Uitrukken zonder te krabben: brandweer krijgt overkapping Raad: zorg goed voor jaarplaatshouders 6 Gemeente zet regels voor Nicolaaskerk in Kortgene op papier De Nicolaaskerk is al een tijd gele den verkocht. Stichting De Nieuwe Poort Zeeland is de eigenaar en die is bezig om van de monumentale kerk een huis voor ontmoeting en inspiratie te maken. Een plek waar op zondag een kerkdienst is en waar doordeweeks bijvoorbeeld re traites worden gehouden. Momen teel worden de kerk en de naastge legen kosterij verbouwd en daar is ook vergunning voor. ,,Dit is inderdaad niet gebruikelijk", verduidelijkt wethouder Adrie van der Maas. ,,Normaal reageer je op plannen. Maar stichting De Nieuwe Poort Zeeland kwam iedere keer met aanpassingen zonder dat er een aanvraag kwam. Daarom hebben wij maar eens op papier gezet wat wij willen." Bovendien kwamen er volgens de gemeente veel vragen vanuit het dorp over de activiteiten rond de kerk. Ruben van Zwieten van de stichting De Nieuwe Poort Zeeland zegt dat de gemeente in 2020 al een plan heeft gezien. ,,We hebben al tijd op verzoek en idee van de ge meente meegedacht in termen van een totaalplan." Nee dat niet. De stichting wil meer mogelijkheden op het gebied van slapen, eten en drinken, meer acti viteiten en meer inkomsten. Dat is nodig om de kerk in stand te hou den. En dat wil de gemeente ook. Daarom kijkt de gemeente in prin cipe positief naar de meeste plan- De nieuwe eigenaar is bezig van de kerk een huis voor ontmoeting en inspiratie te maken nen, zoals meer activiteiten en ho reca. Ook slapen in de kerk, in ap partementen op zolder, is be spreekbaar, maar alleen als het aan toonbaar noodzakelijk is voor de in standhouding van het gebouw. En de oude SRV wagen in de tuin van de kerk kan ook voor maximaal één jaar dienstdoen als keuken. De pan den Hoofdstraat 5 en 7 zijn inmid dels aangekocht om te verbouwen tot appartementen om te overnach ten. Ook dat is bespreekbaar voor Noord-Beveland, maar hiervoor is nog geen vergunning aangevraagd. De stichting mag geen arbeidsmi granten huisvesten. Er mogen ook geen tiny houses of andere over- nachtingsplekken komen in de tui nen van de Hoofdstraat 5 en 7. En ook niet in de tuinen van huisnum mers 1 en 3, die de stichting mag ge bruiken voor uitbreiding van de kerktuin. De stichting gaat op 6 juli om 19.30 uur de dorpsbewoners bij praten over de plannen. Aan de Troelstralaan, op het terrein van gemeentewerken, zit tijdelijk de tweede Goese brandweerpost. Er staan twee voertuigen, maar slechts één kan er binnen staan. Het reddingsvoertuig stond afgelopen winter buiten en dat heeft tot wat schade aan het voertuig geleid. ,,En als het vriest, moet de wagen eerst ontdooien'', zegt een woordvoerder van de gemeente. ,,Voor de bedrijfs- continuïteit is het beter om de brandweerauto in de winter onder een overkapping te zetten.'' Tweede leven Als het aan burgemeester en wet houders ligt, komt die overkapping er. De gemeenteraad neemt er bin nenkort een besluit over. Het is de bedoeling bij de bouw materialen te gebruiken die gemakkelijk een tweede leven kunnen krijgen op het moment dat de overkapping niet meer nodig is. Het is namelijk de bedoeling dat er binnen afzienbare tijd een per manente tweede brandweerpost komt in Goes, met name bedoeld om de westkant van de stad te bedienen. Daarvoor is een kavel naast de Gamma in beeld, na bij het Tiendenplein. Dat is nu nog een boomgaard. De gemeente on derhandelt momenteel met de ei genaar van het stuk grond. Hoewel het uitbrengen van een bod nog niet tot resultaat heeft geleid, ver wacht de gemeente dat overeen stemming wordt bereikt. Met het oog daarop vragen B en W de ge meenteraad nu al 290.000 euro be schikbaar te stellen om de bouw van de nieuwe brandweerpost voor te bereiden. Roompot wil het Beach Resort in Kamperland uitbreiden en op knappen. Het park gaat van 87 naar 105 hectare. ,,Dat is 25 voet balvelden meer", zegt Jacqueline Dijkinga van D66. Zij is tegen de uitbreiding, net als de PvdA en Ben. Noord-Bevelands Belang wil de uitbreiding niet tegenhouden. ,,Maar wij willen de waterhuizen wel uit het plan halen", zegt Yvonne Maas. De meeste zorgen van de raadsleden gaan echter over de jaarplaatshouders. Die gaan verhuizen, maar de raadsle den willen dat ze niet voor extra kosten komen te staan. Niet definitief Het plan dat er nu ligt is nog niet definitief. De eerste stap is het sluiten van een overeenkomst tussen de gemeente en Roompot. ,,En wij gaan ervan uit dat er dan een overeenkomst op hoofdlijnen ligt met de jaarplaatshouders", zegt wethouder Adrie van der Maas. Daarna volgt het vergun ningentraject. zaterdag 3 juli 2021 BE Wel horeca, niet slapen in de tuin Wat kan wel en wat kan niet in en om de Nicolaaskerk in Kortgene? De gemeente Noord-Beveland heeft besloten daar maar eens helderheid over te geven. „Alles ten behoeve van het behoud van het kerkgebouw en de kerk", zegt wethouder Adrie van der Maas. Melita Lanting Kortgene Waarom zet de gemeente dan nu de mogelijkheden voor ver dere plannen op papier? Lopen de plannen van de stich- ting en de wil van de gemeente ver uit elkaar? Wat wil de gemeente absoluut niet? Een brandweerauto die moet worden ontdooid vóór hij kan gaan rijden. Da's niet altijd han dig. Daarom moet er een over kapping komen bij de brand weerpost aan de Troelstralaan in Goes. Kosten: ruim dertigdui zend euro. Rob Paardekam Goes Zorg heel goed voor de vaste staanplaatshouders. Die drin gende boodschap geven de raadsleden van Noord-Beve land mee aan Roompot. Melita Lanting Kamperland De Nicolaaskerk in Kortgene wordt verbouwd. Op de voorgrond een oude SRV-wagen, die tijdelijk dienst moet doen als keuken. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 131