Van de Zandschup onderuit 10 TENNIS WIMBLEDON De Britten raken er niet over uitgepraat: Andy Murray (34) is terug en hoe. Hij overleefde al twee wedstrijden op Wimbledon en speelt weer ouderwets met zijn leeuwenhart. FARDAU fL2\ WAGENAAR Wat kan hij nog bereiken? Hoe ver kan hij nog gaan? Niemand weet het antwoord, zeker Andy Murray zelf niet. Hij maakte al zoveel mee, was zo vaak geblesseerd en huilde al zoveel tranen, dat de tenniswe reld hem al vele keren heeft afge schreven. Maar zie deze editie van Wimbledon: hij is terug en heeft de harten van de thuisfans na twee ze ges al lang en breed weer gestolen. Niemand kan zo mooi vechten als Andy Murray. Niemand kan zo mooi lijden als Andy Murray. Hij speelt vandaag tegen de als tiende geplaatste Denis Shapovalov, nadat hij woensdag een vijfsetter won van de Duitser Oscar Otte. Er zat al les in die heerlijke pot: drama, een glijpartij, liefde, frustratie en de we deropstanding. Op Twitter schreef de Schot na afloop: „Een onwerke lijke sfeer vanavond." En hij be dankte de fans: „Jullie hebben me over de streep gedragen." Murray straalt in Londen, in niets is hij nog de bokkige twintiger die hij ooit was. Hij is van de humor en wil herinneringen maken voor de eeuwigheid. „Voor deze sfeer doe ik het", zei hij na afloop van zijn tweede partij tegen de media. „Waarom zou ik dit willen opge ven? Dit is zo'n briljant gevoel. Ik geniet er nog steeds van. Door deze momenten kan ik het nog altijd op brengen om door te gaan." Pijn te erg Het is de eerste keer sinds 2017 dat hij weer zo ver is gekomen op het heilige Londense gras. Destijds was de tweevoudig kampioen van Wimbledon de beste van de we reld. Maar wat niemand zag, voelde hij al wel: zijn heup viel langzaam uit elkaar. Twee jaar geleden leek het einde voorgoed daar. Na de Australian Open kwam hij, over mand door emoties, niet uit zijn woorden. De pijn was te erg, de angst te groot. Het werd zo erg dat hij amper nog kon lopen, zijn sok ken niet meer aankreeg. Maar Mur ray wilde niet van het einde weten en probeerde alles. Hij kreeg uitein delijk een metalen kunstheup. Een prothese die in Nederland en veel andere landen niet mag worden ge bruikt, omdat de negatieve gevol gen voor de lange termijn groot kunnen zijn. Hij zette door. Pech Murray krabbelde op, maar raakte opnieuw geblesseerd. Pech achter volgde hem, zelfs in bed liep hij een liesblessure op. Hoe dan? Hij maakte een val op de ranglijst, de nummer 1 werd de nummer 131. Waar de grote mannen verder gin gen, raakte de Schot in de vergetel heid. Dit jaar zou hij er weer bij zijn tijdens de Australian Open, maar Ik kan nog steeds meedoen op het hoogste niveau de pech hield aan. Hij liep corona op, zonder een idee te hebben hoe. Hij besmette ook nog zijn zwan gere vrouw Kim en drie kinderen. Zou het tij nu eindelijk gekeerd zijn? Houdt zijn lijf het of is het een tijdelijke opleving en wordt partij drie te veel voor hem? „Ik kan nog steeds meedoen op het hoogste ni veau", zei Murray deze week zelf. Het publiek weet dat het niets mag verwachten en dat de kans groot is dat ze hem vandaag al moeten uit zwaaien. Maar heel diep van bin nen gloeit er toch wat, de hoop op het wonder van Wimbledon. TWEEDE RONDE UITSLAGEN vrijdag 2 juli 2021 GO M Andy Murray zwaait na zijn zwaarbevochten zege naar het dolenthousiaste publiek FOTO REUTERS Murray heeft harten van de fans alweer gestolen $0 @FardauW Londen V LONDEN De tweede ronde bleek het eindstation voor Botic van de Zand- schulp (25, foto). De Nederlander verloor op Wimbledon van Matteo Berrettini. De Italiaanse num mer 7 van de plaat singslijst won met 6-3 6-4 7-6 (4). Bij zijn debuut in het hoofdtoernooi van Wimbledon had Van de Zandschulp in de eerste ronde de Fransman Gré- goire Barrère verslagen. -Andy Murray Robin Haase bereikte in het dubbelspel op Wimbledon de tweede ronde. Haase, niet gekwalificeerd voor het enkelspel, behaalde dat suc ces met zijn partner Andrei Goloebev. Kiki Bertens ver loor in het vrouwen dubbelspel op Wimble don in de eerste ronde. Bertens, die in het enkelspel al niet verder kwam dan één ronde, ging met landgenote Lesley Pat- tinama-Kerkhove onderuit. Tennis Wimbledon, Londen. Mannen enkelspel. tweede ronde: Bedene (Slv) - Nishioka (Jap) 6-1 6-0 6-2. Zverev (Dui/4) -Sandgren (VS) 7-5 6-2 6-3. Garin (Chi/17) - Polmans (Aus) 7-6 (3) 6-2 2-6 7-6 (5). Norrie (GB/29) - Bolt (Aus) 6-3 6-1 6-2. Duckworth (Aus) -Quer- rey (VS) 7-5 6-7 (4) 6-3 6-2. Berrettini (Ita/7) - Van de Zandschulp (Ned) 6-3 6-4 7-6 (4). Martinez (Spa) - Monfils (Fra/13) 6-3 6-4 4-6 7-6 (5). Ivashka (Wru) - Chardy (Fra) 4-6 6-3 6-2 6-4. Medvedev (Rus/2) - Alcaraz (Spa) 6-4 6-1 6-2. Thompson (Aus) - Nishikori (Jap) 7-5 6-4 5-7 6-3. Kyrgios (Aus) - Mager (Ita) 7-6 (7) 6-4 6-4. Federer (Zwi/6) - Gasquet (Fra) 7-6 (1) 6-1 6-4. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Barty (Aus/1) - Blinkova (Rus) 6-4 6-3. Gauff (VS/20 - Vesnina (Rus) 6-4 6-3. Kerber (Dui/25) - Sorribes Tormo (Spa) 7-5 5-7 6-4. Linette (Pol) - Svitolina (Oek/3) 6-3 6-4. Pavlyuchenkova (Rus/16) - Pliskova (Tsj) 6-3 6-3. Krejci- kova (Tsj/14) - Petkovic (Dui) 7-5 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54