veel leesplezier deze zomer gratis verzending Nu in de winkel of bestel op Lossebladen.nl/zomer 21 www in mijn nek, omdat ik zoveel headbang en spring. Ik was ook ontzettend moe. Ik dacht: Ik ben echt een watje geworden!'' Het is de ervaring die meer muzikanten hebben bij hun te rugkeer op het podium (zie ka der). De komende tijd speelt Miss Montreal vaker op festivals, waardoor de onwennigheid snel verdwenen zal zijn. ,,Bij het Zomertheater had ik vooral steeds het gevoel: oh ja, zó ging dat! Mijn kleren bijvoorbeeld waren doorweekt en zo vies dat ik mijn spijkerbroek thuis met een kon weggooien. Het was zo warm en benauwd in die tent, maar het was het allemaal waard.'' Ode aan de fans Tijdens het optreden van een uur en tien minuten zong Hans voor het eerst Zo mooi, de single die vandaag verschijnt. ,,Het lijkt eerst een liefdesliedje, maar het is een ode aan de fans. Nie mand die het daar kende, dus ik introduceerde het: we gaan dit voor het eerst proberen, het zal nog niet perfect zijn. Maar mid den in dat nummer ging ieder een dansen en meedoen, dat zag ik niet aankomen, dat heb je niet zo snel bij een nieuw lied.'' Ze vervolgt: ,,Ik stond perplex, had de tranen in mijn ogen. We stopten even met spelen en ik zei tegen de mensen dat ik ge woon van ze ging genieten, even naar ze wilde kijken. Stel je voor: wij waren stil, deden niets en het publiek ging los, we kregen een ziekelijk applaus. Dat ene moment, precies waar het liedje ook om draait, dacht ik: dit is echt mijn baan, dit is waar ik van geniet.'' LIVE: WENNEN VOOR MUSICI I I 1 I I l Vv^ vrijdag 2 juli 2021 GO De terugkeer op het podium voor liveoptre dens is voor muzikanten na een lange ge dwongen pauze een flinke opgave. De rou tine is weg en ook fysiek moeten er wat obstakels worden overwonnen om zorgeloos een reeks concerten te kunnen doen. ,,Ik weet zeker dat ik na ons eerste optreden enorme blaren op mijn handen heb'', zegt Nor man Bonink, de drummer van Bl0f. ,,De intensi teit van een liveshow is met niets te vergelij ken. Ik heb heus geoefend, maar dat komt niet in de buurt van echte optredens waar ik volle kracht ga, met transpiratie en wrijving." Zanger Paskal Jakobsen er voer onlangs in de studio al het verschil met de tijd voor co rona. „Ik moest wat inzingen en was na twintig keer nog niet warm. Normaal heb ik twee, drie keer nodig. De stem is ook een spier die ge traind moet worden. We moeten afwachten hoeveel routine we hebben ingeleverd, maar ik weet zeker dat het snel weer als vanouds is.'' Jack Poels, die als zanger van Rowwen Hèze altijd gewend was om 's avonds laat op het po dium een feestje te bou wen met het publiek, merkte in coronatijd sterk de verandering in energie. „Normaal gaan we om 23.00 uur het podium op, nu haal ik het bijna niet om tot die tijd wakker te blijven", zei de Limburger. Zangeres Maan dook de sportschool in om in vorm te komen voor optredens. 'Na vier maan den niksdoen moet ik opeens topfit worden, ik wil niet uitgeput en hijgend op het podium staan', schreef ze op Insta- gram. Zij zingt tijdens het sporten om de werkelijkheid na te bootsen. „Stel je voor: blijven slapen op de loop band met standje 16, mag je raden hoe dat klinkt!" Sanne Hans weet uit erva ring hoe veeleisend zo'n show is. „Het is topsport, dat ik bij dat eerste concert van Miss Montreal in Den Bosch. Op de stappenteller op mijn horloge zag ik dat ik tijdens mijn optre den 25.000 passen had gezet. Dat had ik lang niet meegemaakt, toch lukte het. Al sinds mijn 15de speel ik elke week, ik ben daar zo in ge traind. Dat ben je niet zomaar kwijt.'' 111 YvN QUIZBOEK Groteima I fewsmscoop!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21