Via Giro Rosa naar Tokio Bol slaat in recordtijd wéér toe op400 m Hamilton de handdoek al geworpen heeft Geen burn out, maar donut 'Sergio Ramos naar PSG' 9 buitenkansje om wederom op de Red Bull Ring zijn hattrick te vol tooien in de eerste triple header van 2021. Mét steun van tienduizenden Oranjefans fijn dat ze terug zijn') jaagt hij opnieuw op de volle buit van 25 WK-punten. Want alleen dat heden telt nu voor Verstappen, die je in tegenstelling tot Mercedes even niet hoort over de toekomst. BERISPING NA ZEGE Red Bull gaat all in, dit seizoen. En ja, misschien doet dat pijn straks, als er nieuwe reglementen komen. „Maar ik denk het niet", verwacht Verstappen. „Als je een kans op het kampioenschap hebt, waar je de laatste jaren zo hard voor hebt gewerkt, moet je er ook ge woon vol voor gaan. Dat lijkt me lo gisch." FORMULE 1 Van der Breggen is bezig aan haar laat ste seizoen als prof- renster en heeft dit jaar al zes overwin ningen geboekt. De Overijsselse, die vol gend jaar ploegleidster wordt, was de sterkste in Om loop het Nieuwsblad, de Waalse Pijl en de Ronde van Burgos. Ondanks dat de Italiaanse rit tenkoers geen onderdeel meer uitmaakt van de Women's WorldTour (de organisatie kan niet voldoen aan de verplichte live-uitzending) zijn de namen van de negen internationale top- teams wel op de startlijst te vin den, aangevuld met de betere con tinentale ploegen. Waaronder het Jumbo-Visma van Marianne Vos, vorig jaar goed voor drie rit- zeges in Italië. Zij moet k het onder meer opne men tegen Demi Vollering. De ploeg genote van Van der Breggen schreef on langs La Course op haar naam en maakt zich op voor haar olympisch debuut. De vierde rijdster van Oranje in Tokio, Annemiek van Vleuten, ontbreekt in de Giro Rosa. Van Vleuten, die twee keer de koers wist te winnen, geeft de voorkeur aan een trainingskamp ter voorbereiding op de Spelen. De Giro Rosa eindigt op zondag 11 juli. Haar landgenote Viktoria Tkatsjoek finishte als derde in 54,62. Bol verbeterde vorige maand bij de Diamond League in Flo rence haar natio nale record op de 400 meter horden ook al. Ze zege vierde toen in 53,44 seconden. Haar vroegere toptijd van 53,79 liep ze vorig jaar. ,,Ik ben heel blij dat ik opnieuw het Nederlands record heb gebro ken, maar ik denk dat ik nog wel wat sneller kan", liet Bol opgeto gen weten. ,,Het zou fijn zijn als ik iemand voor me heb lopen op wie ik jacht moet maken. Dan kan ik dichter bij een eindtijd in de 52 se- conden komen." Bol wil over enkele weken op de 400 meter horden ook vlammen op de Olympische Spelen in To kio. ,,Ik wil de olympische finale halen, dat is mijn ambitie. Het zijn mijn eerste Spelen. Ik wil het ook op de 4x400m goed doen in Japan. Verder hoop ik dat ik na de Olym pische Spelen mijn goede sei zoen kan voortzetten in de Diamond League." Bol kan in Japan ook meedoen aan de 400 meter. Bol scherpte vorige maand bij de EK voor landenteams haar Nederlands re cord op dit nummer eveneens aan. Ze snelde in de Roemeense stad Cluj naar een tijd van 50,37 seconden. Daarmee was ze bijna twee tienden sneller dan eind mei in Oordegem (50,56). Op de 100 meter eindigde Ja- mile Samuel in Oslo als zesde in een tijd van 11,50. De Ivoriaanse Marie-Josée Ta Lou zegevierde in 10,91, haar beste tijd tot dusver dit seizoen. vrijdag 2 juli 2021 GO ZONDAG RACE (15.00 UUR) nu al op' - R-; Max Verstappen en Red Bull konden vorige week juichen na de zege in Oostenrijk. Is er op hetzelfde circuit ook komende zondag reden voor groot feest? WK-stand (na 8 van de 23 GP's) SPIELBERG Het was de handte kening onder misschien wel zijn meest dominante race. Max Verstappen liet afgelopen zondag na 71 rondjes wat rubber achter op het asfalt van de Red Bull Ring (foto), na het passeren van de fi nish. Voor de deur van Red Bull Racing hield hij even in voor een burn out. En nee, daar was de FIA niet blij mee. Levens gevaarlijk, meende wedstrijdlei der Michael Masi. Dus eens maar nooit meer, kreeg Red Bull te horen. ,,Doe ik de volgende keer wel een donut", grapte Ver stappen, die echter wel de ernst van de beris ping begreep. „Natuur lijk snap ik het wel, uit veiligheidsoverwegingen. Maar ik keek in mijn spie gel en dacht dat het wel veilig kon. Maar ik snap ook wel dat ze het niet willen hebben. Dus zal ik het niet meer doen." Coureurs Constructeurs 1. Verstappen 156 1. Red Bull 252 2. Hamilton 138 2. Mercedes 212 3. Pérez 96 3. McLaren 120 4. Norris 86 4. Ferrari 108 5. Bottas 74 5. Alpha Tauri 46 6. Leclerc 58 6. Aston M. 44 7. Sainz jr. 50 7. Alpine 31 8. Gasly 37 8. Alfa Romeo 2 9. Ricciardo 34 9. Williams 0 10. Vettel 30 10. Haas FOSSANO Met drievoudig eindwinnares en titelverdedi ger Anna van der Breggen (31, foto) in het peloton gaat de Ita liaanse vrouwenronde Giro Rosa vandaag van start met een ploegentijd rit. VOETBAL Sergio Ramos stapt over naar Paris Saint-Ger main. Dat melden enkele goed ingevoerde Franse media over de 35-jarige cen trale verdediger. Sergio Ramos maakte onlangs bekend na zestien jaar te vertrekken bij Real Madrid. In die periode won Ramos vier keer met Real de Champions League en even vaak kroonde Real zich met de verdediger in de gelederen tot wereldkampioen. Verder staan er liefst vijf landstitels, twee keer de Copa del Rey, vier Eu ropese supercups en vier Spaanse supercups op zijn pal- mares. Hij kon met de clublei ding geen akkoord bereiken over een nieuw contract. Hij gaat in Parijs vermoedelijk voor twee jaar tekenen. Eerder haalde PSG ook al de Neder landse international Georginio Wijnaldum van Liverpool in huis. Ramos ontbreekt wegens een blessure bij Spanje op het Eu ropees kampioenschap. OSLO Femke Bol heeft bij de Diamond League in Oslo op nieuw toegeslagen op de 400 meter horden. De 21-jarige Amersfoortse atlete won de race in de Nederlandse record tijd van 53,33 seconden. De Oekraïense Anna Ryzjykova eindigde als tweede in 54,15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53