." Marina Beach heeft een geschie denis met de gemeente Terneuzen. Naar aanleiding van klachten van andere bewoners van het park over de honderden arbeidsmigranten greep de gemeente in 2018 in. De arbeidsmigranten moesten weg, een juridische strijd volgde. Keer op keer kreeg Terneuzen gelijk van de rechters, maar niettemin bleef Oos- tappen van mening dat het huisves ten van arbeidsmigranten op een vakantiepark wel degelijk is toege staan. De Oostappen Groep heeft een vergelijkbaar meningsverschil met de gemeenten Asten, Valkens- waard en Peel en Maas, die stellen dat het huisvesten van arbeidsmi granten op vakantieparken niet ge oorloofd is. Onder dreiging van een boete van twee ton - een ton voor Marina Beach en een ton voor het aan Oos tappen gelieerde Habitoflex, dat woonruimte aan arbeidsmigranten verhuurt - bond Marina Beach tij delijk in. Tijdens een verrassings controle in oktober 2018 werden er geen arbeidsmigranten meer ge vonden. Echter, donderdag bleek dat er opnieuw buitenlandse werk nemers op het park wonen. Wanneer bedrijven zich niet aan de regels houden, tolereren we dit niet en handhaven we Burgemeester Erik van Merrien- boer zegt met de controle een dui delijk signaal af te willen geven aan bedrijven, recreatieparken en be drijventerreinen die de voorschrif ten aan hun laars lappen. ,,Wan- neer bedrijven zich niet aan de re gels houden, tolereren we dit niet en handhaven we. Dat geldt ook voor Marina Beach. Gisteren heeft hier daarom integrale controle plaatsgevonden, waar diverse orga nisaties aan deelnamen. Daarbij zijn diverse overtredingen gecon stateerd. Op basis hiervan worden de bijbehorende, passende sancties opgelegd." Zwembad Reynaertland kan een coronabijdrage van 117.000 euro te gemoet zien, als het aan burge meester en wethouders van Hulst ligt. De bijdrage moet de helft van het verlies dekken dat Reynaert- land vorig jaar leed vanwege de co ronamaatregelen. Al eerder liet po litiek Hulst zich er ongerust over uit: zet zo'n bijdrage de deur niet open voor andere ondernemers en wat als het Rijk niet tegemoet komt? Tegemoetkoming Reynaertland, dat in 1999 door de gemeente Hulst is geprivatiseerd, krijgt al jaarlijks 300.000 euro ge meentesubsidie. De kans is groot dat de rijksoverheid de bijdrage van 117.000 compenseert, maar zeker is dat nog niet. Er is landelijk 100 mil joen beschikbaar en er zijn voor 84 miljoen euro aanvragen binnen ge komen. Wethouder Adri Totté be nadrukt dat het niet om extra sub sidie gaat. ,,Het is een tegemoetko ming in de kosten, die ontstaan zijn vanwege corona." Het bedrag van de rijksoverheid is expliciet be doeld voor ijsbanen en zwemba den. ,,We wisten dat er daar een landelijke regeling voor kwam." Als dat bedrag onverhoopt niet komt, wat Totté niet verwacht, kan het bedrag uit een coronapotje worden betaald. Van de suggestie om het zwem bad zelf te exploiteren, wordt Totté niet enthousiast. ,,Voor het geld wat we er nu instoppen, kunnen we het niet zelf exploiteren." Als extra eis voor de steun wil Hulst dat het zwembad maatregelen treft om te verduurzamen. Op 15 juli moet de gemeenteraad er een besluit over nemen. De foodtruck van de Ketchupfa- briek wordt voor de gelegenheid omgedoopt tot Zomertruck en komt op het terras van de Ket- chupfabriek in de Kortestraat in Graauw te staan. Tijdens de ope ningsdagen zijn er streetfood en drankjes te halen. Ook houdt de fabriek dan open dag. Bezoekers worden rondgeleid en zien hoe en waar de ketchup en tomatensaus worden gemaakt door ketchup- maker Patrick Keizer. De fabriek is ook meteen het startpunt van een wandeling van zes kilometer door de polders bij Graauw. Die voert langs fruit boomgaarden en over onverharde paden. Fietsers kunnen er ook een route ophalen, die samengesteld is door GoodFoodClub. De route van 28 kilometer lang gaat door het land van Hulst, langs produ centen van streekproducten en eindigt weer in Graauw. De Zo- mertruck is van 12.00 tot 18.00 uur geopend op zaterdagen 10 en 24 juli, 7 en 21 augustus en 4 en 18 september. zaterdag 3 juli 2021 Weer arbeidsmigranten in Hoek Nog steeds wonen er arbeidsmi granten op Marina Beach. Tijdens een grootscheepse controle don derdag op het vaKantieparK in de BraaKman werden er opnieuw overtredingen geconstateerd. Burgemeester Van Merrienboer verKlaart dat er passende sanc ties worden opgelegd. - Susan Janssen, gemeente Terneuzen - Erik van Merrienboer, burgemeester Terneuzen De coronabijdrage voor zwem bad Reynaertland in Hulst is nog geen zeKerheidje. Als de rijKs overheid het bedrag niet com penseert, betaalt Hulst het zelf, en daar is nog discussie over. Sophie Stockman Hulst De Ketchupfabriek is heel wat van plan deze zomer. Op 6 za terdagen staat de Zomertruck in Graauw en worden de deu ren van de fabriek opengezet. Sophie Stockman Graauw Arbeidsmigranten op vakantiepark Marina Beach. archieffoto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133