1 r 7 IK VIEL VOOR ZIJN STOKOUDE HONDJE' BY De Liefde O Anouk: 'Met een vriendin zat ik in de kroeg toen ik Jaco zag zitten. "Kijk, een leuke man," stootte ik haar aan, maar zij bleek hem al van Tinder te kennen. "Nee joh," zei ze. "Veel te oud. Voor je het weet loop je achter zijn rolstoel." Twee jaar geleden dumpte de liefde van mijn leven me keihard. We waren veertien jaar samen, zijn en mijn kinderen waren net de deur uit en we zouden een nieuwe fase van ons leven ingaan. Maar toen besloot hij reso luut dat hij geen relatie meer wilde. Ik was aan diggelen. Dat hij uit het niets ons verbond verbrak voelde als hoogverraad en de timing was rampzalig. Nu ik ouder werd en in de overgang kwam, bleef ik opeens alleen achter. Toen ik na drie maanden enigszins uit mijn verdoofde staat ontwaakte, besloot ik iets aan de pijn te doen. Ik wilde wél een relatie, dus ging ik op zoek, met die vriendin. In het café zag ik geen bejaarde man, maar een levendige, sympathieke persoonlijkheid die geanimeerd met een vriend zat te praten. En naast zich een lief, stokoud hondje dat hij in een buggy vervoerde. Dus toen hij in de weken daarna door mijn hoofd bleef spoken, achterhaalde ik zijn nummer. Ik appte dat ik een steeds mooier beeld van hem kreeg en in gedachten al met hem op een kleedje in de zon lag. En of we die fantasie niet eens moesten toetsen aan de werkelijkheid. Hij appte terug: Leuk, doen we. Morgenochtend? Anouk (56) werd na een ellendige scheiding weer gelukkig met Jaco (70). En toen stond opeens haar ex op de stoep. We hadden een paar platonische ontmoetingen, we kookten, aten en praatten, en ik viel voor zijn energie, zijn zorgzaamheid, zijn gevoel voor humor. Het initiatief om ook samen te slapen, kwam van mijn kant. "Wat als ik langs kom met mijn tandenborstel en pyjama," stelde ik voor. Vanaf toen was de kogel door de kerk. Wat eruit voortkwam, was een lichte, liefdevolle relatie. Heel anders dan de relatie met mijn ex - luchtiger, onafeankelijker, niet problematisch, zonder claimen. Hoewel Jaco en ik veel delen en plezier hebben, zitten we geen van beiden in de hunkermodus. Zand kastelen bouwen, zo omschrijven we onze relatie. We klampen ons niet vast aan het eindresultaat, maar gaan op in het bouwen. Er is nog wel een spannend moment geweest, toen mijn ex zich weer meldde. Hij wilde kijken of we de draad opnieuw konden oppakken. Ik was in tweestrijd, want ik hou nog steeds van die man. Ik ging het gesprek aan, maar merkte al snel: o ja, zo was hij óók. Het gesprek willen regisseren, mij niet laten uitpraten, geen sorry zeggen voor de schade die hij had toegebracht. Bovendien wilde ik Jaco niet laten vallen zoals mijn ex dat destijds met mij had gedaan. Ik had nooit gedacht dat ik nee tegen hem zou zeggen, maar ik deed het en fietste blij weer naar huis. Eindelijk was ik verlost van het slachtoffergevoel. Voor Jaco was het natuurlijk bedreigend, zo'n vriendin die opeens weer met haar ex aan tafel zat. Die bij hem zat te rouwen om haar vorige scheiding. Maar de manier waarop hij het oppakte, tekent hem. In plaats van te zeggen: "Ze is bij de concurrent geweest," zei hij: "Mijn vriendin heeft pijn en ze mag bij mij uithuilen." Dat vind ik ontzettend gaaf.' co I c/) ie LU De echte namen van Anouk en Jaco zijn bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120