Oorlogsmisdadiger Ahmad Al K. hoort lange celstraf eisen 'Hoogbegaafdheid geen handicap op school' 'Ik werd er emotioneel van en ik denk niet dat ik de enige was. Het begin is er weer. En dat is zo fijn!' EUWS 11 V- Al K. behoort tot een groep van in middels tien Syrische asielzoekers die jaren later voor de Nederlandse rechter moeten verschijnen van wege hun daden in de Syrische bur geroorlog. Al K. vluchtte in 2013 via Turkije naar Nederland en kreeg een tijdelijke verblijfsvergunning. Hij kwam in het Zeeuwse Kapelle terecht en kon zijn vrouw en kinde ren laten overkomen in het kader van gezinshereniging. In 2016 kwam hij in beeld in een Duits strafrechtelijk onderzoek. In 2019 pakte de Nederlandse po litie Al K. op. Sindsdien zit hij vast. Hij staat terecht voor de rechtbank Den Haag, die voor deze zaak zit ting houdt in de extra beveiligde rechtszaal in Rotterdam. boeide en versufte luitenant-kolo nel van het Syrische leger in een jeep naar de oever van de rivier de Eufraat wordt gereden, in de regio Deir es-Zor. Het laatste stuk moet hij lopen. Aan de rand van de rivier wordt hij vervolgens geëxecuteerd: meerdere mensen, onder wie Al K., schieten op hem. De officier valt daarna dood in het water. Hij moest zijn dood tegemoet lopen", aldus de officier van justitie. Wraak op een militair uit het leger van de Syrische president Bashar al-Assad is volgens het OM het mo tief geweest. Al K. zegt de man niet te hebben willen doden. Wel wilde hij de ge vangene als ruilmateriaal inzetten, omdat familieleden van Al K. vast zaten in een gevangenis van presi dent Assad. Uiteindelijk voelde Al K. zich gedwongen om mee te doen aan de executie, maar zou hij opzet telijk hebben misgeschoten. Uit on derzoek van de beelden door het NFI bleek dat Al K. inderdaad en kele keren misschoot, maar ook ze ker één keer raak. Mogelijk was het slachtoffer toen al wel overleden. Alle verdachten die tot nu toe voor de rechter hebben moeten ko men, streden aan de oppositie kant, dus tegen de Syrische presi dent Assad. Ze deden dat wel na mens groepen die als terroristisch zijn aangemerkt. De meeste doden in de Syrische burgeroorlog zijn echter gevallen door aanvallen van het regeringsle ger. Ook aan die zijde zijn talloze oorlogsmisdrijven gepleegd. In Duitsland werden al twee Syriërs veroordeeld die deel uitmaakten van het regime; zij waren betrok ken bij martelingen en executies in gevangenissen. Ook zij waren als vluchteling naar Europa gekomen. de lesauto. Ik heb sommige leerlin gen al meer dan 20 uur in de auto ge zien, maar nog nooit zonder mond kapje op. Ik werd me ervan bewust dat ik voor het eerst hun hele gezicht zag! Een hernieuwde kennismaking leek het. Leuk en fijn om deze veertien kinde ren twee hele dagen om me heen te hebben. Maar wel met pijn in mijn hart: mijn twee kleinkinderen had ik acht weken niet 'live' gezien en door de bezoekregelingen bleef dat nog een poos zo. - Juf en oma Joke. hebben een zeer intensief jaar achter de rug qua werken. Veel collega's ziek geweest, of in quarantaine, of in afwachting van een test. Veel familie van collega's ziek geweest of overle den. Veel cliënten ziek geweest, overleden en zelfs de dochter van een collega overleden. En wat wij heel erg gemist hebben was het bij elkaar komen. Even bij elkaar uithui len na een heftige gebeurtenis. Even sparren hoe dingen aan te pakken. En wat was dat een blije gebeurtenis toen we weer met een paar collega's bij elkaar zaten. Ik werd er emotio neel van en ik denk niet dat ik de enige was. We zijn nog niet op de zelfde manier bezig met overleggen of even samen koffie drinken op kantoor. Maar het begin is er weer. En dat is zo fijn! - Anoniem Toch moet minister Arie Slob (Onderwijs) wel degelijk aan de bak 'en de nodige maatregelen treffen om het recht op passend onderwijs voor hoogbegaafde kin deren vast te leggen', aldus het college. Eind vorig jaar klopten de ou ders van een minderjarig, hoogbe gaafd meisje aan bij het College voor de Rechten van de Mens. De ouders hadden het college ge vraagd om te beoordelen of een Noord-Hollandse school in strijd zou handelen met de Wet gelijke behandeling handicap/chronische ziekte, omdat hun hoogbegaafde dochter daar niet de juiste hulp zou hebben gekregen. Volgens de ouders werd de hoogbegaafdheid van het kind lang ontkend door de school. Ze zou daardoor geen pret tige tijd hebben gehad als leerling. Het college oordeelt nu dat hoogbegaafdheid geen handicap binnen het schoolsysteem is. Maar een kind mag van datzelfde col lege 'vanwege zijn of haar hoogbe gaafdheid' ook niet worden gehin derd of uitgesloten van deelname aan het onderwijs. QrüiGEg ^LöniaD solliciteren Wij zijn op zoek naar ee juridisch beleidsmedewerker zaterdag 3 juli 2021 schooldag' Het Openbaar Ministerie heeft 27 jaar cel geëist tegen de 49- jarige Syriër Ahmad Al K. voor zijn leidende rol bij de executie van een gevangengenomen Sy rische militair in juli 2012. Ook is volgens het OM bewezen dat hij een terroristische organisatie heeft geleid. Tim van Rodijnen Rotterdam Het doorslaggevende bewijsstuk voor Al K.'s leidende rol bij de exe cutie van een Syrische militair zijn twee gruwelijke video's. Daarop is te zien hoe de door marteling ern stig gewonde, half ontklede, ge i De meeste doden in Syrië zijn gevallen door toedoen van het regeringsleger De verdachte Ahmad Al K. in de rechtbank. foto anp - Michiel Gooijer Na de lockdown startten de scho len weer op met 'halve' klassen. Ik zit in de thuiszorg. En dan zul je denken: terug naar het werk? Wij DEN HAAG Hoogbegaafdheid is geen handicap binnen het schoolsysteem, oordeelt het College voor de Rechten van de Mens. Reimerswaal 36 uur Kruiningen Max. €4.494,00 Vóór 8 juli 2021

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11