effeweg.nl 10 NIEUWS CORONA WEER NAAR WERK Boek onbezorgd uw (zomer)vakantie met garantiepakket effeweg.nl of bel 08810 30 800 IN QUARANTAINE DAG 476 ee, niet dat jasje, dat maakt je oud'', zei mijn vrouw. ,,Ik ben oud'', antwoordde ik. Ik had al een nette bloes uit de kast gehaald. Nu wou ik voor het eerst in bijna anderhalfjaar ook weer een colbert aantrekken. Maar niet die dus, die ik wilde. Ik mompelde nog wat dat Clinton zulke jasjes droeg toen-ie president was, be sefte intuïtief dat dat niet als steekhoudend ar gument gewaardeerd zou worden en wisselde naar een iets minder oubollig exemplaar. Weer een keer officieel naar werk, voor het eerst sinds ik er maart vorig jaar verdween, werd toch even een ding. Twee keer het afgelo pen jaar had ik al snel een rondje over de vloer gelopen om te kijken of kantoor überhaupt nog bestond. Nu had ik echt weer een live-bijeen komst met een collega. Niet dat ik zenuwachtig was, het was een mengeling van opwinding en gezonde spanning. Ik was de deur al bijna uit toen ik toch weer op mijn schreden terug keerde en vanuit het halletje naar boven schreeuwde, waar mijn vrouw probeerde door te werken: „Kantoor. Wat denk jij, mondkapje op?'' Enfin, ik had een kapje mee, maar op de vloer hoorde ik van onze receptioniste dat het sinds zaterdag niet meer hoefde. ,,Wel afstand houden.'' Kantoor zelf was nog dun be zet, een paar collega's die ik sprak (fijn hoor) twijfelden ook nog over de juiste procedures her en der, vertelden ze. Eentje was helemaal klaar met alles, een ander waarschuwde dat Is raël alweer dicht ging vanwege de deltavariant. Ik denk dat zo'n ochtend een fijne afspiegeling is van wat er in het land speelt. Pogingen tot gewenning aan de nieuwe situatie, vragen en angsten die blijven. Maar vooral ook opluch ting dat we in ieder geval nu weer naar nor maal gaan. Als privé-pianodocente kon ik na acht maanden skypen weer 'fy siek' lesgeven en - met mondkapje op - zelfs weer quatre-mains spe len. Voor de leerlingen én mijzelf een waar feestje! Het na iedere leer ling ventileren en reinigen van de toetsen heb ik er graag voor over. - Jeanine van der Linde Na meer dan een jaar thuiswerken (met slechts enkele dagen kantoor tijdens de versoepeling vorige zomer) wordt er op mijn werk voorzichtig opgestart naar het nieuwe hybride werken. Na ingete kend te hebben, was ik weer een dagje welkom. Ik had me er eigenlijk best op verheugd om weer even te rug naar het oude nest te gaan en stapte vrolijk binnen. Ik kwam te recht in een bijna leeg kantoor met pijlen, eenrichtingsverkeertrappen, afgekruiste bureaus en verbodsbor den. Toen ik verloren in de bijna lege kantoortuin zat, verlangde ik heel erg naar mijn eigen thuiswerkplek. - Bart van Leeuwen Weer naar school (mbo), na drie maanden volledig online te zijn ge weest. Fijn om leerlingen en enkele collega's weer te zien en te spreken. Fijn om van huis te zijn en weer thuis te komen. Ik ervaar een stuk minder fysieke problemen. Hele da gen zitten, daar word je niet vrolijk van. Mijn werkdagen worden steeds langer: hier nog een overlegje, bij kletsen na de laatste les, enzovoort. Maar er vindt ook verwijdering in het team plaats. Er ontstaat een kloof tussen corona-thuisblijvers en dege nen die op school zijn blijven wer ken. Onoverbrugbaar op dit mo ment. Teamcoaching komt in zicht! Maar we zijn vast niet het enige team dat dit meemaakt. - Anoniem. We mogen weer (per kleine afde ling) een dag naar kantoor! Maar wacht, wat moet ik mee? Waar is dat toegangspasje? Laptop, nette schoe nen, koptelefoon. Waar kan ik mijn auto kwijt? Dat parkeerbeleid is dus veranderd. Oh, lunch vergeten en dat broodzaakje is weg. Dus toch die an dere ingang, want looprichtingen. Een collega in het wild! Zwaaien? Of een elleboog? Kak, toegangspasje ligt nog in de auto, weer terug, om daarna op zoek te gaan naar een bu reau dat niet is afgezet. En ondanks die chaos voelt het als de eerste schooldag, waarbij ik met een grijns op mijn gezicht rond loop, omdat ik mijn collega's in het echt zie. Alsof er geen anderhalfjaar verstreken is. - Cathinca van Sprundel Als docent op het tech nisch hbo vind ik altijd dat de student het meest leert van de werkcolleges. Ze gaan dan zelf aan de gang en kunnen met vragen komen. Velen doen dat en die komen ook online wel aan bod, maar je hebt er een aantal die willen wel, maar durven niet en die raak je online mak kelijk kwijt. Op de locatie zie je die student wel zitten met de blik van: ik wil wel vragen maar durf niet. Die heb je er dan zo weer bij door een simpele oriënterende vraag om het ijs te breken. Daarna komen ze vanzelf wel los. Er gewoon even tussendoor lopen gaat zo veel beter dan achter een pc. - Rob Plas Rijschoolhouders (een con- tactberoep waar maar weinig over gesproken wordt in de media, de kapper associeert blijkbaar beter) mochten geluk kig in maart al terugkeren naar hun werkvloer; de lesauto. Voor mij was toch afgelopen maandag de meest bijzondere ervaring in het ka der van terugkeren op de werkvloer; we mochten zonder mondkapje in Q GeLd-terug-garantie Q Repatriëringsgarantie Q Zekerheid via SGR Italiaanse Bloemenrivièra Q en Cöte d'Azur Zwitserse Alpen - Glacier 0 Express en Mont Blanc Express Zwarte Woud en Vogezen Meer van Genève, 0 Chatel Wenen en 0 het Wienerwald Boek zonder aanbetaling zaterdag 3 juli 2021 GO 'Terugkeer voelt als eerste Frank Poorthuis Veel lezers hebben de afgelopen vijftien maanden, inclusief ikzelf, vanuit huis ge werkt. Vorige week eindigde de lockdown. Een greep uit uw en mijn eigen ervaringen. 'N LIGHT ALL INCLUSIVE Ontbijten diner Vertrek: 31juL, 28 aug, 13 sep, 2,9,16,23 okt Ontbijten diner Vertrek: 17,31jul, 7 aug, 4,11 sep Light ALL incLusive Vertrek: 26juL 9 aug, 20 sep, 18,25 okt ALL incLusive Vertrek o.a.: 24,31 jut, 7,14,21 aug, 18 sep Ontbijten diner Vertrek: 26juL, 9,23 aug, 6,20 sep, 9,23 okt ALLe Fouten voorbehouden. ExclusieF reserveringskosten, CalamiteitenFonds en SGR bijdrage. OnLine volop scherp geprijsde najaarsreizen ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10