16 VV YERSEKE 100 JAAR Ajax, VV Houdt Dapper Stand of Ierseksche Boys. Inmiddels kennen we het gewoon als VV Yerseke. Vandaag viert de club haar 100- jarig jubileum en dus duiken we in het archief van oersupporter Liza Lamper, die in meer dan zestig jaar amper een wedstrijd heeft gemist. Bijna heel zijn leven doet de 68-ja- rige Lamper niet anders, vanaf het begin van de jaren '60 zijn de twee onafscheidelijk. ,,Het begon al vroeg", vertelt hij. „Yerseke speelde nog op de zondag en ik ging samen met mijn vader mee naar de voetbal, sindsdien is het vaste prik." Hij voetbalde zelf spo radisch in lagere elftallen, han teerde de vlag als grensrechter en vervulde acht jaar lang de rol van penningmeester. Maar bovenal is hij vooral supporter. ,,Naar de uit wedstrijden mee in een volle bus. Of later op de brommer naar Nieuwdorp. Uit of thuis, ik ben er altijd bij." Babbelen De laatste tijd moest hij dus iets anders verzinnen. ,,De tuin en vij ver liggen er goed bij hoor", vertelt hij lachend. ,,De zaterdagmiddag krijgt ineens een heel andere in vulling." Hij kan niet wachten tot het onkruid weer figuurlijk tussen de tegels begint te groeien. ,,In au gustus oefenen we tegen Terneu- zense Boys, daar kijk ik nu alweer naar uit!" Al zorgde de club er in de voorbije maanden toch voor dat Lamper betrokken kon blijven. ,,We hadden het Rad van Avon tuur, online via Facebook. Ik heb zo zachtjes aan de hele inhoud van de zee gewonnen denk ik, van tong tot aan oesters." Het 100-jarig JAAR bestaan voelt extra bijzonder. ,,Niet alle clubs halen dat zomaar, daarom is het wel jammer dat we de festiviteiten steeds door moe ten schuiven." Waarom het Yer- seke is gelukt weet hij niet, wel weet hij wat de club met hem doet. ,,Ik word er vrolijk van, om hier op zaterdag de deur achter mij dicht te trekken." Een vast ritueel, zo ook bij uitwedstrijden. ,,Dan zet ik eerst de auto thuis, om weer terug te gaan naar de club, voor een 'nababbeltje'." Het is de plek waar hij het liefste komt. ,,Het is je sociale leven. De omgang met die jongens. Een babbeltje hier en een babbeltje daar." Winderig Dat was in zijn beginjaren wel an ders, herinnert hij zich nog goed. ,,Toen had je geen kantines, dan kwam je puur voor de voetbal." In middels wordt zijn auto wel steeds minder vol, een verschil met vroe ger. ,,Toen was het vaak: Heb je nog plek? Nu gaan we meestal met zijn tweetjes, mensen haken toch wat sneller af." Dat soort tripjes le veren natuurlijk de nodige verha len op. Zoals die keer dat hij met de Volkswagen Kever van zijn va der naar Roosendaal ging. ,,We stapten uit, deden de deur dicht en toen we achterom keken zagen we In '78 ben ik begonnen met plakken, inmiddels gestopt, maar op een regenachtige dag blader ik er graag nog eens doorheen dat de sleutels nog op de auto za ten." Er zat niks anders op dan het ruitje in te slaan. ,,Dat was een winderig terugritje kan ik je ver tellen!" Inmiddels heeft hij te veel mooie momenten om uit te kie zen. Hij moet even denken, maar het onverwachtse kampioenschap in 1991 staat nog op zijn netvlies. ,,We speelden toen derde klasse en in die tijd kreeg je twee punten voor een overwinning. Twee wed strijden voor het einde stonden we er drie achter, maar koploper Terneuzense Boys gaf het weg. Die ontknoping was zo verrassend, dat er niks geregeld was. Niet eens bloemen." Plakboeken Ook de verre uitwedstrijden mid den jaren '60 blijven hem altijd bij. ,,We gingen met een vaste groep mee met de bus, Sas Luteijn was trainer. Toen werd het liedje gebo- ren: Dankzij Sas, Yerseke naar de derde klas!" De complete geschie denis van 'zijn clubje' lepelt hij moeiteloos op, soms door stiekem een klein beetje te spieken. ,,Ik heb zes plakboeken vol met foto's, arti kelen en wedstrijdverslagen. In '78 ben ik begonnen met plakken, in middels gestopt, maar op een re genachtige dag blader ik er graag nog eens doorheen." Voor de gele genheid doet hij dat nu ook, zijn oog valt op een verslagje van maart 1979. ,,Staartploeg Yerseke verslaat Hoek met 1-0", leest hij voor. ,,Dat weet ik nog wel! Ik zie die vrije trap waaruit we scoorden, nog zo voor me." Aan zijn fraaie collectie herinneringen hoopt hij in de toekomst nog een mooie na- competitie toe te voegen, hij blijft de ploeg in ieder geval net zo fana tiek volgen. ,,Je moet het bijhou den, hé? Dat je straks niet voor ver rassingen komt te staan!" vrijdag 2 juli 2021 GO Liza Lamper is al ruim 60 jaar supporter van VV Yerseke, hij verzamelde plakboeken vol met herinneringen. foto liza lamper Lamper kan niet zonder zijn 'Yese' Daniël Wissel Yerseke Het jubileumlogo van de club. FOTO VV YERSEKE - Liza Lamper (68) ^ELECTie yE STfcHTiHG W Het kampioenschap van 2018 is één van de recente hoogtepunten in Yerseke. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40