WIM HOFMAN Maskers af (2) 9 Ooit ontmoette ik Roald Dahl. Hij was ontevreden. Hij had voor een boek een Zilveren Griffel gekregen en hij had een Gou den Griffel verdiend, zei hij. Het regle ment van de Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek verbood echter een Gouden Griffel toe te ken nen aan een buitenlander. Ik had een Zilveren Griffel gekregen, een griffel in een zilveren handvat. Ik vond het een mooi ding en was er erg blij mee, maar Roald Dahl was over meer dingen niet tevreden. We zaten aan een tafeltje en hij wilde een sigaret roken, maar ik had geen vuur bij me. Hij beklaagde zich ook over mijn baard. Hij vond een baard vies en dat niet alleen: met een baard kon je niet zien wat zo'n baard- drager nu precies denkt. Dat was maar goed ook, dacht ik bij mezelf en ik ver borg mijn gevoelens. Ik begrijp niet waarom hij niet blij was en toen ie mand hem een vuurtje gaf, vond hij dat ook maar heel gewoon. Er kon geen 'dank je' af. Ik moest hieraan denken toen men afgelopen week meer en meer ging mopperen over de mondkapjes. Het was allemaal onzin geweest, mond kapjes werkten niet, het was een truc van een zekere Sywert Van Lienden en van de regering geweest. Bovendien kon je, en dat was wel het ergste, bij de drager van een maskertje niet zien wat zo iemand dacht of voelde; of iemand sip keek of kwaad of glimlachte. Het glimmen of dichtknijpen van de ogen was niet voldoende. Trauma's Nu de mondmaskertjes allengs vaker af mogen, wordt men meer en meer tevreden. Misschien omdat men weer volop de emoties, de blijheid, de kwaadheid enzovoort van een ander kan zien. Het mondkapje zou vooral frustratie, onbegrip, afstand, ongenoe gen, verbittering, spanning, opge kropte emoties en trauma's opleveren. Gelukkig kunnen binnenkort alle mondkapjes aan de kant. Er liggen er al heel veel in de berm. Alom klinkt er een grote zucht van verlichting. En ie dereen ademt weer met volle teugen de ongeremde open vrijheid, waar we zo van houden! BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 School Wat een vreemde reactie van Al- bero-bestuurder Pim van Kam pen (25 juni) over de nu al te kleine Kloetingseschool. Als (oud) omwonenden hebben wij oud-wethouder Derk Als- sema en Albero vaak gewaar schuwd voor de problemen die deze locatie zou opleveren: te kleine ruimte, verkeersoverlast en geluidshinder voor omwonen den, een veel te hoog gebouw en onvoldoende bewonersinforma tie. Tijdens de bouw is de school al opgehoogd van zeven naar ne gen meter. Misschien is te over wegen nog twee extra lokalen bo venop die negen meter te plaat sen. Misschien kunnen er twee noodlokalen geplaatst worden op de locaties die wij als alternatief hebben aangedragen. Misschien kunnen er wel twee extra lokalen gebouwd worden op het krappe schoolpleintje. Ik wil de gemeente Goes en me neer van Kampen meegeven om bij een groot en ingrijpend pro ject eerder en serieuzer in ge sprek te gaan met omwonen den. Dat had veel problemen, veel extra kosten en scheve gezichten kunnen voorkomen. Gemeente Met aandacht heb ik het opinie stuk van Siebe Kramer (24 juni) gelezen. Ik kan daarmee volledig instemmen en onderschrijf zijn bewering dat de hedendaagse functie van het gemeentelijk ap paraat steeds verder afbrokkelt. Dit geldt zeker ook voor de der tien gemeentes binnen de pro vincie Zeeland, die in bestuurlijk opzicht veel overlappende activi teiten vervullen. Wel mis ik de toekomstvisie op bestuurlijk Zeeland. Wordt het anno 2021 geen tijd voor een dras tische aanpassing van de be stuursstructuur van deze provin cie, te beginnen met het terug brengen van het aantal gemeen tes tot vier regionaal zelfstandige bestuursorganen? Zelf denk ik daarbij aan de vier dominerende regio's (Walcheren, de Bevelan- den, Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland), die elk één gemeente kunnen vormen en daarmee vaak divergerende lo kale wensen kunnen vervullen. Of blijven wij lijden aan de Zeeuwse ziekte' (uitspraak Karla Peijs) en daarmee vasthouden aan historische argumenten, welke de voortgang en ontwikke ling van Zeeland in een sterk di gitaliserende wereld beletten? G.W. Koster, Goes CO2 In de krant van 24 juni wordt met stelligheid beweerd dat onze aardkloot mede opgewarmd wordt door de CO2-emissie als een feit. Welnu het IPCC baseert deze stelling op basis van compu- termodellen, maar niet op basis van feiten. We worden massaal gemanipuleerd door overheden en multinationals, want die ver dienen goud geld aan CO2-emis- sies. De aarde bestaat 4,6 miljard jaar en al die tijd is het klimaat aan veranderingen onderhevig. Waar overheden en ook milieu defensie aan voorbijgaan is de overbevolking en het plunderen van de bodemrijkdommen. Dat leidt tot voedselschaarste en uit eindelijk tot migratiestromen. Peter H.de Dreu, Driewegen Tafeltennisclub Met veel plezier heb ik, als tafel tennisser in Vlissingen, het arti kel over de tafeltennisclub Goes (22 juni) gelezen. Fijn dat deze sport weer eens onder de aan dacht wordt gebracht. Zeker dat men zich als nieuwe vereniging wil inschrijven voor de competi tie is geweldig. Momenteel wor den de reistijden alleen maar lan ger en moeten we nogal eens Bra bant in. Goes is vanuit Vlissingen een stuk dichterbij. Mijn reactie gaat over het laatste stukje en met name over de tafel tennisverenigingen in Zeeland. Allereerst Middelburg (TTCM), Vlissingen (TTV Westerzicht) waar ik toe behoor. Dan Terneu- zen, Zierikzee, en Hulst. Vervol gens wordt Oost-Souburg ge noemd, maar dan als stad zonder club. Echter TTV Westerzicht is gevestigd in West-Souburg, ligt tegen Oost-Souburg aan en heeft heel wat leden uit 'Oost'. Zelfs onze beide (jeugd)trainers ko men uit Oost-Souburg. Leden van daar zijn ook van harte wel kom. Ger van Leeuwen, Vlissingen Hedwigepolder Plotseling is de Hedwigepolder (23 juni) weer een onderwerp van discussie geworden en volgens mij wel één met grote urgentie. De besprekingen zijn geweest, belangen van verdieping en daar bij behorende waterberging zijn uitgebreid besproken en het nut ervan werd ingezien. Maar één, zo niet het belangrijkste aspect heeft men blijkbaar over het hoofd gezien. De Hedwigepolder mag niet de vergaarbak worden van illegaal chemisch afval van de buren. Ontpolderen dus: ja, tenzij de vervuiling stopt en in het ver volg alleen gezuiverd water onze kant op geloosd wordt. Kees Baan, Middelburg Dorpshart Hoek staat voor een belangrijke verandering voor de rest van zijn bestaan. Er komt een nieuw dorpshart (MFA) met daarin maatschappelijke en culturele voorzieningen, waaronder de school en dorpshuis. Twee jaar geleden werd tijdens een in spraakavond massaal gekozen voor een nieuw dorpshart op de locatie van het huidige dorpshuis. Deze locatie is haalbaar! Door op gelegde tijdsdruk vanuit de ge meente en schoolbestuur laat men deze locatie vervallen (17 juni) en kiest men voor de locatie aan de westrand van Hoek. De perfecte eenheid tussen dorps- hart, evenementenplein en markt zal hierdoor verdwijnen. Eeuwig zonde dat alle bewoners beide opties niet gepresenteerd krijgen en opnieuw hun inspraak kun nen doen. Plaatjes zeggen ten slotte meer dan verhalen van de straat of uit de krant. Woensdag 7 juli komt er een digitale informa tieavond. Hopelijk gaan veel in woners luisteren. Er komt een nieuw dorpshart, maar of dit nu de juiste locatie is? Franklin Feleus, Hoek vrijdag 2 juli 2021 De wereld van Wim Hofman, schrijver/illustrator M Werktuigen voor de ont- poldering staan van de Hedwigepol- der staan in het gelid. ARCHIEFFOTO CAMILE SCHELSTRAETE Theo Spinnewijn, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33