VDH had veel contact met familie Wevers Oldenbeuving en Martina vlaggendragers Nederland in Tokio UEFA moet stappen staken 11 Toeschouwer langer in cel Een debutante en een routinier zullen in Tokio de Nederlandse ploeg voorgaan, als straks de openingscere monie van de Spelen plaatsvindt. Gisteren is TeamNL officieel overgedragen aan de chef de missions. PSV verhuurt Baumgartl Pröpper gaat naar Twente Normaal gesproken is er een show. Dan wordt familie uitgenodigd, sponsors, bonden, alle grote en iets minder grote betrokkenen, en dan gaan gevulde oranje koffers met een nieuwe opgetogen eigenaar mee. Gisteravond in een televisie studio in Amsterdam, om de hoek van Artis, wisselden twee Neder landse vlaggen van eigenaar. Van Anneke van Zanen, voorzitter van NOC*NSF, naar de chef de missi ons van de olympische en paralym pische ploeg. Tot zo ver de over dracht van de olympische ploeg. Zoals chef de mission Pieter van den Hoogenband even later zal zeg gen: ,,Het is een unieke lichting, en het zijn ook unieke Spelen." De Zo merspelen die over exact drie we ken in Tokio geopend worden, zijn volledig doordenkt met corona maatregelen, die al in Nederland beginnen. Het gros van de natio nale selectie haalde een dag eerder, afzonderlijk, de oranje koffers op. Gisteravond bij de officiële over dracht van de ploeg waren alleen Keet Oldenbeuving, 'skateKeet', en Churandy Martina aanwezig: straks in Tokio de vlaggendragers. Voor het eerst mag er deze editie worden gekozen voor twee in plaats van één vlaggendrager. Energie Een debutante van 16, Oldenbeu ving, actiefin een sport die voor het Een aantal heeft al aangegeven er energie van te krijgen en erbij te zijn. Ook een aantal wil niet eerst olympisch wordt, skateboar den. Naast haar Churandy Martina, twintig jaar ouder en opgaand voor zijn vijfde olympische deelname. De openingsceremonie van de Spe len zal doorgaan, ondanks de beperkingen van het coronavirus, en elke sporter die wil mag daarbij aanwezig zijn. Van den Hoogen- band: ,,Een aantal heeft al aangege ven er energie van te krijgen en erbij te zijn. En ja, er is ook een aan tal dat niet wil." Voor Van den Hoogenband was de keuze voor de twee niet lastig. ,,De benjamin van onze ploeg, enorm getalenteerd. En Keet verte genwoordigt een heel belangrijke nieuwe generatie in een nieuwe sport. Voor mij was het logisch haar te koppelen aan de nestor. Aan de man met de meeste ervaring, in de moeder aller sporten: atletiek." 'Super verrast' Oldenbeuving vindt alles super aan haar uitverkiezing; 'een super grote eer', ze was 'super verrast', terwijl ze het 'superleuk' vindt. Atleet Martina zegt geen woorden te heb ben om zijn nieuwe rol te beschrij ven en is vooral 'trots'. ,,Heel trots." Aan enthousiasme bij de vlaggen dragers geen gebrek. Martina, ter wijl hij ondertussen zijn tanden bloot lacht: ,,Eerst zei ik: o, zo, ik, zeker? Ik kon niet nee zeggen. Ik moest ja zeggen, het is een eer voor me, ook om Nederland te vertegen woordigen. Eerst twee keer voor de Nederlandse Antillen, nu mag ik voor Nederland." Het is in stijl met de wens van Van den Hoogenband, die met de uitverkiezing afweek van de ma nier van vijfjaar geleden, toen vlag gendrager Jeroen Dubbeldam kort voor de openingsceremonie werd bekendgemaakt. Van den Hoogen- band: ,,Ik wilde het naar voren ha len omdat het een leuk iets is, een beetje voorpret." AMSTERDAM Pieter van den Hoogenband hoopt dat Sanne Wevers haar olympische titel in Tokio ook zonder haar vader en coach Vincent kan verdedigen. ,,Ik heb de afgelopen weken regel matig contact met haar gehad", zegt de chef de mission van de Ne derlandse ploeg. ,,Ja ik heb ook haar vader gesproKen." Het ge rechtshof bepaalde woensdag in hoger beroep dat gymnastiekunie KNGU de vader van turnster Sanne en Lieke Wevers niet hoeft af te vaardigen naar Tokio. De turncoach won vorige maand nog een kort geding tegen de KNGU. De voorzieningenrechter bepaalde dat de bond Wevers moet voordra gen bij het NOC*NSF voor een olympische accreditatie. De gym- nastiekunie ging echter in hoger beroep en kreeg van het hof gelijk in het besluit om Wevers buiten de begeleidingsstaf voor de Olym pische Spelen te houden. Van den Hoogenband: ,,Ze is een belang rijke gezicht in onze ploeg. Ik ga me er voor inzetten dat iedereen optimaal kan presteren." vrijdag 2 juli 2021 VOETBAL PSV verhuurt Timo Baumgartl voor een jaar aan de Duitse club Union Berlin. De 25-jarige Duitser kwam in 2019 voor naar verluidt 12 miljoen euro over van VfB Stuttgart en ondertekende toen een vijfjarig contract in Eindho ven. Baumgartl kon de ver wachtingen echter niet waarmaken en speelde in twee jaar slechts 21 com petitieduels voor PSV. Union Berlin eindigde afge lopen jaar als zevende in de Bundesliga en plaatste zich voor Europees voet bal. VOETBAL Robin Pröpper (27, foto) maakt in de eredi visie een regionale over stap. De verdediger verruilt Heracles Almelo voor FC Twente. Hij tekende in En schede voor drie jaar en komt transfervrij over van Heracles, waar hij de laat ste vijf seizoenen speelde. Eerder kwam Pröpper uit voor De Graafschap. ,,We waren op zoek naar een centrale verdediger en hebben dit met Robin heel goed in kunnen vullen", zegt technisch directeur Jan Streuer. „Robin speelt al jaren op het hoogste ni veau en is zeer ervaren." WIELRENNEN De vrouw (30) die op dag één van de Tour de France een mas sale valpartij veroorzaakte blijft langer in hechtenis. Dat maakte het parket van de Franse plaats Brest be kend. De Frangaise sch aamt zich, meldde aankla ger Camille Miansoni. De aanhouding is verlengd 'om lopende handelingen van het onderzoek te kunnen afronden', meldt de aankla ger, die verklaarde dat het gaat om 'medisch-juridi- sche aspecten'. Verschei dene renners liepen bles sures. Miansoni: ,,De be schuldigde is bang voor de gevolgen van haar daad. Ze is verontrust door de be richtgeving over haar naar eigen zeggen stommiteit." Benjamin en nestor gangmakers TeamNL Oldenbeuving (l) en Martina bij de overdracht van de olympische ploeg in Amsterdam. foto anp Lisette van der Geest Tokio - Pieter van de Hoogenband MADRID Een Spaanse recht bank heeft de Europese voet balunie UEFA opgedragen alle juridische stappen tegen Real Madrid, Barcelona en Ju- ventus te staken. De UEFA kondigde eind mei een straf zaak aan tegen deze drie top clubs vanwege hun grote en standvastige betrokkenheid bij de oprichting van de voorals nog mislukte Super League. Volgens de Europese koepel organisatie zouden de statuten en reglementen van de UEFA door de drie grootmachten zijn geschonden. De UEFA besloot echter vorige maand al zonder verdere uitleg de tuchtproce- dure tegen de drie grondleg gers van de 'wilde' competitie voorlopig op te schorten. De UEFA moet op last van de Spaanse rechtbank de drie topclubs tot alle competities toelaten, inclusief de Champi ons League. Eerder had de Eu ropese voetbalunie gedreigd om Real Madrid, Barga en Ju- ventus voor komend seizoen te schorsen voor de CL. Een mo tivering van vonnis ontbreekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55